خانه / اجتماعی / آمار ازدواج کودکان در کشور +اینفوگرافیک

آمار ازدواج کودکان در کشور +اینفوگرافیک

آمار ازدواج کودکان +اینفوگرافیکبه گزارش «کمال مهرم ازدواج کودکان یکی از معضلاتی است که بر خلاف تغییراتی که در نحوه زندگی مردم ایجاد شده و پیشرفت چشمگیری که در امور مختلف وجود داشته، امروزه هنوز هم در میان برخی از مردم به چشم می‌خورد.

روز‌های کودکی به دوران بی‌دغدغگی و نداشتن دل نگرانی معروف است، اما متاسفانه برخی از دختران کوچک و کم سن و سال مجبور هستند که بهترین روز‌های زندگی که همان دوران کودکی است را در فکر تشکیل خانواده و ازدواج و زندگی مشترک باشند.

در جلسات اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم موضوع ممنوعیت ازدواج کودکان در صحن علنی مورد نقد و بررسی قرار گرفت و طرح ممنوعیت ازدواج کودکان دختر زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۸ سال همچنان در انتظار فراغت نمایندگان برای بررسی مجدد است.

آمار‌های مربوط به ازدواج کودکان در ایران نشان می‌دهد که طی سال‌های ۹۰ تا ۹۳ این رقم روندی افزایشی داشته و در دو سال بعد از آن با کاهش اندکی مواجه شده است.

در سال ۹۵، ۵.۵ درصد از کل ازدواج‌های ثبت‌شده مربوط به کودکان بوده است. در سال ۹۳ بیش از ۴۰ هزار کودک ازدواج کرده‌اند که ۱۷۶ نفر از آن‌ها کمتر از ۱۰ سال سن داشته‌اند.

در ادامه این خبر یک اینفوگرافیک مشاهده می‌کنید که در آن به تشریح آمار ازدواج کودکان پرداخته شده است.

آمار ازدواج کودکان +اینفوگرافیک

انتهای پیام/

درباره‌ی sardabir

همچنین ببینید

محدودیت های ترافیکی راهپیمایی ۲۲ بهمن در کرج اعلام شد

رییس پلیس راهور البرز، گفت: به منظور تامین امنیت ترافیکی و تسهیل در تردد شهروندان استان در روز ۲۲ بهمن تمهیدات ویژه ترافیکی وهماهنگی لازم با نهادهای خدماتی، سازمان های امدادی و نیروی انتظامی انجام شده و برای برگزاری مراسم یوم الله آمادگی کامل داریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.