خانه / اخبار اصلی / نیروهای جبهه مقاومت به 5 کیلومتری شهر راهبردی المیادین در مرکز استان دیرالزور رسیدند+ نقشه میدانی

نیروهای جبهه مقاومت به 5 کیلومتری شهر راهبردی المیادین در مرکز استان دیرالزور رسیدند+ نقشه میدانی

نیروهای سوری در دیرالزور

به گزارش«کمال مهر»، آخرین تحولات میدانی از محور غربی شهر دیرالزور حاکیست، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت با پشتیبانی جنگنده های روسی، عملیات را در حومه جنوبی فرودگاه ادامه دادند و با عقب راندن تروریست های داعش موفق به پیشروی در این محور شدند.

پیشروی و رسیدن به شهر راهبردی المیادین هدف اصلی این عملیات به شمار می آید و نیروهای سوری و مقاومت پس از درگیری های سنگین 4 ساعته توانستند منطقه « قرص تحتانی» را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند.

در جریان پاکسازی این منطقه 50 تن از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند؛ نیروهای جبهه مقاومت پس از تثبیت مواضع به پیشروی ها به سمت شهر المیادین ادامه دادند و با عقب راندن تروریست ها موفق شدند خود را به ورودی منطقه « قرص فوقانی» برسانند.

با پاکسازی صورت گرفته در چند ساعت گذشته، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت به 5 کیلومتری شهر مهم المیادین رسیدند و درصدد هستند با تثبیت مواضع در مناطق آزاد شده، عملیات آزادسازی این شهر را تا ساعاتی دیگر آغاز کنند. شهر المیادین نقطه اتصال شهر دیرالزور با مناطق مرزی مشترک با عراق به شمار می آید و وجود میادین نفتی اهمیت این شهر را چند برابر کرده است.

از محور عملیاتی دیرالزور – السخنه هم خبر می رسد نیروهای سوری و مقاومت پس از درگیری های سنگین در نهایت موفق شدند میدان نفتی « الهیل» را در جنوب روستای « الطیبه» به کنترل خود درآورند؛ عملیات برای پاکسازی مناطقی که در روزهای گذشته اشغال شده اند، ادامه دارد.

به گزارش مشرق، نیروهای متحد همچنین موفق شدند ضدحملات سنگین تروریست های داعش را در حومه جنوب شهرک « کباجب» دفع کنند و تلاش آنان را برای اشغال مناطق جدید ناکام بگذارند. در جریان این درگیری ها هم 30 تن از تروریست ها به هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر زخمی شدند.

درباره‌ی sardabir

همچنین ببینید

بسته حمایتی

نحوه پرداخت «بسته‌های حمایتی» جدید

مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره وعده دولت مبنی بر پرداخت مراحل دوم و سوم "بسته‌های حمایتی" توضیحاتی ارائه کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.