ترافیک آزاد راه تهران – کرج معضلی ‌فرااستانی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: ترافیک آزادراه تهران - کرج معضلی فرااستانی بوده و رفع آن نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی در سطح ملی است.
کمال مهر:

مجید سریزدی  اظهار داشت: برخی مسائل و مشکلات به صورتی هستند که در خارج از حوزه شهری و حتی استانی اثر می‌گذارند و به همین دلیل برای رفع آنها باید نگاه ملی داشت و از دستگاه‌های اجرایی در سطح کشوری و اعتبارات ملی استفاده کرد.

وی تصریح کرد: ترافیک و حجم بالای تردد در آزادراه تهران – کرج نیز از جمله این موارد است و روزانه صدها هزار نفر از این مسیر برای رسیدن به پایتخت و یا بالعکس استفاده می‌کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز افزود: یکی از مشکلات اصلی شهرستان کرج و استان البرز نیز همین ترافیک اتوبان کرج است و اوج مشکل نیز در حد فاصل پل فردیس ایجاد می‌شود.

سریزدی در پاسخ مبنی بر اینکه پس از تغییرات دولت و حضور استاندار جدید در البرز چندین مرحله مسئولان ارشد استان و همچنین مدیران شهرداری کرج از این آزادراه بازدید کرده‌اند، آیا برای رفع مشکلات فوق به ویژه ترافیک اتوبان راه‌ حل جدیدی در دستور کار است، گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های استانداری رفع ترافیک این محور است.

وی تصریح کرد: در روزهای اخیر آخرین بازدید را به همراه مدیران ارشد استان، مدیریت شهری کرج و همچنین فرماندهان انتظامی و راهنمایی رانندگی را داشتیم.

سریزدی افزود: کارهای مطالعاتی برای رفع و یا حداقل کاهش ترافیک اتوبان کرج انجام شده و چندین پروژه به صورت همزمان در حال انجام است که از جمله آنها می‌توان به اتصال بزرگراه همت به کرج و همچنین تعریض اتوبان اشاره کرد.

وی ادامه داد: نقطه اصلی ترافیک اتوبان محدوده پل فردیس است و مقرر شد اداره راه و شهرسازی استان با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و مدیریت شهری کرج طرحی را برای مقابله با افزایش ترافیک این محدوده ارائه کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز تاکید کرد: ترافیک آزادراه تهران – کرج یک معضل فرا استانی است و باید با همکاری دستگاه‌ها در سطح کشوری و تخصیص اعتبارات ملی راهکارهای رفع این معضل اجرا شود.

سریزدی افزود: استانداری البرز در تلاش است تا با جذب این همکاری‌ها و استفاده از پتانسیل‌های موجود در استان، طرح‌های کارشناسی برای کاهش ترافیک این محور مهم کشوری را اجرایی کند.

 

 

 

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *