شباهت به احمدی‌نژاد ۸سال ممنوع‌الکارم کرد

وقتی سراغ از بازیگر ممنوع التصویر هشت ساله ای را می گیریم و از او می پرسیم که آیا واقعا درست است که به خاطر شباهتش با محمود احمدی نژاد - رییس جمهور سابق کشور - هشت سال از تلویزیون دور مانده است؟

 

به گزارش کمال مهر، می گوید: هشت سال پیش زمانی که انتخابات مربوط به ریاست محمود احمدی نژاد به پایان رسید، مدام از سوی ..

وقتی سراغ از بازیگر ممنوع التصویر هشت ساله ای را می گیریم و از او می پرسیم که آیا واقعا درست است که به خاطر شباهتش با محمود احمدی نژاد – رییس جمهور سابق کشور – هشت سال از تلویزیون دور مانده است؟ می گوید: هشت سال پیش زمانی که انتخابات مربوط به ریاست محمود احمدی نژاد به پایان رسید، مدام از سوی وکلا تماس هایی با من گرفته می شد و می گفتند که آیا خودت خبر داری که ممنوع التصویر شده ای؟ که من آن زمان فقط به این حرف ها می خندیدم و اصلا باورم نمی شد که ظاهرا همین شایعات کم کم به واقعیت پیوست؛ دریغ ار اینکه هیچ کس جز داوود رشیدی ، محمود استاد محمد و مرضیه برومند سراغم را نگرفت.

بازیگر سریال های «آرایشگاه زیبا»، «هزاردستان»، «هتل»، «گل پامچال، درباره ی غیبت هشت ساله اش در عرصه ی هنر و همچنین فعالیت های هنری اش، به پرسش های ایسنا پاسخ داد.
محمود بصیری

وزیر ارشاد و رییس سازمان صدا و سیما می توانند راحت بخوابند

محمود بصیری خطاب به وزیر ارشاد و رییس سازمان صدا و سیما می گوید: امیدوارم وقتی وزیر ارشاد و رییس تلویزیون مسئولیتشان را به افراد دیگری واگذار می کنند و به خانه هایشان می روند، بتوانند راحت بخوابند.

او در عین حال تاکید می کند که بابت اتفاقی که برایش افتاده و هشت سال ممنوع الکار بوده، از کسی شاکی نیست و هیچ کس را مقصر نمی داند و حتی می گوید: دست آن کسی که این کار را کرده درد نکند!

این بازیگر پیشکسوت که بیشتر ایفاگر نقش های طنز است، درباره ی عدم حضورش طی این هشت سال در تلویزیون توضیح می دهد: وقتی برای بازی در سریال «کتابفروشی هدهد» قرارداد بستم و هنوز بازی ام را شروع نکرده بودم، مدام با من تماس می گرفتند و می گفتند خبر داری که ممنوع الکار شدی؟! من در آن زمان باورم نمی شد. گذشته از این حرف ها به دلیل اینکه برای «کتابفروشی هدهد» قرارداد بسته بودیم در آن سریال بازی کردم و جا دارد بگویم این مجموعه در زمان خودش خوب پخش نشد. بعد از آن هم بازی در سریال «خانه اجاره ای» به کارگردانی رامین ناصرنصیر به من پیشنهاد شد و حتی چندین قسمت هم بازی کردم ولی وقتی برای تلویزیون فرستادند و گریم مرا دیدند، آن قسمت ها را پخش نکردند و بعد از رفتن آقای احمدی نژاد همان قسمت ها را پخش کردند و جالب بود که ابتدا قرار بود چند قسمت در این سریال بازی کنم اما تنها یک قسمت به من دادند که آن را هم حذف کردند. هشت سال پیش زمانی که انتخابات مربوط به ریاست محمود احمدی نژاد به پایان رسید، مدام از سوی وکلا تماس هایی با من گرفته می شد و می گفتند که آیا خودت خبر داری که ممنوع الکار شده ای؟ که من آن زمان فقط به این حرف ها می خندیم و اصلا باورم نمی شد؛ چرا که معتقد بودم برخی از افراد یکسری شایعات را خودشان به راه می اندازند و خودشان هم همان شایعات را به واقعیت ها می پیوندند.

بصیری به گفته هایش اضافه می کند: من اصلا از این قضیه ناراحت نیستم و الان هم نمی دانم چه بگویم؛ چرا که تصورم این است که حرف دیروز دیگر گفتنی نیست، باید راجع به فردا گفت.

دلم سوخت برای …

وی همچنین در پاسخ به اینکه در دولت فعلی چقدر امیدوار هستید که کارهای زیادی به شما پیشنهاد شود؟ می گوید: اتفاقا در حال حاضر کارهای خیلی زیادی به من پیشنهاد شده که سناریوی آن ها در خانه ام است اما احساس می کنم به درد من نمی خوردند که آنها را قبول کنم. جا دارد بگویم به خاطر ممنوع الکار بودنم طی این هشت سال حتی یک بار هم پیگیری نکردم در حالی که بعضی ها به من می گفتند می توانی شکایت کنی ولی من این کار را نکردم به دلیل اینکه من از هیچ کس شاکی نیستم، هر کس که این کار را انجام داده دستش درد نکند ولی طی این هشت سال برای دو تا از کارهایم واقعا دلم سوخت که یکی از آنها پیشنهاد آقای کیانوش عیاری بود که با من حتی قرار هم گذاشت اما بعد رفت و پشت سرش را هم نگاه نکرد! فکر می کنم اگر اشتباه نکنم فیلم «خانه پدری» بود که قرار بود در آن ایفای نقش کنم.

وزیر ارشاد یا وزیر انشاء؟

بصیری بیان می کند: حتی طی این چند سال که ممنوع الکار بودم، تیزر کارهایم را هم از فیلم و سریال ها درآوردند که من آن زمان هم گفتم که اشکالی ندارد، چه بگویم؟! زمانی که رییس سازمان صداوسیما و یا وزیر ارشاد نگویند محمود بصیری کجاست، آیا واقعا وزیر ارشاد، وزیر ارشاد است؟ به نظر من وزیر انشاء هم نیست.
محمود بصیری

معاون مالی صداوسیما جواب نامه ام را نداد

او ادامه می دهد: جا دارد در همین جا توضیح بدهم و گله ای از مدیران تلویزیون کنم. زمانی که سریال «هزار دستان» را با مرحوم علی حاتمی کار می کردیم من با پول خودم ۲۴ ماشین ارتشی را به خاطر علی حاتمی و سریال «هزاردستان» پیدا کردم و تعمیر کردم ولی الان دیگر اثری از آنها نیست، در حالی که اگر همان موتورها الان وجود داشت هر کدام ۱۰۰ میلیون تومان قیمتش بود. من حدود چهار – پنج سال پیش خطاب به آقای تقدس نژاد (معاون مالی و اداری سازمان صداوسیما) نامه ای نوشتم و در آن نامه قید کردم که ۲۴ ماشین ارتشی را که خودم آنها را تعمیر کردم و از جیبم پول گذاشتم، نیست. پولم را که خوردند هیچ، فدای سر علی حاتمی اما حرف من این بود که این ۲۴ ماشینی که من آوردم الان دیگر نیست. متاسفانه به نامه ای که من در این خصوص نوشتم هم اصلا جوابی داده نشد.

پیشنهاد بازی در « شاهگوش » در نقش احمدی نژاد

محمود بصیری که به گفته ی خودش ایفای نقش احمدی نژاد در سریال «شاهگوش» داود میرباقری به او پیشنهاد شده بود، در بخشی دیگر درباره ی نپذیرفتن این نقش در سریال «شاهگوش» توضیحاتی را ارائه می دهد و می گوید: اوایل قرار بود نقش صاحب پژوی ۵۰۴ که در سریال «شاهگوش» به او مشکوک می شوند را من بازی کنم. این کاراکتر که شبیه آقای احمدی نژاد بود، ابتدا رُلش به من پیشنهاد شد اما قبول نکردم. در دور دوم انتخابات احمدی نژاد هم مرا به جایی دعوت کردند و گفتند که می خواهیم یک قرارداد با شما ببندیم. در همان موقع به من اعلام شد که در یکی از فیلم ها قرار است در مقابل محمدرضا شریفی نیا نقش دستیار کارگردان را بازی کنم، در همان حین که با عوامل صحبت می کردیم یکی از افراد آنجا به من گفت آقای بصیری کاپشن آقای احمدی نژاد را دیده اید؟ من در جواب گفتم: بله چطور؟ او به من گفت باید برویم و یکی از این همین کاپشن ها برایتان بخریم! که من همان لحظه از جایم بلند شدم و گفتم که خیلی ممنون من حتی چای شما را نمی خواهم و آنجا را ترک کردم؛ به دلیل اینکه من نمی توانم کسی را مسخره کنم تا چهار نفر بخندند در حالی که ایفای این نقش برای من پول خیلی زیادی داشت، اما کاری بود که مربوط به مسائل انتخاباتی می شد.

وی می افزاید: بر این اساس به غیر از «شاهگوش» چندین کار دیگر هم به من پیشنهاد شد و از من خواسته شد که نقش احمد ی نژاد را بازی کنم. حتی یکی از کارهایی که به من پیشنهاد شد تله تئاتری با عنوان «من کپی نیستم» بود که سناریوی آن در حال حاضر هم در منزلم است.

خود احمدی نژاد اجازه بدهد نقشش را بازی می کنم

بصیری خاطرنشان می کند: اگر روزی خود آقای احمدی نژاد حضورا بیاید و به من اجازه دهد که نقشش را بازی کنم، با رضایت خودش حتما قبول می کنم که این کار را بکنم در غیر این صورت نه. این جمله را به آقای میرباقری هم گفته ام. پول برای من ارزشی ندارد بلکه اصل کار برایم مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *