336912_447

سرقت خودرو در کرج، زورگیری از زنان در کرمانشاه

3دزد خشن با سفر به کرج و شهرهای اطراف، دست به سرقت خودروهای سواری می‌زدند و با آنها راهی کرمانشاه می‌شدند تا از مسافران زورگیری کنند.
به گزارش کمال مهر، سردسته این باند جوان سابقه داری است که پیش از این نیز 3بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف دستگیر شده و به زندان افتاده بود.

این مرد و همدستانش سرقت هایشان را از اواسط سال گذشته شروع کردند. آنها از کرمانشاه راهی شهرهای کرج و ملارد می‌شدند و با استفاده از سلاح سرد و گرم دست به سرقت خودروهای سواری می‌زدند.

اعضای این باند کنار خیابان می‌ایستادند و به‌عنوان مسافر دربستی، سوار ماشین‌های مورد نظرشان می‌شدند. در بین راه با چاقو یا اسلحه، به تهدید راننده می‌پرداختند و بعد از باز کردن در ماشین، او را از ماشین در حال حرکت به بیرون پرت می‌کردند. اعضای این باند خشن، بعد از سرقت خودرو، راهی کرمانشاه می‌شدند و در آنجا دست به زورگیری از مسافران می‌زدند.

طعمه‌های آنها فقط زنان بودند و دزدان برای سرقت از آنها از 2 شیوه استفاده می‌کردند. در شیوه نخست، یکی از اعضای باند لباس نظامی به تن می‌کرد و روی صندلی جلو می‌نشست. زنان با دیدن وی در داخل ماشین، مطمئن می‌شدند که خودرو مسافرکش است و سوار می‌شدند. وقتی ماشین حرکت می‌کرد، راننده بعد از طی مسیری کوتاه، وارد خیابانی خلوت می‌شد و 2همدستش با تهدید زن مسافر، سر او را به زیر صندلی برده و با سیم چین همه طلاهایش را می‌دزدیدند. سپس اموال باارزش او را سرقت کرده و بعد از پیاده‌کردن او، متواری می‌شدند.

اعضای این باند در شگرد دوم، روی خودروهایی که دزدیده بودند، آرم آژانس یا تاکسی می‌چسباندند و راهی خیابان‌های کرمانشاه می‌شدند. زنان با دیدن آرم تاکسی اعتماد می‌کردند و بعد از سوار شدن به داخل ماشین، همان نقشه قبلی تکرار می‌شد و دزدان خشن طلاها و پول‌های طعمه‌شان را سرقت می‌کردند. درحالی‌که تحقیقات برای دستگیری این باند ادامه داشت، مدتی قبل اعضای باند که یک خودروی پژو 405و یک ال‌90دزدیده بودند، به سمت کرمانشاه می‌رفتند که در بین راه هر چه کردند، نتوانستند از اتوبوسی که مقابلشان در حرکت بود سبقت بگیرند.

سردسته دزدان که عصبانی شده بود، سلاحش را به طرف اتوبوس نشانه گرفت و شروع به تیراندازی کرد. گلوله‌ها به کف اتوبوس اصابت کردند و خوشبختانه هیچ یک از مسافران مجروح نشدند اما زمانی که خبر به گوش پلیس رسید، تحقیقات گسترده برای دستگیری عاملان این تیراندازی شروع شد.

ساعاتی بعد هر دو خودروی متهمان شناسایی شدند و مأموران با ایجاد مانع سعی کردند آنها را متوقف کنند اما دزدان با سرعت زیاد از موانع پلیس راه عبور کردند و وارد شهر همدان شدند.

لحظاتی بعد خودروها از هم جدا شدند و پژو 405در تاریکی هوا ناپدید شد اما مأموران به تعقیب ال 90پرداختند و سرانجام توانستند راننده آن را که پس از رها کردن خودرو قصد داشت با پای پیاده فرار کند، دستگیر کنند. در بازرسی خودرو یک قبضه سلاح شکاری تاشو به همراه 2 عدد فشنگ کلت کمری کشف شدو متهم به اداره پلیس انتقال یافت.

وقتی مشخص شد که این مرد سردسته باند زورگیری از زنان در کرمانشاه است، وی در اختیار پلیس آگاهی این شهر قرار گرفت و بازجویی از او ادامه یافت.

وی در بازجویی‌ها به 50فقره زورگیری از مسافران زن در کرمانشاه و همچنین سرقت 18خودروی سواری در کرج و ملارد به همراه همدستانش اعتراف کرد. او مدعی شد که بعد از اینکه با استفاده از خودروهای سواری از چند زن زورگیری می‌کردند، این خودروها را به مبلغ کمی به مالخران می‌فروختند و دوباره راهی کرج می‌شدند تا در آنجا ماشین سرقت کنند.

درحالی‌که تحقیقات پلیس برای دستگیری همدستان سردسته باند ادامه دارد، قاضی پرونده مجوز انتشار عکس بدون پوشش چهره متهم در روزنامه را صادر کرده و از شاکیان احتمالی خواسته است برای شکایت به اداره آگاهی کرمانشاه مراجعه کنند.

همشهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *