زوج هندی مظنونان قتل دختر دانشجوی ایرانی/ادعای کذب وکیل متهمان

پلیس ایتالیا دو‌هم‌خانه دختر دانشجوی ایرانی را که جسدش در ونیز پیدا شد، به اتهام قتل بازداشت کرد و تحقیقات از آنها در حالی ادامه ‌دارد که متهمان فقط اتهام انتقال جسد را قبول کرده‌اند.

 

به گزارش خبرنگار حوادث کمال مهر، جسد مهتاب، دانشجوی ایرانی که دوسال قبل عازم میلان شده بود سه‌روز پیش در آکادمی بررا در کانال آبی‌ در شهر ونیز پیدا شد. گزارش مرگ مهتاب توسط یک راننده تاکسی به پلیس ونیز داده ‌شد.

در تحقیقاتی که در مورد زندگی شخصی مهتاب انجام گرفت، مشخص شد این دختر 31ساله ایرانی دانشجوی هنر بود و در میلان زندگی می‌کرد. ‌او با زوجی هندی هم‌خانه بود. این زوج در ابتدا مدعی‌شدند هیچ ‌اطلاعی از سرنوشت مهتاب ندارند اما در تحقیقات بعدی اعتراف کردند جسد او را از میلان به ونیز منتقل کرده‌اند.

زوج هندی زمانی مجبور به اعتراف شدند که پلیس پی برد آنها یک شب قبل از حادثه با مهتاب مشاجره شدیدی داشتند و همسایه‌ها صدای داد و فریاد آنها را شنیده‌اند. اگرچه زوج هندی اعتراف کردند جسد مهتاب را به ونیز منتقل کردند اما مدعی شدند در مرگ او نقشی نداشتند و دختر جوان به‌دلایل نامعلومی فوت شده ‌است.

این زوج گفتند: روزی که به خانه آمدیم جسد مهتاب را در اتاقش پیدا کردیم؛ چون خارجی بودیم، ترسیدیم پلیس حرفمان را باور نکند به همین خاطر جسد را داخل چمدانی گذاشتیم و می‌خواستیم به دریاچه بیندازیم اما چون جمعیت آنجا زیاد بود نتوانستیم و جسد را در کانال آب ‌انداختیم. بعد هم به میلان برگشتیم. قتل کار ما نیست.

وکیل متهمان که قصد دارد موکلانش را از قتل تبرئه کند، مدعی ‌شده مهتاب به‌دلیل مصرف زیاد الکل جان خود را از دست داده ‌است در حالی که پزشکی‌قانونی این ادعا را رد و علت مرگ مهتاب را خفگی عنوان کرده‌ است.

مطابق این نظریه مهتاب ابتدا خفه و بعد جسدش به آب انداخته شده ‌است. تحقیقات پلیس نشان داد مهتاب دوروز قبل از حادثه تلفن همراهش را خاموش کرده‌ و در همان زمان با یکی از مقامات آکادمی محل تحصیلش مشاجره کرده  ‌است بنابراین پلیس در حال تحقیق در مورد همه مدارک موجود است. در حال حاضر هم‌خانه‌های مهتاب در بازداشت هستند و تحقیقات از آنها ادامه ‌دارد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *