آمریکا حق صدور بیانیه علیه مسائل داخلی ایران را ندارد

نماینده مردم کرج در مجلس با اشاره به بیانیه گستاخانه و مداخله‌جویانه وزارت خارجه آمریکا درباره سران فتنه گفت: این موضوع مربوط به دستگاه قضایی و مسائل حاکمیتی ایران است و ارتباطی به دیگر کشورها به ویژه آمریکا ندارد.

عزیز اکبریان  اظهار داشت: بر اساس قوانین بین‌المللی و حقوق پذیرفته شده کشورها در مجامع جهانی، مسائل داخلی هر کشوری مربوط به حاکمیت و مردم آن کشور است.

وی تصریح کرد: بنابراین اگر موضوع سیاسی، اجتماعی، قضایی و یا هر حوزه دیگری در داخل یک کشور اتفاق بیافتد، دیگر کشورها حق دخالت در این امور را نداشته و اگر دست به چنین کاری بزنند، از قوانین بین‌المللی تخلف کرده‌اند.

این نماینده مجلس با اشاره به بیانیه گستاخانه و مداخله‌جویانه وزارت خارجه آمریکا درباره سران فتنه گفت: این موضوع مربوط به دستگاه قضایی و مسائل حاکمیتی ایران است و ارتباطی به دیگر کشورها به ویژه قدرت‌های زورگو و استکباری مانند آمریکا ندارد.

اکبریان تاکید کرد: ایران اسلامی به عنوان یک کشور با عزت و مستقل در جهان شناخته می‌شود و احدی حق دخالت در امور داخلی ما را ندارد.

وی بیان داشت: صدور این بیانیه به معنی دخالت در امور داخلی ایران است و باید از طریق دستگاه‌های مسئول به ویژه وزارت خارجه کشورمان پاسخ قاطع و سریع به آن داده شود.

* آمریکایی‌ها خود را به خواب زده‌اند

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات سخیف چندی قبل وندی شرمن از مسئولان ارشد وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت: مردم ایران پاسخ این گستاخی‌ها را با حضور گسترده خود در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن و فریادهای مرگ بر آمریکا در سراسر کشور دادند،‌ اما مثل اینکه آمریکایی‌ها باز هم خود را به خواب زده‌ و پیام ملت ایران را نشنیده‌اند.

اکبریان در پایان گفت: به طور قطع ملت ایران در نخستین فرصت پاسخ مداخله آمریکایی‌ها در امور داخلی کشورمان را قاطعانه می‌دهند.

 

 

 

 

 

 

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *