تارخ انتشار: سه‌شنبه 19 سپتامبر 2017 - 16:16
کد خبر : 201520
چاپ خبر

10 مکان فوق سری روی کره زمین را بشناسید + تصاویر

در این گزارش فهرست ۱۰ نقطه از کره خاکی آورده شده است که بالاترین سطح ایمنی را دارند و هیچ جای دیگری از زمین تا این اندازه امنیتی نیست

به گزارش گروه وبگردی«کمال مهر»؛  از مراکز فرماندهی نظامی گرفته تا معادن بزرگ طلا و الماس … اینها ایمن‌ترین نقاط در کره زمین هستند که برای هر کدام از آنها شرایط و ضوابط ویژه در نظر گرفته شهد است. این مراکز نقاطی از جهان هستند که تنها تعداد اندکی از مردم اجازه حضور در آن را دارند و شاید تا پایان عمر هرگز نتوانید از فاصله دور آنها را ببینید.
در این گزارش فهرست ۱۰ نقطه از کره خاکی آورده شده است که بالاترین سطح ایمنی را دارند و هیچ جای دیگری از زمین تا این اندازه امنیتی نیست.

مجتمع کوهستانی شاین – آمریکا

این منطقه در ارتفاع ۲۰۰۰ پایی از منطقه «کلورادو اسپرینگز» آمریکا واقع شده است و در مقابل حملات هسته‌ای هم ایمن است. این نقطه در اصل «مرکز فرماندهی دفاع هوایی آمریکای شمالی» (NORAD) محسوب می‌شود و برای خود به صورت اختصاصی منبع تامین انرژی، تامین آب آشامیدنی، سیستم گرمایشی، بیمارستان و … دارد و هیچ نیازی به ارتباط با دنیای بیرون ندارد. از این نقطه به عنوان شهر زیرزمینی یاد می‌کنند.
۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

مجتمع کوهستانی شاین تنها مرکزی محسوب می‌شود که «وزارت دفاع آمریکا» استاندارد مقاومت در برابر پالس‌های مغناطیسی را به آن داده است. در ۲۵ تنی ضدانفجار این مرکز در مقابل حملات بیولوژیکی و هسته‌ای هم مقاوم است.

 ۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

بایگانی محرمانه واتیکان – رم

این مرکز بیش از ۴۰۰ سال قبل ساخته شده است و از آن با نام «بایگانی محرمانه واتیکان» یاد می‌کنند که در آن از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین اسناد مذهبی جهان نگهداری می‌شود که از جمله این مدارک می‌توان به نامه‌نگاری‌های پاپ با «مارتین لوتر»، نامه‌های «میکلانژ» و مفاهیم طراحی شده توسط «گالیله» اشاره کرد.
۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

این مرکز تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد و سپاه نیروهای امنیتی سوئیس از آن محافظت می‌کند. سربازان محافظ این مرکز لباس نیروهای امنیتی رنسانسی را در اختیار دارند و سازمان نیروهای مسلح سوئیس آنها را تعلیم داده و این سربازان با ظاهر قدیمی را به انواع تفنگ، سلاح‌های دوربر و مسلسل مجهز کرده است.

تنها تعداد انگشت‌شماری از افراد اجازه ورود به بایگانی محرمانه واتیکان را دارند و دسترسی به تمامی اسنادی که تاریخ آنها به بعد از سال ۱۹۳۹ برمی‌گردد برای عموم مردم غیرممکن است.

 ۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

مرکز سپرده‌گذاری دولتی ایالات متحده در فورت ناکس در ایالت کنتاکی – آمریکا

ساخت این مرکز در سال ۱۹۳۶ میلادی به اتمام رسید. مرکز سپرده‌گذاری دولتی ایالات متحده ۱۴۷.۳ میلیون اونس طلا که صاحب اصلی آن دولت آمریکا است را در اختیار دارد و ارزان این طلاها بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار محاسبه می‌شود. در طول جنگ جهانی دوم این مرکز به واسطه ارزش مالی خود اعلامیه استقبال و قانون اساسی ایالات متحده را اعلام کرد.
۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

برای جلوگیری از هر گونه سرقت، برای مرکز سپرده‌گذاری دولتی ایالات متحده در ۲۰ تنی در نظر گرفته شده است که همواره با نوار مخصوص مهر و موم شده است و روی آن یک کارت ویژه با امضای سه نماینده ارشد دولت آمریکا قرار دارد و به جز حضور این افراد در ۲۰ تنی باز نمی‌شود. بازید از این مرکز با ضوابط و محدودیت‌های زیاد انجام می‌شود و در ۲۱ آگوست ۲۰۱۷ «استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا برای نخستین بار امکان بازدید چند نفر از اعضای کنگره این کشور را فراهم کرد.

 ۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

بانک مرکزی فدرال نیویورک – آمریکا

«فورت نوکس» بزرگترین مرکز نگهداری از طلا در جهان محسوب نمی‌شود «بانک مرکزی فدرال نیویورک» بزرگتر و مهم‌تر است. بر اساس آخرین خبر رسمی که در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر شد، در این مرکز ۶۳۵۰ تن فلز گرانقیمت نگهداری می‌شود که این خزانه در عمق ۸۰ پایی خیابان‌های منهَتن است.
۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

درب این مرکز خزانه‌داری با سیلندرهای فولادی ۹۰ تنی محافظت می‌شود و البته آنها در یک دیوار ۱۴۰ تنی قرار دارند. این دیوار در مقابل ورود آب و هوا محافظ است و سیستم امنیتی آن به قدری بالا است که وقتی درهای مجموعه باز می‌شود فقط سه نفر اجازه ورود به آن را دارند و این سه نفر به صورت مستقیم از رئیس جمهور مجوز گرفته‌اند.

بیش از ۹۸ درصد طلاهایی که در بانک مرکزی نیویورک نگهداری می‌شوند در تصاحب دولت‌های خارجی است. هر بخش از این طلاها در قسمت اختصاصی خود قفل شده‌اند و درب آن مهر و موم شده است. بنابراین طلاها هرگز با یکدیگر ادغام نمی‌شوند و مالکان از امنیت بالای آن اطمینان کافی دارند.

۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

دریاچه گروم در نِوادا – آمریکا

«منطقه ۵۱» یکی از فوق‌محرمانه‌ترین نقاط جهان است که زیر نظر «پایگاه نیروی هوایی ادواردز» اداره می‌شود. این دریاچه نمک از طبقه‌بندی شده ترین مراکز نظامی ارتش ایالات متحده محسوب می‌شود. این مرکز تنها نقطه در کره زمین است که فضانوردان سفیه «اسکای‌لب ۴» در سال ۱۹۷۴ میلادی اجازه عکسبرداری از آن را نداشتند.
۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

نحوه فعالیت ارتش آمریکا در این نقطه کاملا محرمانه است و هیچ کس به درستی نمی‌داند نیروهای ایالات متحده در این منطقه چه می‌کنند. با این وجود بر اساس «قانون آزادی اطلاعات» در سال ۲۰۱۳ میلادی «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» (CIA) اعلام کرد «دریاچه گروم» نخستین بار در سال ۱۹۵۵ میلادی ساخته شد تا هواپیماهای جاسوسی U-2 آمریکا در آنجا آزمایش شوند. مدت کوتاهی پس از این اتفاق پروژه OXCART در سال ۱۹۵۹ در این منطقه راه‌اندازی شد تا هواپیماهای Lockheed A-12 در آنجا آزمایش شوند.

۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

خزانه جهانی بذر سوالبارد – نروژ

این مرکز در اعماق دایره قطب شمال ساخته شده است. این طاق بزرگ با هدف ذخیره‌سازی تمام دانه‌های موجود در کره زمین ساخته شده است و بزرگترین بانک بذر در جهان محسوب می‌شو. در ماه فوریه ۲۰۱۷ این مرکز ۹۳۰ هزار گونه بذر را در خود جا داده بود که از هر کدام از این بذرها ۵۰۰ عدد موجود بود.

۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

حتی اگر سیستم خنک کننده این مرکز از کار بیفتد، خزانه جهانی بذرها به گونه‌ای طراحی شده است که دمای آن دستکم برای ۲۰۰ سال زیر نقطه صفر باقی می‌ماند. این یک قابلیت بسیار مهم است. با این اتفاق برخی از دانه‌ها می‌توانند تا هزارانه سال بدون بروز هرگونه مشکل باقی بمانند.

۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

ایر فورس وان – آمریکا

هواپیمای شماره یک نیروی هوایی آمریکا یا «ایر فورس وان» در بخش سیستم‌های امنیتی طبقه‌بندی شده دولت ایالات متحده قرار می‌گیرد که البته در مورد آن خبرهای فراوان منتشر شده است. این هواپیما در اصل وسیله اختصاصی حمل و نقل رئیس جمهور آمریکا است که بدنه بسیار مقاوم دارد، می‌تواند امواج رادارهای داشمن را منحرف کند و برای آن انواع ابزارها و سلاح‌های نظامی برای دفاع از رئیس جمهور در نظر گرفته شده است. همواره تعداد زیادی از نیروهای اطلاعاتی آمریکا مراقب این هواپیما هستند تا در مواقع تهدید از آن دفاع کنند.
۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

زمانی که رئیس جمهور آمریکا قصد مسافرت طولانی ندارد، از این هواپیما در مرکز فوق امنیتی «پایگاه مشترک اندروز» نگهداری می‌شود. با توجه به اهمیت جان رئیس جمهور، در مواقع حمله و تهدید میزان امنیت در نظر گرفته شده برای «ایر فورس وان» از کاخ سفید هم بیشتر است. زمانی که حملات ۱۱ سپتامبر در آمریکا صورت گرفت «جرج دبلیو. بوش» رئیس جمهور آمریکا به سرعت از کاخ سفید خارج شد و به مدت ۸ ساعت در این هواپیما در آسمان پرواز می‌کرد تا امنیت برقرار شود و البته یک دستگاه هواپیمای جنگنده F-16 در تمام این پرواز مراقب آن بود. اگر این پرواز طولانی‌تر می‌شد «ایر فورس وان» به گونه‌ای طراحی شده است که می‌توانست روی هوا سوختگیری مجدد انجام دهد.

۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

مرکز داده پیونِن – سوئد

این مرکز داده داخل بدنه یک بمب مربوط به دوران جنگ سرد ساخته شده است و در باهنهون سوئد در عمق فوتی از جنس گرانیت قرار داد و از آن به عنوان ایمن‌ترین مرکز داده در جهان یاد می‌کنند. حتی اگر یک حمله اتمی روی کره زمین صورت گیرد و همه نقاط تخریب شوند، به این مرکز آسیبی وارد نمی‌شود. داده‌های موجود در این مرکز در حافظه‌های ویژه‌ای ذخیره شده‌اند که درهای فولادی ضخیم به قطر ۴۰ سانتی‌متر از آنها محافظت می‌کند.
۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

داده‌ها در پیونِن با دقت بسیار بالا محافظت می‌شوند و احتمال بروز هرگونه خطا در این مرکز غیرممکن است. دو موتور زیردریایی در این مرکز کار گذاشته شده‌اند تا نیروی مورد نیاز آن را به صورت مستقل تامین کنند.

 ۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

کوه آهن در بوئرز پنسیلوانیا – آمریکا

بسیاری از مهم‌ترین اسناد تجاری و گنجینه‌های جهان اینجا نگهداری می‌شوند. این مرکز در عمق ۲۲۰ پایی زیر زمین در معدن قدیمی سنگ آهن بویرز در پنسیلوانیا واقع شده‌ است. این مرکز فوق امنیتی که دمای آن تحت شراط بسیار ویژه کنترل می‌شود در حوزه استحفاظی «کوه آهن» قرار دارد که هالیوود بیش از ۱۲۰ هزار فیلم خود را در این منطقه ساخته است.
۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

اسناد موجود در این مرکز ارزشمندترین گنیجنه‌های مکتوب جهان را در خود جا داده است. در این مرکز بش از ۲۷ میلیون نسخه عکس کوربیس که توسط «بیل گیتس» جمع‌آوری شده بود موجود است. برخی از مهم‌ترین این عکس‌ها روی یک نسخه شیشه‌ای نگاتیو قرار گرفته‌اند تا آسیبی به آنها وارد نشود. از جمله مهم‌ترین عکس‌های موجود در این مرکز می‌توان به نسخه اصلی عکس «آلبرت انیشتین» در حالی که زبان خود را بیرون آورده است و عکس «مرلین مونرو» اشاره کرد.

۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان


منطقه غیرنظامی شده کره

منطقه غیرنظامی شده کره (DMZ) به عرض ۲.۵ مایل بین دو کشور کره شمالی و کره جنوبی قرار گرفته است که یکی از امنیتی‌ترین و تحت حفاظت‌ترین نقاط جهان محسوب می‌شود. هیچ شخصی اجازه ورود به این منطقه را ندارد. آن دسته از افرادی که قصد داشتند وارد این منطقه شوند به بدترین شکل کشته شده‌اند. از سال ۱۹۵۳ میلادی که این منطقه راه‌اندازی شد بیش از ۸۰۰ سرباز که اشتباها یا به عمد وارد این منطقه شدند به ضرب گلوله کشته شدند.
۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان

نبود هرگونه انسان در منطقه DMZ باعث شده است این نقطه از کره زمین یکی از بهترین فضاها برای حیات وحش باشد. طول این منطقه ۱۶۰ مایل محاسبه می‌شود و هم‌اکنون قانونی تصویب شده است که هیچ کس حق ندارد در آن به شکار حیوانات بپردازد. در این منطقه انواع مختلف حیوانات و گیاهان در حال انقراض موجود هستند که از جمله آنها می‌توان به ببر سیبری و نوعی مرغ گردن سفید اشاره کرد.

۱۰ نقطه از امنیتی‌ترین مراکز جهان
منبع:موبنا
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

 • آخرین اخبار
 • واکنش آذری جهرمی به سورپرایز شنبه و یکشنبه روحانی | علت تبریک روحانی مشخص شد؟
  عملیات رهگیری پهپادهای آمریکایی زیر نظر کدام مقام بلندپایه ارتش بود؟
  تدبیر جدید سپاه و بسیج برای برخورد با اراذل و اوباش
  نحوه خرید و توزیع سیم‌کارتهای‌ دانش‌آموزی اعلام شد
  خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت
  از بانک صادرات ایران وام بدون قسط بگیرید
  مصطفی ادیب، مامور تشکیل کابینه لبنان شد/ نخست وزیر جدید لبنان کیست؟
  پهپادهای مجهز به موشک سپاه و ارتش آماده حمله مرگبار به دشمن /موشک «تاپ اتک» ارمغان فطرس برای تانک‌های مهاجم
  ورود به مازندران در روز های تاسوعا و عاشورا ممنون شد
  جزئیات طرح پیش‌فروش جدید ایران‌خودرو
  عملکرد فراتر از حد انتظار انویدیا در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۰
  گوگل با ابزاری جدید، خواندن و نوشتن خط هیروگلیف مصری را به کاربران آموزش می‌دهد.
  رونمایی از موشک بالستیک «شهید قاسم سلیمانی» و موشک کروز «ابومهدی المهندس»، بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان داشت.
  اتمام اعتبار مجوز همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی برای این شرکت چینی دردسرساز شد
  وضعیت کلان‌شهر تهران در ابتلا به کرونا
  فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران: امسال سخت‌ترین پاییز را تجربه خواهیم کرد
  هند از مشارکت هواوی و ZTE در توسعه شبکه ۵G جلوگیری می‌کند
  تاریخ معرفی و عرضه آیفون ۱۲ اپل توسط جان پراسر فاش شد
  فیسبوک بزرگترین گروه طرفداران افراطی ترامپ با ۲۰۰ هزار عضو را حذف کرد
  سرگیجه کنکور
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...