جشنواره فیلم ۱۰۰ ثانیه ای برگزیدگان خود را شناخت/ «چشم به راه» بهترین فیلم جشنواره شد

0

به گزارش کمال مهربه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛  آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 ثانيه‌ای با کمی تاخیر، پس از قرائت قرآن کریم و پخش سرود ملی، با اجرای محمد سلوکی آغاز شد.

در ابتدای این مراسم، علی قربانی، دبیر جشنواره به روی صحنه آمد و گفت: در اختتامیه پارسال من از مدیران حوزه هنری خواهش کردم که به ما کمک کنند، جشنواره فیلم 100 هر سال برگزار شود و به جای اسفند 96، اسفند 95 برنامه داشته باشیم که این اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: این جشنواره برای حوزه هنری نیست؛ بلکه برای همه است و کاش کمک کنیم که هنرمندان برای بسط مسائل فرهنگی فیلم های کوتاه کوتاه بسازند.

قربانی گفت: من از هر 1270 نفری که برای جشنواره ما فیلم فرستادند و جشنواره فیلم 100 را رونق بخشیدند، تشکر می کنم.

در ادامه کلیپی از دو روز جشنواره در پردیس سینمایی آزادی پخش شد که در آن هیئت داوران جشنواره، در خصوص فیلم های صد ثانیه ای سخنرانی کردند.

سپس، برگزیدگان بخش بین الملل جشنواره معرفی شدند.

ابتدا از حبیب محمدی، دبیر جشنواره مهرگان کابل تقدیر شد.

لوح تقدیر در بخش فیلم انیمیشن به فلورنتینا پرز  براس کارگردان فیلم imagination رسید و سفیر کشور اورگوئه برای دریافت جایزه روی صحنه آمد.

لوح تقدیر در بخش فیلم داستانی به خانم دونیتا حسنی از کشور آلبانی رسید.

لوح تقدیر در بخش فیلم انیمیشن به هرمس مانجیا لردو از کشور ایتالیا رسید.

تندیس جشنواره به آقای دوسون چین به کشور سریلانکا اهدا شد.

جايزه بخش مستند هم به صاحبان اثر روسیه ای تعلق گرفت.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش داستانی به احمد وحید معینی از کشور افغانستان رسید.

سپس فیلم های برگزیدگان به نمایش درآمد. در ادامه کلیپی از داوران بخش ملی پخش شد.

جایزه بهترین فیلم اقتصاد ملی و فرهنگ کار به کیوان احمدی برای تهیه کنندگی مستندی  از اصفهان رسید.

احمدی گفت: در بخش عجیبی جایزه گرفتم. خودم هم نمی دانم چرا؛ ولی به هر حال ممنونم.  وی در ادامه درخواست کرد که زاینده رود را به اصفهان برگردانند، سپس فیلم او پخش شد.

در بخش مسیر تجربه که مربوط به بخش انیمیشن است، ابتدا کاندیدا ها معرفی شدند.  سپس، جایزه بهترین فیلم پویانمایی به فیلم «دست‌های کوچک» ساخته مهدی خروشی از استان اردبیل رسید.

در بخش مستند مسیر تجربه، جایزه بهترین فیلم به محمد فرج زاده برای مستند «تیشه روزگار» از استان کردستان رسید.

در بخش داستانی مسیر تجربه، جایزه بهترین فیلم به  اکبر تراب پور از شهر همدان برای فیلم «برای پدرم» رسید. تراب پور جایزه را به پدرش تقدیم کرد.

سپس فیلم های بزگزیدگان به نمایش در آمد. نوبت به بخش بهترین دستاوردهای فنی و تکنیکی رسید.

لوح تقدیر بهترین فیلم در این بخش به اسماعیل عطیمی برای فیلم «صف» از استان قم رسید.

لوح تقدیر این بخش به محمدرضا سجادیان برای فیلم «کانتینر 401» از تهران نیز رسید. ديگر جايزه این بخش به محمد جسین فلاح برای جلوه‌های بصری به خانواده برمی گردیم از تهران اعطا شد.  سپس سه فیلم برگزیده به نمایش درآمدند.

در بخش بعدی، جایزه بهترين انیمیشن در بخش مسابقه ملی به معین منصوری فرد برای فیلم «جنگ همیشه ویران است» رسید.

جایزه بعدی در این بخش به آذر منصوری برای فیلم «معلق» تعلق گرفت. وی از حوزه هنری استان کردستان و خانواده اش تشکر کرد.

در بخش بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی، جايزه به احسان معصوم برای فیلم «نقش زندگی» از استان قزوین رسید.

سپس فیلم‌های برگزیده این بخش به نمایش در آمدند.

در بخش مستند جایزه جشنواره به جمشید فرجمند فردا برای فیلم «امید سپید» از استان کردستان رسید.لوح تقدیر، جایزه نقدی و دیپلم افتخار به علی کیوان برای کارگردانی فیلم «برکت» از استان خراسان رضوی تعلق گرفت.

ديپلم افتخار بهترین کارگردانی بخش مستند نیز به کارگردانی از استان تهران اعطا شد.

در بخش داستانی جایزه به علی عرفان فرهادی برای فیلم «من، تو، ما» رسید.

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مجید برهانی برای فیلم «صدای من» از استان کرمان تعلق گرفت.

جایزه بهترین کارگردانی فیلم صد ثانیه ای هم به فیلم «مهندس» اهدا شد.

لوح تقدیر  و جایزه ویژه دبیر جشنواره، به عطیه سادات حجتی از تهران برای فیلم «همزاد» رسید.

جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به علی عرفان فرهادی برای فیلم «من، تو، ما» تعلق گرفت.

و در آخر، جایزه بهترین فیلم جشنواره به فیلم «چشم به راه» ساخته حسین دارابی اعطا شد.

انتهای پيام/

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.