“قطعه‌سازي” متناسب با توقع مردم رشد نكرد/ خودروسازي بايد خصوصي شود

مشاور دبير انجمن خودروسازان گفت: تا زمانی که شرکت‌های خودروساز دولتی است به هیچ جا نمی‌رسیم، هر زمان که این شرکت‌ها خصوصی شد صاحب آن می داند چگونه خرج کند که با مشکل روبه رو نشود.

 

 

 

داوود میرخانی رشتی مشاور دبیر انجمن خودروسازان در گفتگو با خبرنگار اقتصادي کمال مهر، با بيان اينكه عدم مطلوبيت فضاي كسب و كار در كشور باعث شده خارجي‌ها جرأت سرمايه‌گذاري در ايران را نداشته باشند، گفت: در سال 68 با چند خودروساز مطرح دنيا مذاكره كرديم اما فقط پژو بود كه حاضر شد با ما قراردادي را امضا و خودروي روز اروپا را وارد ايران كند.

ميرخاني با بیان اینکه در طول 30 سال گذشته صنعت قطعه‌سازی متناسب با تیراژ تولید و توقعات مردم رشد نکرده است، گفت: عدم توجه خودروسازان و وجود قوانین دست و پاگیر، در این مدت اجازه بزرگ شدن و افزایش کیفیت را به قطعه سازان نداد.

میر خانی در پاسخ به این سوال که برای تحویل خودروی با کیفیت و قیمت مناسب چند سال فرصت لازم تصریح کرد: تا زمانی که شرکت‌های خودروساز دولتی است به هیچ جا نمی‌رسیم، هر زمان که این شرکت‌ها خصوصی شد صاحب آن می داند چگونه خرج کند که با مشکل روبه رو نشود.

وی با بیان اینکه تا وقتی دولت در کار شرکـتهای خودرو ساز دخالت  می‌کند و مدیر سیاسی برای این شرکت‌ها انتخاب هیچ کاری نمی‌توان انجام داد، افزود:‌ در دولت گذشته مدیریت شرکت‌های خودرو ساز به شدت سیاسی شد و فاجعه بدی رخ‌ داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *