شیطان پرستان خون پاپ ژان پل دوم را دزدیدند

پاپ ژان پل دوم که دویست و شصت و چهارمین پاپ کلیسای کاتولیک بود، نخستین پاپ تاریخ بود که در جریان سفری به شهر دمشق در سال 2001 وارد مسجدی شد و در آنجا به عبادت پرداخت.

به گزارشگروه وبگردی کمال مهر، یک ظرف حاوی خون پاپ ژان پل دوم رهبر سابق کاتولیک های جهان که در کلیسایی در شهر مورد علاقه این پاپ “آکوئیلا” نگهداری می شد، به سرقت رفت.

خبرگزاری “دوغان حیات” ترکیه نوشت: دادستانی شهر آکوئیلا در پی سرقت خون پاپ ژان پل دوم در کلیسای ” سن پترو” آکوئیلا، تحقیقات خود را آغاز کرده است.

در محافل رسانه ای ایتالیا سخن از اقدام شیطان پرستان برای دزدیدن خون پاپ همزمان با برگزاری سال نوی شیطان پرستان (25 تا 29 ژانویه) به میان آمده است.

پاپ ژان پل دوم در سال 1980 میلادی در میدان سن پترز واتیکان از سوی یک شهروند ترکیه ای تبار ترور شد اما جان سالم به در برد. به دنبال این ماجرا پارچه ای آغشته به خون وی، سه سال پیش از سوی کاردینال  “استانیسلاو زوویس” به کلیسای سن پترو شهر آکوئیلا به عنوان محل مورد علاقه پاپ سابق، اهدا شد و در آنجا نگهداری می شد.

پلیس  شهر آکوئیلا 50 مامور خود و نیز تعدادی سگ را مامور یافتن دزدها کرده است. گفته می شود علاوه بر خون پاپ سابق، یک صلیب نفیس و گران قیمت نیز ار کلیسا به سرقت رفته است.

این دومین بار است که خون پاپ ژان پل دوم به سرقت می رود و یک بار نیز در سال 2012 خون پاپ ژان پل دوم در قطاری از سوی سه سارق از دست یکی از کاردینال های نزدیک به ” آگوستو بالدینی” به سرقت رفت.
در آن حادثه شيشه حاوي خون پاپ ژان پل دوم كه در داخل كوله پشتي مخصوص کاردینال بالدینی قرار داشت  در قطار توسط سه سارق كه در سقف قطار كمين كرده بودند دزديده شد  اما پليس پس از  سه ساعت ، شيشه  را در حالي كه  داخل علف و ني كنار ريل راه آهن  انداخته شده بود ،پيدا كرد.

کلیسای سن پترو محل نگهداری خون پاپ در شهر آکوئیلا

پاپ ژان پل دوم از سال 1978 تا زمان مرگ خود در 2 آوریل 2005 رهبر کاتولیک های جهان بود. وی لهستانی الاصل بود و در سن 85 سالگی درگذشت. پاپ ژان پل دوم اولین پاپ اسلاو و نخستین پاپ غیر ایتالیایی از زمان پاپ آدریان ششم هلندی (1522) بود که بر کلیسای واتیکان حکومت می کرد.

پاپ ژان پل دوم از سوی کلیسای کاتولیک در حال طی مدارج قدیس شدن است. پاپ ژان پل دوم که دویست و شصت و چهارمین پاپ کلیسای کاتولیک بود، نخستین پاپ تاریخ است که در جریان سفری به شهر دمشق در سال 2001 وارد مسجدی شد و در آنجا به عبادت پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *