تارخ انتشار: دوشنبه 10 دسامبر 2018 - 09:37
کد خبر : 218839
چاپ خبر

متن کامل فایل صوتی آخرین لحظات زندگی خاشقجی منتشر شد/ بریدن جسد با صدای موسیقی!

سی‌ان‌ان متن کامل فایل صوتی لحظات دردناک دست و پنجه نرم کردن روزنامه‌نگار منتقد سعودی با مرگ در کنسولگری عربستان در استانبول را منتشر کرد

متن کامل فایل صوتی آخرین لحظات زندگی خاشقجی منتشر شدبه گزارش گروه بین‌الملل«کمال مهر»، شبکه خبری سی‌ان‌ان، متن کامل فایل صوتی لحظات دردناک دست و پنجه نرم کردن جمال خاشقجیروزنامه‌نگار منتقد سعودی با مرگ در کنسولگری عربستان در استانبول را منتشر کرد.

سی‌ان‌ان می‌گوید این متن را منبع مطلعی که در جریان جزئیات جلسه تحقیقات سنا درباره قتل خاشقجی قرار گرفته و متن کامل ترجمه شده فایل صوتی قتل او را شنیده در اختیار آن قرار داده است.

طبق اظهارات این منبع، «نمی‌توانم نفس بکشم» آخرین جمله‌ای است که خاشقجی در لحظات پایانی زندگی خود سه بار آن را با التماس خطاب به جوخه ترور به زبان آورده است.

صدای بریدن جسد با اره برقی و صدای فردی که از دیگران می‌خواهد مانند او هدفون به گوش بگذارند و هنگام قطعه قطعه کردن جسد موسیقی گوش کنند نیز به وضوح در متن فایل صوتی منتشر شده، مشخص است.

سی‌ان‌ان می‌گوید متنی که از طریق منبع مذکور به آن دست یافته مربوط به همان فایلی است که ترکیه در اختیار سازمان سیا قرار داده و این سازمان نیز آن را با برخی سناتور‌های آمریکایی به اشتراک گذاشته است.

طبق گزارش سی‌ان‌ان، محتویات این فایل صوتی نشان می‌دهد ادعای ریاض درباره از قبل برنامه‌ریزی نشده بودن قتل خاشقجی کاملا نادرست است.

منبع مطلعِ سی‌ان‌ان که شخصا فایل صوتی آخرین لحظات دردناک زندگی خاشقجی را شنیده در این باره گفته است: محتوای این فایل نشان می‌دهد که قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی در روز دوم اکتبر (دهه مهرماه) نه یک اتفاق بلکه یک نقشه از پیش برنامه‌ریزی شده بوده است.

بر اساس اظهارات این منبع، آخرین جملاتی که در این فایل صوتی از زبان خاشقجی شنیده می‌شود این است که در میان التماس‌های مکرر، سه مرتبه به افرادی که او را حلقه کرده‌اند می‌گوید “نمی‌توانم نفس بکشم” و بعد از آن دیگر هیچ صدایی از او شنیده نمی‌شود.

پس از آن در حالیکه صدای اره برقی به وضوح به گوش می‌رسد، یکی از اعضای تیم ترور به دیگران توصیه می‌کند موقع مثله کردن او به موسیقی گوش کنند.

همچنین در خلال قطعه قطعه کردن جسد، صدای چند تماس تلفنی شنیده می‌شود که مقامات ترکیه‌ای معتقدند این تماس‌ها با افرادی در ریاض صورت گرفته‌اند. در این تماس‌ها، یک نفر از اعضای تیم ترور خاشقجی از داخل کنسولگری، فرد دیگری را در پشت خط در جریان جزئیات کار قرار می‌دهد.

سی‌ان‌ان می‌گوید افشای محتوای کامل فایل صوتی قتل خاشقجی مطمئنا فشارها را بر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، که همچنان مُصر است محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را از پرونده قتل جدا کند، افزایش خواهد داد.

گزیده‌ای از متن فایل صوتی مربوط به قتل خاشقجی
طبق گزارش سی‌ان‌ان، فایل صوتی مربوط به قتل خاشقجی از لحظه ورود او به کنسولگری عربستان در استانبول در روز دوم اکتبر (دهم مهرماه) حوالی ظهر آغاز می‌شود.

خاشقجی برای دریافت اسنادی که برای ازدواج با یک شهروند ترکیه‌ای به آنها نیاز داشت به کنسولگری عربستان در استانبول رفت، اما طبق آنچه در متن فایل صوتی مربوط به لحظه قتل او آمده، او خیلی زود متوجه می‌شود که وضعیت آنطوری نیست که انتظار آن را داشت.

او پس از ورود به کنسولگری با فردی روبرو می‌شود که از قبل او را می‌شناخته است و به همین دلیل از او می‌پرسد که او آنجا (در کنسولگری) چه کار می‌کند؟! طبق فایل صوتی موجود، این فرد «ماهر عبدالعزیز مطرب» بوده که خاشقجی برای مدتی با او در سفارت عربستان در لندن همکار بوده است.

سپس، مطرب به خاشقجی می‌گوید: “پس بالاخره برگشتی!” و خاشقجی پاسخ می‌دهد: “نمی‌توانی این کار را با من بکنی، چند نفر بیرون از اینجا منتظر من هستند.” (ظاهرا اشاره خاشقجی به نامزد ترکیه‌ای خود بوده که در بیرون از کنسولگری منتظر او ایستاده بوده است.)

در این لحظه از فایل صوتی مکالمه دیگری به گوش نمی‌رسد اما از صداها مشخص است که چندین نفر به سمت خاشقجی حمله می‌برند. این در حالیست که ریاض پیشتر مدعی شده بود که قتل او پس از آن اتفاق افتاده که از او در داخل کنسولگری درخواست شده بود به عربستان بازگردد.

در ادامه‌ی این فایل صوتی، یعنی درست لحظاتی پس از درگیری، صدای خاشقجی به طور واضح به گوش می‌رسد که می‌گوید نمی‌تواند نفس بکشد. او در میان التماس‌های خود سه بار این جمله را تکرار می‌کند که “نمی‌توانم نفس بکشم.”

ریاض پیشتر مدعی شده بود که او به طور اتفاقی و به دلیل اصابت ضربه به سرش کشته شده اما محتویات این فایل صوتی جای هیچ تردیدی باقی نمی‌گذارد که او خفه شده است.

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان، یکی دیگر از صداهایی که در این فایل صوتی شناسایی شده متعلق به «صلاح محمد الطبیقی» رئیس اداره پزشکی قانونی وزارت کشور عربستان است. او به همراه خاشقجی و مطرب تنها افرادی هستند که هویت آنها در این فایل صوتی احراز شده است.

در ادامه فایل صوتی در حالیکه مشخص است خاشقجی هنوز نمرده است چون صدای آه و ناله‌های خفیف او به گوش می‌رسد، صدای یک نفر شنیده می‌شود که درخواستِ “اَره” می‌کند.

سپس صدای الطبیقی شنیده می‌شود که به تیم ترور توصیه می‌کند برای اینکه راحت‌تر بتوانند کار قطعه‌قطعه کردن جسد را انجام دهند و به اصطلاح، صداهای وحشتناکِ محیط اذیتشان نکند، مانند او هدفون به گوش بگذارند و موسیقی گوش کنند!

لحظاتی پس از آغاز عملیات مثله کردن جسد، صدای چندین تماس تلفنی ماهر مطرب شنیده می‌شود که مقامات ترکیه‌ای معتقدند این تماس‌ها با افرادی در ریاض صورت گرفته‌اند. در این تماس‌ها، مشخص است که ماهر مطرب از داخل کنسولگری، فرد دیگری را در پشت خط و به صورت لحظه به لحظه در جریان جزئیات کار قرار می‌دهد.

او سپس به فردی که در پشت خط قرار دارد می‌گوید: “به رئیست بگو که عملیات انجام شد، انجام شد!”

درحالیکه اسم محمد بن‌سلمان در این فایل آورده نمی‌شود، اما مقامات اطلاعاتی آمریکا معتقدند که «رئیست» در این فایل صوتی به ولیعهد سعودی اشاره دارد.

در حال تکمیل …

پاسخی بگذارید »

 • آخرین اخبار
 • واکنش آذری جهرمی به سورپرایز شنبه و یکشنبه روحانی | علت تبریک روحانی مشخص شد؟
  عملیات رهگیری پهپادهای آمریکایی زیر نظر کدام مقام بلندپایه ارتش بود؟
  تدبیر جدید سپاه و بسیج برای برخورد با اراذل و اوباش
  نحوه خرید و توزیع سیم‌کارتهای‌ دانش‌آموزی اعلام شد
  خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت
  از بانک صادرات ایران وام بدون قسط بگیرید
  مصطفی ادیب، مامور تشکیل کابینه لبنان شد/ نخست وزیر جدید لبنان کیست؟
  پهپادهای مجهز به موشک سپاه و ارتش آماده حمله مرگبار به دشمن /موشک «تاپ اتک» ارمغان فطرس برای تانک‌های مهاجم
  ورود به مازندران در روز های تاسوعا و عاشورا ممنون شد
  جزئیات طرح پیش‌فروش جدید ایران‌خودرو
  عملکرد فراتر از حد انتظار انویدیا در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۰
  گوگل با ابزاری جدید، خواندن و نوشتن خط هیروگلیف مصری را به کاربران آموزش می‌دهد.
  رونمایی از موشک بالستیک «شهید قاسم سلیمانی» و موشک کروز «ابومهدی المهندس»، بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان داشت.
  اتمام اعتبار مجوز همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی برای این شرکت چینی دردسرساز شد
  وضعیت کلان‌شهر تهران در ابتلا به کرونا
  فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران: امسال سخت‌ترین پاییز را تجربه خواهیم کرد
  هند از مشارکت هواوی و ZTE در توسعه شبکه ۵G جلوگیری می‌کند
  تاریخ معرفی و عرضه آیفون ۱۲ اپل توسط جان پراسر فاش شد
  فیسبوک بزرگترین گروه طرفداران افراطی ترامپ با ۲۰۰ هزار عضو را حذف کرد
  سرگیجه کنکور
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...