تارخ انتشار: دوشنبه 24 دسامبر 2018 - 16:22
کد خبر : 219895
چاپ خبر

گزارشی از هراس ناو‌های آمریکایی در خلیج فارس؛

تمکین ناو‌های آمریکا از قایق‌های تندرو سپاه/ بروید جزیره خوک‌ها؛ چرا خلیج فارس؟

فرمانده کل سپاه می‌گوید در مواجه با ورودی که آمریکایی‌ها به منطقه داشتند، طبق معمول مراقبت‌‎‌هایی را که باید از منطقه داشته باشیم انجام داده و نکاتی از جانب نیروی دریایی سپاه به آمریکایی‌ها منتقل شد که آن‌ها هم تمکین کردند

تمکین ناو‌های آمریکا از قایق‌های تندرو سپاه/ بروید جزیره خوک‌ها؛ چرا خلیج فارس؟

به گزارش«کمال مهر»؛به نقل از میزان، روز جمعه ۳۰ آذر ۹۷، ناو هواپیمابر «یو. اس. اس جان استنیس» آمریکا وارد خلیج فارس شد. آمریکایی‌ها قریب به ۹ ماه بود که در آب‌های خلیج فارس حضور نداشتند. این غیبت، طولانی‌ترین غیبت آمریکایی‌ها در آب‌های خلیج فارس بعد از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ محسوب می‌شد.

روزی که ناو «روزولت» خلیج فارس را ترک کرد
فروردین ۹۷ (مارس ۲۰۱۸) بود که آمریکایی‌ها، ناو هواپیمابر «یو اس اس تئودور روزولت» خود را از خلیج فارس راهی اقیانوس آرام کردند. از آن زمان تاکنون هیچ ناو آمریکایی در آب‌های خلیج فارس حضور نداشته است؛ تا اینکه روز جمعه سر و کله ناو «استنیس» پیدا شد.

آمریکایی‌ها در هراس تکرار خاطره تلخ ژانویه ۲۰۱۶ در جزیره فارسی/ چند سکانس از تسلیم شدن ناو‌های آمریکایی در برابر شناور‌های سپاه

هراس یانکی‌ها از حضور در خلیج فارس
اما دلیل امتناع آمریکا از ارسال ناو به آب‌های مجاور قلمرو ایران زمانی مشخص شد که ناو «استنیس» آن‌ها پای به خلیج فارس گذاشت؛ در نخستین لحظات ورود ناو شیطان بزرگ به مجاورت قلمرو ایران اسلامی در آب‌های خلیج فارس، یگان‌های دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این ناو را تحت تعقیب و رصد قرار دادند تا مبادا سکانداران آمریکایی آن، فکر کوچکترین شیطنت و حماقتی را در سر بپرورانند.

آمریکایی‌ها در هراس تکرار خاطره تلخ ژانویه ۲۰۱۶ در جزیره فارسی/ چند سکانس از تسلیم شدن ناو‌های آمریکایی در برابر شناور‌های سپاه

آنطور که رسانه‌ها گزارش داده‌اند ۳۰ فروند از قایق‌ها وشناور‌های تندرو ایران، ناو آمریکایی و ناوگروه همراه آن را تعقیب کردند. ادعا شده یکی از قایق‌ها، پهپادی را برای فیلمبرداری از شناور‌های آمریکا پرتاب کرده است. همچنین آمریکایی‌ها مدعی بودند که راکت هم به حوالی مسیر حرکت ناوشان شلیک شده است.

توضیحات مقامات نظامی ایران پیرامون جنجال‌ توأم با ترس آمریکایی‌ها
«امیر دریادار رستگاری» رئیس سازمان صنایع دفاع دریایی ایران، طی مصاحبه‌ای با رد ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر شلیک راکت از سوی یگان‌های ایرانی به سمت ناو آمریکایی، تصریح کرد «شلیک راکت در منطقه خلیج فارس با هدف ناوهواپیمابر آمریکا نبوده و به رزمایش سپاه پاسداران در جزیره قشم مربوط است».

به گفته دریادار رستگاری، «جزیره قشم محل برگزاری مانور نظامی نیروی زمینی سپاه، در دهانه تنگه هرمز قرار دارد و شلیک آتش در این رزمایش احتمالا برای ناوهواپیمابر آمریکایی قابل مشاهده بوده، اما ارتباطی با ورود این ناو به آب‌های خلیج فارس نداشته است».

البته دریادار رستگاری، تحت تعقیب و رصد قرار دادن ناو آمریکایی توسط قایق‌ها و شناور‌های ایرانی در خلیج فارس را تایید کرد، اما پرواز پهپاد بر فراز این ناو را مورد تایید قرار نداد.

تمکین سکانداران ناو «استنیس» از فرمان پاسداران انقلاب اسلامی
سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران روز شنبه (۱ دی) در حاشیه رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۲ نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی خلیج فارس در جمع خبرنگاران به ورود ناو آمریکایی در آب‌های خلیج فارس واکنش نشان داد و گفت: در مواجه با ورودی که آمریکایی‌ها به منطقه داشتند، طبق معمول مراقبت‌‎‌هایی را که باید از منطقه داشته باشیم انجام داده و نکاتی از جانب نیروی دریایی سپاه به آمریکایی‌ها منتقل شد که آن‌ها هم تمکین کردند.

آمریکایی‌ها در هراس تکرار خاطره تلخ ژانویه ۲۰۱۶ در جزیره فارسی/ چند سکانس از تسلیم شدن ناو‌های آمریکایی در برابر شناور‌های سپاه

استیصال آمریکایی‌ها در خلیج فارس
تعقیب و رصد ناو آمریکایی «استنیس» در آب‌های خلیج فارس توسط مرزبانان دریایی ایران اسلامی، یکبار دیگر ثابت کرد که دست برتر در آبراه استراتژیک تنگه هرمز و پهنه آبی خلیج فارس با نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

اقتدار و اشراف نظامی جمهوری اسلامی ایران بر پهنه آبی خلیج فارس، معادلات آمریکایی‌ها را در این منطقه ژئوپلتیک به هم ریخته و تصمیم گیران مستقر در کاخ سفید و پنتاگون را مستاصل کرده است؛ هیچ تحرکی از سوی ناو‌ها و هواپیما‌های آمریکایی در محدوده خلیج فارس نیست که از چشمان تیزبین مرزبانان و پاسداران سلحشور ایران اسلامی، مخفی بماند.

دست برتر نیروی دریایی سپاه در آب‌های خلیج فارس به حدی است که آمریکایی‌ها بر خلاف استراتژی نظامی‌شان، ترجیح می‌دهند حتی تا ۹ ماه هیچ ناوی در این پهنه آبی استراتژیک نداشته باشند.

خاطره تلخ آمریکایی‌ها از تحقیر در ژانویه ۲۰۱۶
آمریکایی‌ها هنوز ماجرای توقیف دو فروند شناور رزمی‌شان و دستگیری ده تفنگدار مسلح‌شان که در دی ماه ۹۴ وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، را فراموش نکرده‌اند؛ ماجرایی که آمریکایی‌ها را تحقیر کرد و چندماه بعد نامزد ریاست جمهوری‌شان یعنی «دونالد ترامپ» را وادار به بلوف زنی تهدیدگونه علیه قدرت نمایی ایران در خلیج فارس کرد.

آمریکایی‌ها در هراس تکرار خاطره تلخ ژانویه ۲۰۱۶ در جزیره فارسی/ چند سکانس از تسلیم شدن ناو‌های آمریکایی در برابر شناور‌های سپاه

لاف زنی ترامپ
ترامپ سپتامبر ۲۰۱۶ (شهریور ۹۵) به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در یک میتینگ تبلیغاتی در شهر «پنساکولا» ایالت فلوریدا، گفت: «اگر رئیس‌جمهور شوم دستور شلیک به قایق‌های مزاحم ایرانی را در خلیج فارس خواهم داد»!
در نخستین هفته اسفند ۹۵ (اواخر فوریه ۲۰۱۷) در شرایطی که حدود یک ماه از رئیس جمهور شدن ترامپ می‌گذشت، واشنگتن پست طی تحلیلی خبری نوشت: «از زمان پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، قایق‌های تندروی سپاه از ایجاد مزاحمت برای ناوگان نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس خودداری کرده‌اند»!

تغییر مسیر‌های هراس آمیز ناو‌های آمریکا
شور و شعف آمریکایی‌ها از سهولت جولان دادن ناوهایشان در خلیج فارس در عصر ترامپ، دوام چندانی نیافت و در ۱۶ اسفند ۹۵ خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، مدعی شد «ناو آمریکایی یو اس ان اس اینوینسیبل هنگام عبور از تنگه هرمز با نزدیک شدن قایق‌های ایرانی که به حدود ۶۰۰ متری آن رسیده بودند مواجه و مجبور به تغییر مسیر شد».

آمریکایی‌ها در هراس تکرار خاطره تلخ ژانویه ۲۰۱۶ در جزیره فارسی/ چند سکانس از تسلیم شدن ناو‌های آمریکایی در برابر شناور‌های سپاه

اذعان ژنرال دریایی آمریکا به اقتدار سپاه در خلیج فارس
روز سه شنبه اول فروردین ۹۶ نیز رویترز گزارش داد که ناو هواپیمابر «جورج اچ دبلیو بوش» هنگام عبور از تنگه هرمز با قایق‌های تندرو نیروی دریایی ایران که به ۸۷۰ متری آن رسیده بودند، روبرو شد.

رویترز به نقل از فرماندهان آمریکایی چنین گزارش داد که در جریان این اتفاق بالگرد‌های توپدار آمریکایی بر فراز قایق‌های ایرانی به پرواز درآمدند، اما هیچگونه منازعه‌ای به وقوع نپیوست.

پس از این اتفاق، «کنت وایتسل» فرمانده مستقر در ناو «جورج اچ دبلیو بوش» به خبرنگاران آمریکایی گفت که «دوربین‌های ما نشان داد آن‌ها سلاح هایشان را رو کرده بودند. پشت بعضی از این سلاح‌ها سرباز نشسته بود. ما همچنین داده‌های هوایی داریم که نشان می‌دهد آن‌ها همه این سلاح‌ها را آماده می‌کردند».

«ویل پنینگتون» افسر فرمانده در ناو «جورج اچ دبلیو بوش» نیز اظهارات همکارش را تایید کرد و نسبت به خطر سوء محاسبه و درگیری مسلحانه در آب‌های منطقه هشدار داد و گفت: ایرانی‌ها حق دارند بیایند و بینند ما که هستیم و نیات ما را بررسی کنند، اما رفتار نیروی دریایی ایران تهاجمی‌تر و غیرقابل پیش‌بینی‌تر شده است.

این فرمانده عالی‌رتبه آمریکایی البته تعمدا به این موضوع اشاره نکرد که مافوقش – که در کاخ سفید مستقر است – زمانی شناور‌های ایرانی را تهدید به موشک پراکنی کرده بود و گفته بود اگر آن‌ها به ناو‌های ما نزدیک شوند، منهدم می‌گردند، اما در صحنه واقعیت، بزدلی و هراس آمریکایی‌های شیطان صفت نمایان شده که با حضور نامشروع شان در خلیج فارس و تنگه هرمز قصد ناامن کردن منطقه را دارند.

آمریکایی‌ها در هراس تکرار خاطره تلخ ژانویه ۲۰۱۶ در جزیره فارسی/ چند سکانس از تسلیم شدن ناو‌های آمریکایی در برابر شناور‌های سپاه

دستپاچگی سکانداران ناو آمریکایی هنگام مواجه با شناورهای سپاه
روز سه‌شنبه ۳ مرداد ۹۶ خبر رسید که یک ناو نیروی دریایی آمریکا اقدام به شلیک اخطار به سمت یک قایق گشت‌زنی ایرانی در کرانه شمالی خلیج فارس کرده است.

در همان نخستین دقایق مخابره این خبر، مقامات پنتاگون مدعی شدند که قایق ایرانی به فاصله ۱۵۰ یاردی (حدود ۱۴۰ متر) ناو آمریکایی نزدیک شده است. طبق ادعای آمریکایی‌ها، قایق ایرانی به هیچ‌یک از علائم ارتباطی شناخته‌شده بین‌المللی برای اعلام وضعیت خطر، اعم از تماس‌های رادیویی، شلیک منور و پنج انفجار کوتاه، توجهی نکرده است و پس از این مراحل، ناو آمریکایی به دلیل نگرانی از احتمال برخورد، اقدام به شلیک اخطار به داخل آب کرد.

البته ادعای آمریکایی‌ها مانند همیشه تحریف شده بود؛ هنوز ساعتی از خبر منابع نظامی آمریکایی پیرامون شلیک رزم ناوشان در خلیج فارس نگذشته بود که روابط عمومی منطقه سوم نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «صبح روز سه‌شنبه ۳ مرداد ۹۶، یک رزم‌ناو آمریکایی در شمال خلیج فارس به سمت یک شناور گشتی نیروی دریایی سپاه که در آب‌های بین‌المللی در حال گشت‌زنی بود حرکت کرد و به قصد تحریک و ایجاد هراس مبادرت به شلیک دو گلوله هوایی کرد. شناور نیروی دریایی سپاه بدون اعتنا به رفتار غیرحرفه‌ای و تحریک‌آمیز آن‌ها به مأموریت خود ادامه داد و پس از مدت کوتاهی شناور آمریکایی منطقه را ترک کرد».

موارد فوق‌الذکر گواهی بر اقتدار و اشراف نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر پهنه آبی خلیج فارس است؛ اقتداری که ناو‌های آمریکایی را فلج کرده است؛ بگونه‌ای که پنتاگون ترجیح می‌دهد بر خلاف دهه‌های گذشته، کمتر ناوهایش را رهسپار خلیج فارس کند.

بروید همان خلیج خوک‌ها
اردیبهشت ماه ۹۵ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوای جمهوری اسلامی ایران فرمودند: خلیج فارس، خانه و محل حضور ملت ایران، و ساحل خلیج فارس و سواحل زیادی از دریای عمان متعلق به این ملت قدرتمند است، بنابراین ما باید در این منطقه حضور، رزمایش و اظهار قدرت داشته باشیم، و این آمریکایی‌ها هستند که باید بگویند چرا از آن سوی دنیا به اینجا آمده و رزمایش به‌راه می‌اندازند؟ می‌گویند ایران در خلیج‌فارس رزمایش نداشته باشد؛ چه غلط ها! از آن طرف دنیا می‌آید رزمایش برگزار می‌کند؛ خب بروید همان خلیج خوک‌ها.

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید »

 • آخرین اخبار
 • واکنش آذری جهرمی به سورپرایز شنبه و یکشنبه روحانی | علت تبریک روحانی مشخص شد؟
  عملیات رهگیری پهپادهای آمریکایی زیر نظر کدام مقام بلندپایه ارتش بود؟
  تدبیر جدید سپاه و بسیج برای برخورد با اراذل و اوباش
  نحوه خرید و توزیع سیم‌کارتهای‌ دانش‌آموزی اعلام شد
  خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت
  از بانک صادرات ایران وام بدون قسط بگیرید
  مصطفی ادیب، مامور تشکیل کابینه لبنان شد/ نخست وزیر جدید لبنان کیست؟
  پهپادهای مجهز به موشک سپاه و ارتش آماده حمله مرگبار به دشمن /موشک «تاپ اتک» ارمغان فطرس برای تانک‌های مهاجم
  ورود به مازندران در روز های تاسوعا و عاشورا ممنون شد
  جزئیات طرح پیش‌فروش جدید ایران‌خودرو
  عملکرد فراتر از حد انتظار انویدیا در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۰
  گوگل با ابزاری جدید، خواندن و نوشتن خط هیروگلیف مصری را به کاربران آموزش می‌دهد.
  رونمایی از موشک بالستیک «شهید قاسم سلیمانی» و موشک کروز «ابومهدی المهندس»، بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان داشت.
  اتمام اعتبار مجوز همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی برای این شرکت چینی دردسرساز شد
  وضعیت کلان‌شهر تهران در ابتلا به کرونا
  فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران: امسال سخت‌ترین پاییز را تجربه خواهیم کرد
  هند از مشارکت هواوی و ZTE در توسعه شبکه ۵G جلوگیری می‌کند
  تاریخ معرفی و عرضه آیفون ۱۲ اپل توسط جان پراسر فاش شد
  فیسبوک بزرگترین گروه طرفداران افراطی ترامپ با ۲۰۰ هزار عضو را حذف کرد
  سرگیجه کنکور
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...