107598_865

هشدار!! برف بازی حس زیبای کودکی، با خطرات فراوان

برف بازی حس زیبای کودکی، بازی ساده، زیبا و پر از هیجان را به همراه دارد.

گروه استانی«کمال مهر»؛بارش برف طی چند روز اخیر در کرج شرایط مناسبی برای تفریحات زمستانی مردم بوجود آورده است .

فصل زمستان که می‌رسد، درختان جامه زیبای سفید بر تن می‌پوشند و با بارش برف همه جا رنگ زیبای سفید را می‌گیرد، همه به فکر درست کردن آدم برفی هستند و تا زمانی که اشعه خورشید به آن نتابد، این آدم برفی‌ها بدون هیچ حرکتی در سر جای خود می‌مانند.

با توجه به سردی هوا تصور این را نداشتم که این همه جمعیت در این روز بسیار سرد در این محل برای برف بازی حاضر شوند، اما وقتی به آنجا رسیدم، بیش از صدها نفر از خانواده‌ها در آنجا برای بازی پر از هیجان برف بازی مستقر شده بودند.

برخی از خانواده‌ها با پرتاب گلوله‌های برفی به طرف همدیگر، بچه‌ها با سر خوردن روی برف و نوجوانان و جوانان هم با نشستن بر روی انواع تیوپ‌های خودرو از این روزهای به یاد ماندنی سرد زمستان استفاده کردند.

اما گاهی در این لحظات شاد، خاطرات بدی به جا می‌ماند و یک عمر کودک، جوان، پدر و مادر را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

شکستگی دست و پاها در این بین بسیار رایج است و همین می‌تواند فصل زمستان که زیبایی‌های فراوانی را دارد برای یک خانواده تلخ شود البته شیشه های خورد شده نیز در زیر این برف ها دیده می شد.

این کودکان از نقاط بالایی بر تیوپ‌ها سوار شده و لیز می‌خوردند که با برخورد کردن این تیوپ با یک مانع به شدت از روی آنها پرت می‌شدند که همین رنجش در مواقعی مانع ادامه بازی آنها می‌شد.

امیدواریم با رعایت نکات ایمنی، فصل زمستانی بدون صدمه و آسیب برای شهروندان البرزی رقم بخورد و آنها بتوانند با خاطرات خوشی از زیبایی‌های این فصل استفاده کنند.

 

 

 

 

منبع: تلاشگران البرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *