داووس فرصت مغتنمی برای بهره‌مندی جهان از ظرفیت‌های اقتصادی ایران است

رئیس جمهوری در بدو ورود به فرودگاه زوریخ گفت: این فرصت خوبی برای جمهوری اسلامی است تا ظرفیت‌های اقتصادی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف را به عنوان کشوری با امکانات و قابلیت‌های منحصربه‌فرد ارائه نماید.

 

 

 

 

به گزارش حوزه دولت کمال مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهوری در بدو ورود به فرودگاه زوریخ به منظور شرکت در چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس در گفتگو با واحد مرکزی خبر برخی از اهداف سفر خود را تشریح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بحث تلفیق سیاست خارجی ایران و تعاملات اقتصادی با دنیا را یکی از اهداف دیپلماسی‌های دولت تدبیر و امید خواند و گفت: بحث تلفیق دیپلماسی اقتصادی و نفتی باسیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دستور کار این دولت است و ما در این اجلاس سعی خواهیم کرد، این موضع را به خوبی تبیین کنیم.

وی در ادامه با اشاره به حضور گسترده و چشمگیر سران کشورهای جهان و جمع شدن همه ظرفیتهای مالی و اقتصادی جهان در داووس گفت: این فرصت خوبی برای جمهوری اسلامی است تا ظرفیت‌های اقتصادی و فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف را به عنوان کشوری با امکانات و قابلیت‌های منحصر به فرد ارائه نماید.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: رونق اقتصادی در ایران نه تنها باعث شکوفایی و رونق اقتصادی منطقه بلکه جهان خواهد شد و این یکی دیگر از موضوعاتی است که ما قصد داریم آن را در داووس تبیین کنیم.

دکتر روحانی با اشاره به دیدارهایی که قرار است در حاشیه اجلاس مجمع جهانی داووس برگزار شود، گفت: در این ملاقات‌ها به طرف‌های خود خصوصا طرف‌های اروپایی، فرصت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری از دست رفته در ایران را یادآور خواهیم شد و برای آنها تشریح خواهیم کرد که آنها چقدر در سالهای گذشته به دلیل دوری از ایران و کاهش سطح تعاملات اقتصادی خود با کشورمان متضرر شده اند.

رئیس‌جمهوری در ادامه تاکید کرد: اگرچه عمده این کشورها هم اکنون متوجه شده اند که این تنها ایران نبود که از قِبَل تحریم‌ها متضرر شده بلکه آنها نیز متحمل ضررهای جبران ناپذیری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *