خانه / سیاسی / بین الملل / قانون دست دادن با جنس مخالف در دانمارک اجرایی شد

قانون دست دادن با جنس مخالف در دانمارک اجرایی شد

قانون دست دادن با جنس مخالف در دانمارک اجرایی شد+ عکسبه گزارش  گروه بین‌الملل«کمال مهر»  به نقل از راشاتودی، نخستین مراسم دست دادن اجباری برای دریافت شهروندی روز گذشته از سوی «اینگر استویبرگ» وزیر مهاجرت دانمارک، برگزار شد. در این مراسم، خانم اینگر استویبرگ، پس از دست دادن با مهاجران، مدارک شهروندی ۹ نفر از مهاجران را به آنها اعطا کرد.

پارلمان دانمارک در دسامبر ۲۰۱۸، طرحی را تصویب کرد که طبق آن افراد خارجی باید به هنگام دریافت شهروندی، با مقام مربوطه- چه زن و چه مرد- دست بدهند.

به گفته کارشناسان، انگیزه اصلی این تصمیم، برخورد با رفتار مهاجران مسلمان است که طبق باورهای اسلامی، دست دادن زن و مرد نامحرم را جایز نمی‌دانند. این تصمیم همچنین با مخالفت بسیاری از شهرداران حزب لیبرال  در دانمارک مواجه شده است. دولت دانمارک می گوید دست دادن، بخش مهمی از فرهنگ و ارزشهای دانمارک محسوب می شود و هر کسی که با آن مخالفت کند، نمی تواند دانمارکی باشد.

دانمارک در ماه اوت سال گذشته میلادی نیز قانون ممنوعیت پوشیدن روبنده را نیز اجرایی کرد که با اعتراضات گسترده زنان مسلمان و نیز گروه های حقوق بشری روبرو شد.

انتهای پیام/

درباره‌ی sardabir

همچنین ببینید

ویلای دختر وزیر

بلایی که سر دختر وزیر آمد!

با دستور رئیس حوزه قضایی لواسانات و در اجرای رای کمیسیون ماده ۱۰۰ نسبت به تخریب حدود ۱۰۰۰ متر بنای غیر مجاز دختر وزیر سابق در لواسان اقدام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.