۶۰ درصد مردم «خندوانه» و «دورهمی» را می ­بینند/رتبه برتر «دورهمی»

0

به گزارش کمال مهربه نقل از مهر ؛ این نظرسنجی که در هفته اول بهمن در سطح ملی و با حجم نمونه ۱۵۰۰ نفر انجام شده است به شیوه تلفنی به گردآوری اطلاعات از مردم شهر و روستاهای کشور پرداخته است.

نتایج اعتبارسنجی روش تلفنی نشان داد نتایج این نظرسنجی با نتایج نظرسنجی ­های مشابه این مرکز که با حجم نمونه بالاتر و به شیوه حضوری انجام شده است تفاوت چندانی ندارد. بر این اساس ۵۰ درصد نمونه مردان و ۵۰ درصد مابقی را زنان تشکیل داده­ اند. ۶۹ درصد متأهل، ۲۷.۵ درصد مجرد و ۳.۵ درصد بدون همسر بر اثر طلاق یا فوت همسر هستند. ۳۸ درصد نمونه را افراد با تحصیلات دانشگاهی و ۶۲ درصد افراد نیز دارای تحصیلات دیپلم و پایین­ تر از آن هستند. ۷۲ درصد پاسخگویان ساکن مناطق شهری و ۲۸ درصد نیز ساکن روستا بوده­ اند.

۴۸.۱ درصد پاسخگویان اعلام کرده­ اند هر دو برنامه خندوانه و دورهمی را می بینند. ۵ درصد گفته­ اند فقط دورهمی را می بینند و ۶.۵ درصد نیز گفته ­اند فقط خندوانه را می بینند. حدود ۴۰ درصد پاسخگویان نیز اعلام کرده ­اند هیچکدام از این دو برنامه را تماشا نمی کنند. در مجموع ۶۰ درصد مردم حداقل یکی از دو برنامه خندوانه یا دورهمی را مشاهده می کنند. مردان و زنان همچنین مجردان و متأهلان به یک میزان این دو برنامه را مشاهده می کنند. بین گروه­ های مختلف تحصیلی نیز از نظر تماشای این دو برنامه تفاوتی مشاهده نشده است.

از کسانی که هر دو برنامه دورهمی و خندوانه را تماشا می کنند پرسیده شده که کدامیک را بیشتر می­ پسندند. نتایج نظرسنجی نشان می ­دهد ۵۶ درصد پاسخگویان اعلام کرده ­اند که دورهمی را بیشتر می­ پسندند و ۳۷ درصد نیز اعلام کرده ­اند خندوانه را بیشتر می­ پسندند. ۲.۵ درصد گفته­ اند هیچکدام را نمی ­پسندند و ۴.۳ درصد نیز در این زمینه اظهار نظری نکرده ­اند. در این سؤال نیز تفاوت معناداری بین مردان و زنان، متأهلان و مجردان و همچنین افراد دارای تحصیلات دانشگاهی و غیر دانشگاهی مشاهده نشده است.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.