n00306078-b

جواب قاطع ظریف به وزیر خارجه ایتالیا در تصاویر کاملا مشهود است

یکی از وب سایتهای وابسته به وزارت خارجه ایتالیا با انتشار تصویری از وزیر خارجه ایتالیا که با فراغ بال و بدون حجاب در فرودگاه تهران در حال قدم زدن است را منتشر کرد. موضوعی که پیشتر خبری متفاوت از واکنش ظریف و مخالفت قاطع وی با ورود بدون حجاب خانم بنینو به فرودگاه تهران منتشر شده بود.

 

 

ورود بدون حجاب وزیر خارجه ایتالیا به فرودگاه تهران

به گزارش کمال مهر، چندی پیش تعدادی از پایگاه های خبری و وب سایتها خبری مبنی بر حاضر نشدن وزیر خارجه ایتالیا برای پوشیدن روسری هنگام ورود به فرودگاه تهران و واکنش قاطع ظریف در این خصوص خبر دادند.

اتفاقی که طی آن خانم بنینو وزیر امور خارجه ایتالیا هنگامی که مسئول تشریفات فرودگاه با چند روسری وارد هواپیمای حامل وزیر خارجه شده و از وی می خواهد که طبق پروتکل های دیپلماتیک ایران حجاب اسلامی داشته باشد، مخالفت کرده و اعلام می کند حاضر به اینکار نیست.

پرده دیگر این اتفاق که در رسانه ها منتشر شد واکنش قاطع ظریف است. طبق این گزارش ظریف اعلام می کند که اگر وزیرخارجه ایتالیا حاضر به داشتن حجاب اسلامی در تهران نباشد کلیه دیدارهای وی لغو خواهد شد و خانم بنینو باید به رم بازگردد.

1111 [640x480]

اما یکی از وب سایتهای وابسته به وزارت خارجه ایتالیا با انتشار تصویری از وزیر خارجه که با فراغ بال و بدون حجاب در فرودگاه تهران در حال قدم زدن است معادله را تغییر داد.

وزارت خارجه باید توضیح دهد چرا در قبال این رفتار خارج از عرف دیپلماتیک سکوت کرده است و آیا قرار است اینگونه حوادثی تکرار شود. گرچه هنوز موضع دستگاه اصلی تنظیم روابط دیپلماتیک کشورمان سکوت بوده است اما قطعا باید در اسرع وقت پاسخ مناسبی برای افکار عمومی در خصوص این قصور ارائه شود.

قبح زدایی نقض یکی از پروتکل های روابط دیپلماتیک ایران که بر مبنای شرع مقدس اسلام است با چه هدفی انجام می شود؟ و وزارت خارجه باید توضیح دهد که اگر این تصویر دست است و در فرودگاه تهران ثبت شده با چه مجوزی اجازه نقض قوانین دیپلماسی جمهوری اسلامی را صادر کرده است؟

خوشحالی رسانه های صهیونیستی و غربی از تشکیک خبر اول در خصوص برخورد قاطع ظریف نیز قابل توجه است.

سایت صهیونیستی بالاترین هم با حمله به یکی از وبسایت های منتشر کننده خبر برخورد ظریف با خواست وزیرخارجه ایتالیا نوشت:

“چند روز پیش ۰۰۰۰۰۰ با تحسین موضع انقلابیِ ظریف در سفر بُنینو به تهران نوشته بود: بنینو در سفر اخیرش به تهران به شدت اصرار داشت تا بدون حجاب وارد کشور شود که این موضوع با واکنش مقامات کشورمان مواجه شد.از همین رو هنگام نشستن هواپیمای حامل وزیر امور خارجه ایتالیا، وقتی مدیر تشریفات وزارت امور خارجه با سه روسری رنگین برای استقبال از وی وارد هواپیما می‌شود، او قبول نمی‌کند و می‌گوید که فقط بدون حجاب حاضر است وارد ایران شود. وقتی گفته می‌شود که طبق پروتکل باید عمل شود، وی پاسخ می‌دهد که چطور مقامات ایرانی در ضیافت‌های ما به خاطر سرو مشروب حاضر نمی‌شوند، من هم حاضر نیستم تن به این محدودیت بدهم.

اصرار‌ها راه به جایی نمی‌برد و بالاخره مدیرکل تشریفات با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان تلفنی تماس می‌گیرد و کسب تکلیف می‌کند و خواستار مکالمه وی با وزیر امور خارجه ایتالیا می‌شود. ظریف ضمن اینکه حاضر به مکالمه تلفنی نشده است، می‌گوید: بگویید اگر نخواهید حجاب داشته باشید، نمی‌توانیم در تهران از شما پذیرایی کنیم و همه قرارهای شما لغو می‌شود.

وی با ناراحتی در داخل هواپیما ابتدا با ایتالیا تماس تلفنی برقرار می‌کند و بعد با عصبانیت و پس از کشیدن چند سیگار، با اکراه روسری را به سر کرده و از پلکان هواپیما پایین می‌آید.» تصویر منتشر شده بر خلاف گزارش منتشر شده از سوی جهان نیوز، نشان می دهد بُنینو در فرودگاه تهران روسری بر سرنداشته و بدون حجاب از هواپیما پیاده شده و حتی گفته می شود تا هتل محل اقامت خود روسری سر نکرده است”.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *