توان نظامی ایران اجازه فکر کردن به گزینه‌های روی میز را نمی‌دهد / قصد تعرض به هیچ کشوری نداشته و نخواهیم داشت

امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی گفت: امروز بر خلاف ادبیات به ارث رسیده ی اجدادی سران استعمارگر که از وجود همه ی گزینه های روی میز صحبت می کنند، اطمینان داریم توان نظامی نیروهای مسلح ایران حتی فکر کردند به این موضوع را از آن ها سلب کرده است.

 

 

به گزارش حوزه دفاعی ـ امنیتی کمال مهر؛ امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش در جمع وابستگان نظامی کشورهای دوست و همسایه و فرماندهان عالی رتبه این نیرو که به مناسبت گرامی داشت روز نیروی هوایی ارتش در هتل نهاجا برگزار شد، عنوان کرد: متخصصان نیروی هوایی ارتش نه تنها در طول هشت سال دفاع مقدس بلکه تا به امروز با بهینه سازی تجهیزات موجود و تولیدات بومی دفاع هوایی سیطره خود بر آسمان جمهوری اسلامی را حفظ کرده‌اند.

وی افزود: این تجربه ی خودکفایی در نیروی هوایی ارتش بیان گر آن است که جهان امروز نیازی به اتاق فرمان دیکتاتوری چند کشور غربی ندارد.

فرمانده نهاجا ادامه داد: بدیهی است جنگ‌های آینده جنگ‌های هواپایه خواهد بود و با هجوم وسیع هواپیما و موشک صورت می گیرد. بنابر این نیروی هوایی ارتش با رویکردی جدید تمام توان داخلی خود را به صورت خودجوش و نظام مند بر ساخت هواپیما معطوف کرده است.

بنابر اعلام نیروی هوایی ارتش، امیر شاه صفی تصریح کرد: با نهادینه شدن جهاد خودکفایی پس از پیروزی انقلاب صدها پروژه ی هوایی به بهره برداری رسیده است و امروز شاهد آن هستیم که نیروی هوایی ارتش پس از سه دهه تلاش هواپیمای جنگی به روز خود را به نام صاعقه تولید کرده و مورد استفاده قرار داده است.

آمادگی دفع هرگونه تعرض هوایی

وی با اشاره به سطح بالای توان نظامی ایراین به ویژه نیروی هوایی ارتش بیان کرد: درک صحیح از شرایط موجود و حرکت به سمت خودکفایی در حوزه ی تجهیزات و نیروی انسانی ما را به شرایطی رسانده که آمادگی کامل برای هرگونه دفاع هوایی در شرایط گوناگون را داریم.

تبدیل آنالوگ به دیجیتال

فرمانده نهاجا اظهار کرد: نیروی هوایی ارتش در بخش‌های پژوهش و تولید تجهیزات آفندی با مد نظر قراردادن جدید و پیشرفته ترین تسلیحات به سمت قطع وابستگی با بیگانگان و بومی کردن سامانه‌های هوایی گام برداشته و ضمن بهینه سازی سامانه‌های قبلی اقدام به ساخت سامانه‌های روز دنیا کرده است.

وی گفت: نیروی هوایی ارتش به موفقیت چشمگیری در زمینه ی گسترش سامانه های الکترونیکی، تبدیل تجهیزات ارتباطی آنالوگ به دیجیتال، ایجاد شبکه های مایکروویو و فیبر نوری اختصاصی دست یافته است.

سرتیپ خلبان شاه صفی ادامه داد: ساخت انواع شبیه ساز هواپیماهای موجود، سوخت رسانی و سوخت گیری انواع هواپیماهای شکاری، طراحی و ساخت موشک های زمین و هواپایه و ساخت انواع رادارهای هوایی و سامانه های ناوبری گوشه ای از دستاوردهای پژوهشی نیروی هوایی ارتش است.


دکترین دفاعی نیروهای مسلح ایران

وی در پایان گفت: دکترین ما یک دکترین دفاعی است و قصد تعرض به هیچ کشوری نداشته و نخواهیم داشت. شاهد این موضوع میزان بودجه ی نظامی جمهوری اسلامی ایران است که کم ترین بودجه ی نظامی را در میان کشورهای منطقه به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:  ، خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *