یک روز من قاتل قلعه نویی و استقلال خواهم شد!

ایمون زاید اعلام کرد که یک روز قاتل استقلالِ قلعه نویی هم می‌شود!

 

 

 

یک روز من قاتل قلعه نویی و استقلال خواهم شد!

به گزارش کمال مهر، ۳۸ دقیقه کافی بود تا مرد افسانه ای دربی لقب بگیرد. در همین دقایق با ثبت هت تریک مقابل رقیب دیرینه آن هم در دیداری که خوش بین ترین طرفدار پرسپولیس هم با توجه به دو گل خورده این تیم و یک یار کمتر انتظار پیروزی و حتی تساوی را نداشت باعث شد تا ایمون زاید در قلب طرفداران جای بگیرد و چه جالب که بعد از ۳ گل او در دربی ۷۴، ۴ دربی بعدی خشکسالی شد و گلی نرویید تا هجمه ها به سمت این بازی تا جایی پیش برود که عده ای تهدید به تحریم دربی کنند. ایمون زاید که این روزها بعد از تعطیلات لیگ ایرلند در استراحت به سر می برد از دلایل تساوی های بدون گل این بازی می گوید.

* دربی تهران دوباره مساوی شد و آن هم بدون گل. بازی رو دیدی؟ نظرت درباره بازی؟

– بله، بازي را اينجا در ايرلند به صورت انلاين ديدم. واقعا هم دوست داشتم پرسپوليس برنده بازي باشد اما متاسفانه باز هم مساوي شد. حقيقتا اين بازي راضي كننده اي براي هواداران نبود و حمله و حركت هجومي از سمت هيچ يك از تيم ها صورت نمي گرفت. گرچه پرسپوليس قصد بردن بازي را داشت اما استقلال براي نباختن آمده بود و از تساوي بسيار خوشحال بود.

* آخرین گلزن دربی بودی. گلزنی در این بازی را طلسم کردی؟!

(مي خندد) نه من واقعا گل زني در بازي را طلسم نكرده ام. بسيار دوست داشتم پرسپوليس دروازه استقلال را باز كند و برنده اين بازي باشد. اما خب من آخرين نفري هستم كه توانستم در دربي گل بزنم و اين مربوط مي شود به دو سال پيش! اگرچه از اين بابت بسيار خوشحالم و به خودم مي بالم اما اين زياد خوب نيست كه هنوز كسي نتوانسته بعد از من در اين مسابقه براي پرسپوليس گلزني كند! از كجا معلوم؟ شايد گلزن بعدي باز هم خودم باشم! البته این دو تیم احتمالا در جام حذفی مقابل هم قرار بگیرند و آنجا یک نفر باید قفل این تساوی های بدون گل و طلسمی که از آن نام بردید را بشکند. پرسپولیس در خط حمله نیروهایی دارد که مطمئنا در آینده می توانند بهتر از این برای تیم دایی عمل کنند و مطمئنا در آن بازی شانس یار استقلال نخواهد بود.

* تجربه یک بار بازی در دربی ایران را داری. فکر می کنی به چه دلیلی دربی ایران کیفیت لازم را ندارد؟

– دربي يك بازي مهم و حساس در ايران است. گرچه در كشور هاي انگليس و ايتاليا و اسپانيا هم دربی اهميت زيادي دارد اما در ايران هربار ۹۰۰۰۰ نفر براي تماشاي بازي به ورزشگاه مي آيند و ميليون ها نفر از خانه اين بازي حساس را دنبال مي كنند. خب، مسلما فشار زيادي روي بازيكنان وجود دارد و دو تیم به این فکر می کنند که بازنده بازی نباشند. گرچه هر دو تيم بازيكنان خوب و توانايي دارند اما به وضوح مي شود اضطراب و نگراني را در صورت آنها مشاهده كرد. واقعا نمي دانم چرا! من عاشق بازي كردن در دربي هستم و دوست دارم هر سال در اين بازي حضور داشته باشم. چون گلزني باعث مي شود هواداران هميشه از شما ياد كنند و اين فوق العاده است. بنظرم همه بازيكنان بايد از حضور در دربي خوشحال باشند و براي پيروزي تلاش كنند.

* استرس؛ این چیزی است که بازیکنان استقلال و پرسپولیس از آن به عنوان عامل بد بازی کردن در دربی می دانند، نظرت چیست؟

– من بازي را ديدم و ديدم كه بازيكنان چقدر استرس داشتند. همه نگران بودند و مي ترسيدند كه اشتباه كنند. اين اصلا خوب نيست! همه بازيكنان قطعا پول خوبي مي گيرند كه تمام عمرشان را فوتبال بازي كنند و فوتبال شغل انهاست. شايد بعضي ها ديگر فرصت حضور در اين مسابقه مهم را نداشته باشد پس بايد از اين شانس نهايت استفاده را ببرند و با رضايت و خوشحالي بازي كنند و با يك لبخند از بازي لذت ببرند! اگر باختند كه خب اشكالي ندارد! اما اگر ببرند تا آخر عمر در خاطرشان خواهد ماند.

* خیلی ها بازی تدافعی استقلال را دلیل این نتیجه می دانند و معتقد هستند آنها بازی را خراب کردند. به نظرت با توجه به اختلاف ۴ امتیازی این تیم در جدول، اتخاذ چنین حربه ای مناسب بود؟

– استقلال بازي ميكرد تا نبازد! آنها از تساوي خيلي خوشحال بودند. پرسپوليس نياز داشت اين بازي را ببرد اما استقلال تدافعي بازي مي كرد و نمي خواست ببازد! خب موفق هم شد. نتيجه ۰-۰ براي استقلال عالي بود اما براي پرسپوليس كافي نبود.

* علی دایی نمی توانست تاکتیک بهتری برای نفوذ به دروازه حریف طراحی کند؟

– علي دايي در این فصل بسيار براي پرسپوليس زحمت كشيد و نتايج خوبي هم بدست آورد. آنها بسيار خوب بازي كردند و خوشبختانه هنوز براي قهرماني شانس دارند. شايد پرسپوليس به يك يار خارجي نياز دارد كه فقط گل بزند (می خندد).

* امیر قلعه نویی رکوردار نباختن در دربی است، هواداران پرسپولیس بی صبرانه منتظر شکستن این رکورد او هستند. به نظرت چه کسی می تواند نقش ایمون زاید را برای شکستن این طلسم ایفاد کند؟

– من اميدوارم يك روز قاتل استقلال شوم و می توانم ركورد قلعه نويي را بشكنم.

* هنوز برای خیلی ها جای سوال دارد چطور در آن شرایط توانستی از روی نیمکت بلند شوی و ناجی پرسپولیس در دربی ۳-۲ شوی.

باید بگویم در آن زمان هنوز از جو فوق العاده ای بازی باخبر نبودم. احساسم در اردوی قبل از بازی می گفت باید انتظار سورپرایز فوق العاده ای باشم. حضور در آن جو می تواند برای خیلی ها یک آرزوی محال باشد. بازی شروع شد و ما یک گل خوردیم. دوباره یک گل دیگر و در نهایت اخراج مهرداد. همه چیز برای هواداران ما تمام شده بود. من از همان فاصله هم می توانستم قطرات اشک را روی گونه هواداران مان ببینم. آنها فقط برد می خواستند. صدای شان را در گوشم می شنیدم که می گفتند تساوی هم نه، ما برد می خواهیم. همه چیز دست به دست هم داد تا به کمک دوستانم بتوانم یکی از بهترین خاطرات شان را بسازم.

* در صفحه شخصی ات نوشته بودی، آخرین گل دربی را زده ای و این دیوانه کننده است. من را به آنجا برگردانید. فکر می کنی اگر در دربی حاضر بودی می توانستی از این دفاع استقلال و مهدی رحمتی عبور کنی؟

– می خواهم برای فصل آینده دوباره به پرسپولیس برگردم. خاطرات خوبي با اين تيم دارم و مي دانم كه مي توانم گل هاي زيادي به ثمر برسانم. من آخرين گلزن دربي بودم و مي دانم كه گل رسمی بعدی هم از آن من خواهد بود. منتظر تماس رويانيان هستم كه دوباره به پرسپوليس برگردم. مي خواهم به هواداران پرسپوليس سلام برسانم و بگويم كه به اميد ديدار در دربي بعدی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *