مرگ مشکوک تبعه ایرانی موجب احضار مسئول سفارت امارات در تهران شد / هیئتی به امارات اعزام می‌شود

سخنگوی وزارت خارجه درباره جان باختن "سیدعلی حسینی" تبعه ایرانی که در بازداشت ماموران امنیتی امارات بوده، از احضار مسئول سفارت امارات متحده عربی به وزارت خارجه خبر داد و گفت: به زودی هیئتی برای بررسی این مسئله راهی امارات می‌شود.

 

 

به گزارش حوزه سیاست خارجی کمال مهر،‌ مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در پی انتشار خبر مرگ مشکوک یک تبعه ایرانی در امارات متحده عربی، اعلام کرد: وزارت امور خارجه موضوع جان باختن مرحوم سیدعلی حسینی شهروند ایرانی را که در بازداشت ماموران امنیتی امارات جان خود را از دست داده است، به صورت جدی در دست پیگیری دارد.

افخم اظهار داشت: به محض اطلاع از این حادثه از طریق مقامات اماراتی بلافاصله در غیاب سفیر امارات در تهران مسئول این سفارت به وزارت امور خارجه احضار و ضمن بیان مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران، ضرورت ایجاد شرایط و تسهیلات لازم برای تحقیق در خصوص روشن شدن ابعاد واقعی این قضیه اعلام شد.

وی با تاکید بر اینکه به رغم پیگیری‌های رسمی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در امارات در دو هفته اخیر، این کشور تاکنون هیچگونه گزارش رسمی از دستگیری مرحوم سیدعلی حسینی و دو شهروند دیگر ایرانی که در بازداشت به سر می‌برند، ارائه نکرده است، افزود: به دنبال انتشار اخبار رسانه‌ای در خصوص دستگیری سه ایرانی توسط نیروهای امنیتی امارات در دو هفته اخیر یادداشت‌هایی از سوی نمایندگی کشورمان در امارات به وزارت امور خارجه آن کشور ارسال و بر اساس کنوانسیون‌های بین‌المللی خواستار دسترسی کنسولی به این افراد شده بود.

افخم اضافه کرد: همچنین بلافاصله پس از اطلاع از این موضوع، نماینده‌ای از سوی وزارت امور خارجه برای بررسی این مسئله عازم امارات شد و به زودی یک هیأت تحقیقی – کارشناسی به منظور بررسی و تحقیق در مورد علل فوت نامبرده رهسپار امارات خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *