عربستان مهمترین حامی و پناهگاه تروریستی جهان/آمريكا؛بزرگترین مدعی دروغگو در دفاع از حقوق بشر و دموکراسی

اوایل ماه گذشته سایت گروه‌های تکفیری مسلح پیام صوتی "ماجد الماجد" را منتشر کرد که در بخشی از آن آمده بود "حزب ایران و منافعش در لبنان، اهداف مشروعی برای ما و انقلابیون به حساب می آیند و آنچه تا حالا بر سر مناطق شما [شیعیان] آمده از موشک باران بقاع و هرمل و ضاحیه و غیره، فقط دست گرمی بوده است."

به گزارش سرویس بین المل «کمال مهر»؛اوایل ماه گذشته سایت گروه‌های تکفیری مسلح پیام صوتی “ماجد الماجد” را منتشر کرد که در بخشی از آن آمده بود “حزب ایران و منافعش در لبنان، اهداف مشروعی برای ما و انقلابیون به حساب می آیند و آنچه تا حالا بر سر مناطق شما [شیعیان] آمده از موشک باران بقاع و هرمل و ضاحیه و غیره، فقط دست گرمی بوده است.”

تغییر معادلات…

آمریکا و سرویس های اطلاعات عربستان سعودی به مدت 3 سال تحت پوشش گروه القاعده از گروه های تروریستی در عربستان سعودی حمایت مالی کردند، اما معادلات منطقه ای با استناد به برخی امور از جمله سربلند بیرون آمدن سوریه در مقابله با تروریسم، افشای ماهیت تروریستی گروه های مسلح به دست خودشان از طریق اعلام وابستگی به القاعده و درگیر شدن کشورهای حامی تروریسم در گرداب تروریست ها با بازگشت آنها به کشورهایشان، تغییر کرد.

عربستان پناهگاه امن

از سوی دیگر، مهمترین اصل در حوزه مبارزه با تروریسم مبارزه با تمام مجموعه و سیستم تروریستی است که از عربستان سعودی به عنوان مهمترین حامی و پناهگاه تروریسم آغاز شده و تا گروهک ها و اندیشه های تروریستی و تکفیری ادامه می یابد و آنها را در برمی گیرد.

تجاوزات سران رژيم آل سعود و مزدوران آنها عليه ملت عربستان و ملتهای لبنان، سوریه و عراق در منطقه در حالی بشدت ادامه دارد که به خاطر ماهيت حكومت بدوي و قبيله اي آل سعود، پايه و اساس اين حكومت چپاول، غارت و حرص و ولع جنون آميز خاندان حاكم است. مساحت گسترده اي از زمين و املاك ميان اميران به عنوان بخشش هاي خاص توزيع شده است؛ چرا كه آنها خود را مالكان مردم و سرزمينشان مي دانند.

وخامت شرايط امنيتي و فقدان ثبات و آرامش سياسي و شكست سياست هاي منطقه ای عربستان  در سوریه، لبنان و عراق منجر به گشودن جبهه خشن و تروریستی وهابیون به روی مردم بی دفاع منطقه است به گونه ای که جنون کشتن انسانها در سوریه، جنوب بیروت و فلوجه یا الانبار عراق  به تفریحی اجباری برای مزدوران سعودی تبدیل شده است.

سوالي كه تمام آزادگان و انسان هاي شريف مطرح مي كنند، اين است: آيا در قرن بيست و يكم همچنان براي ديكتاتوري كه از طرف بزرگترين قدرت دمكراسي جهان مورد حمايت قرار مي گيرد، مي توان وجودي قائل شد، ديكتاتوري اي كه ادعا مي كند همگام با بهار عربي است؟

آمريكا بزرگترین مدعی دروغگو در دفاع از حقوق بشر و دموکراسی

از سوی دیگر، آمريكا بزرگترین مدعی دروغگو در دفاع از حقوق بشر و دموکراسی از سال 1932 از عربستان حمايت مي كند،‌ ولي بعد از جنگ خليج  فارس و موافقت ملك فهد، تبديل به تحت الحمايه آمريكا شد و برخي فراتر از اين رفته و در اين مورد مي گويند كه رابطه اين دو كشور همانند رابطه مافيا با مشتريانش است و اساس آن بر «تو پول بده و من از تو حمايت مي كنم»، است و مضحک تر آن است که امروز تاريك ترين و بسته ترين رژيم ديكتاتوري تاريخ بشر مي خواهد به شرق جهان عرب آزادي، دمكراسي و حقوق بشر را از طريق تفكر وهابي حمايت شده با سرمايه و سلاح و تروريست صادر كند!

در این باره استيون ليندمان نويسنده آمريكايی می گويد: آمريكا از رژيم آل سعود كه سركوبگرترين رژيم جهان است حمايت مي كند؛‌ چرا كه رژيم سعودي شيفته سلطه و زورگويي در منطقه است و از طرف ديگر يك سوم ذخاير نفت جهان و مقدار زيادي ذخاير گاز در اختيار دارد. هم پيماني رياض با واشنگتن همكاري است كه هرج و مرج امپرياليستي كه از طريق سرمايه هاي دولت عربستان تامين مالي مي شود، را تقويت مي كند.

چرا یی حمایت آل سعود از تروریسم و خشونت

رژيم آل سعود جنايت هاي خود را با تكيه بر گروه هاي مسلح و باز گذاشتن دست آنان در سركوب ملت عربستان، ايجاد خفقان و مقابله با مطالبات قانوني و حقوق حقه مرتكب مي شود. تا جايي كه زندان ها مملو از زندانيان طالب آزادي بيان و انديشه است. حالت تعفن و فساد داخلي كه رژيم آل سعود در قبال ظلم و سركوب شهروندان و محروم كردن آنها از ساده ترين حقوقشان بدان دچار شده است، حكومت را به سمت حمايت از جنبش هاي راديكال تكفيري در اقصي نقاط جهان سوق داده است. آنها اين توهم را دارند كه با تلاش براي ايجاد فتنه هاي داخي در بسياري از كشورهاي عربي مي توانند از انتفاضه حقيقي مردمي كه كرسي هاي ظلم و جور را به لرزه خواهد انداخت، به دور خواهند ماند.

پرویز حاجی زاده کارشناس ارشد مسائل سیاسی و بین الملل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *