هنرمندان بيت المال مسلمين اند/ مدیران رسانه ملی و هنرمندان حلقه های یک زنجیرند

سید عزت الله ضرغامی، رئيس رسانه ملي در آيين اختتاميه سومين جشنواره بين المللي جام جم گفت: هنرمندان پرتوان و ارزشمند، سرمايه هاي كشور و جزء بيت المال مسلمين و كشور اسلامي اند.

به گزارش کمال مهر به نقل از روابط عمومي سيما ، مهندس عزت ا… ضرغامي كارهاي هنرمندان را در تلويزيون با ساختارهاي مختلف و مخاطبان زياد از برنامه‌هاي گفتگو محور تا مجموعه‌هاي نمايشي ستود و در ادامه با قدرداني از خانواده هاي معظم شهدا ، آنها را صاحبان اصلي هنر توصيف كرد و افزود: بالاترين جلوه  هنر و هنرمندي را شهدا انجام دادند و راه را براي افتخارات ملت ايران فراهم كردند.

رئيس سازمان صداوسيما به نقد “ابوالحسن داودي” از كارگردانان رسانه ملي به سخنان رئيس جمهور در جمع هنرمندان توجه كرد و گفت: رئيس جمهور از هنرمندان خواست كه برنامه‌هاي‌شان را اميدوار كننده بسازند اما اين كارگردان محترم توصيه رئيس جمهور را ، بخشنامه‌اي صحبت كردن با هنرمندان دانست و معتقد بود كه هنرمند بايد آزاد باشد و اثر خلق كند و هرگونه اجبار هنرمند خلاف آزاد منشي است.

وي با تاكيد بر اين كه مسئله اميد جزء اولويت‌هاي رسانه ملي است گفت منظور رئيس‌جمهور اين نيست كه هنرمند مجيزگو باشد، بلكه دكتر روحاني معتقد به آزادي بيان و آزادي انديشه است و اين حرف درستي است كه بايد به جامعه اميد هديه كرد.

مهندس ضرغامي تصريح كرد: اميدوار كننده بودن به اين معني نيست كه در برنامه نقد نباشد يا آسيب‌ها و مشكلات مهم مورد غفلت قرار بگيرد، وقتي يك نظام قدرتمند است آسيب‌شناسي مي‌كند و نقدپذير است. اين نيست كه در توليدات هنري بحث انتقاد نباشد. بلكه بايد در بستري از اميد توليد و به جامعه عرضه شود.

وي افزود: هنرمند به گونه اي حركت و اثر هنري‌اش را عرضه كند كه آن كس كه اثر هنري را مي بيند يك قدم به اميدواري نزديك تر شود.

مهندس ضرغامي در عين حال پاسخ به نقد كارگردان تلويزيون از رئيس جمهور از وي دعوت كرد كه در برنامه 7  ديدگاه خود را بيان كند.

رئيس سازمان صداوسيما در بخش ديگري از سخنان خود درباره رابطه كاري بين مديران رسانه و هنرمندان گفت: كاري كه مديران انجام مي‌دهند صرفاً كار اداري نيست. مديران و هنرمندان حلقه‌هاي يك زنجيرند و همه با هم در يك مسير مي‌روند.

مهندس ضرغامي مديران رسانه را مشاوران صادق هنرمندان و برنامه سازان توصيف كرد و افزود: اگر مشاوره‌ها و همفكري‌ها داده نشود، معلوم نيست برخي آثار به كجا برسد.

وي توجه به اولويت بندي را در توليد آثار هنري ضروري دانست و گفت: اولويت‌بندي ها بايد درست ‌شود، حتي در حوزه شخصي، هنرمند مي‌تواند براي خودش اولويت‌بندي كند.

رئيس رسانه ملي بر ضرورت كار گروهي تأكيد كرد و افزود: امروزه كار جمعي تاثيرگذارتر است و هنرمندان نامور در كار جمعي شكل مي‌گيرند و در اين مسير اگر هنرمند مشاوره و كمك فكري بگيرد اثرگذارتر خواهد بود و كار ماندگار هنرمند احتياج به مشورت دارد.

مهندس ضرغامي گفت:  اگر هنرمند كارش را با اعتقاد انجام دهد اثري ماندگار مي سازد. هنرمند واقعي مسئله يابي مي‌كند، تحقيق و بررسي مي‌كند و بهترين راه حل را بر مي گزيند.

رئيس رسانه ملي با سپاس از برگزاركنندگان جشنواره بين المللي جام جم، سومين دوره اين جشنواره را “نشستي استثنايي” با حضور جمع كثيري از بزرگان هنر و رسانه توصيف و از هنرمندان ارزشمند محمدعلي كشاورز، علي نصيريان، جوزاني كارگردان مجموعه تلويزيوني “در چشم باد”، غلامحسين ابراهيمي ديناني كارشناس برنامه معرفت قدرداني كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *