خانه / اخبار اصلی / نقش کوتاهی های مسئولین در آلودگی هوای البرز چقدر است؟!

نقش کوتاهی های مسئولین در آلودگی هوای البرز چقدر است؟!

به گزارشکمال مهر ، شهر کرج با دارا بودن مساحت ۱۶۲ کیلومتر مربع به دلیل همجواری با پایتخت و ارزان بودن قیمت مسکن و زمین در مقایسه با تهران و وجود فرصت های اشتغال در صنایع در حال رشد در پیرامون آن یکی از شهرهای مهاجرپذیر کشور است و از طرفی داشتن شاهراه های ارتباطی و واقع شدن بر سر راه حدود ۱۵ استان غرب و شمال کشور با پایتخت ، روزانه حجم عظیمی از ناوگان حمل و نقل عمومی و شخصی (سبک و سنگین) را از خود عبور می دهد ، به طوری که می توان گفت حجم آلودگی ناشی از ناوگان فوق که به شهر کرج تحمیل می گردد ، بیش از آلودگی خودروها در شهر کرج می باشد.

۳ عضو شورای شهر کرج نظر خود را در مورد آلودگی هوای کرج و دلایل آن با خبرنگار “تیتر۱” در میان گذاشتند و به اتفاق تصمیمات مسئولین را در این خصوص قابل بررسی و تأمل دانستند.
داوود وحیدی عضو شورای شهر اسلامی شهر کرج در خصوص وضعیت آلودگی هوای فعلی استان البرز گفت: آلودگی هوا، خاصه تصمیمات مسئولانی است که در طی دو دهه اخیر اخذ شده است و حاصل آن وضعیت کنونی می باشد و اکنون باید ببینیم می خواهیم این روند را ادامه دهیم و افزایش آلودگی بیشتری را پیش رو داشته باشیم یا با سیاستگذاری های جدید، مشکلات آلودگی را مرتفع نماییم.
وی افزود: بهتر است جدی کار کنیم  و کم تر حرف بزنیم، چیزی که ما امروز می بینیم بحث حرف و سخن است و هرکسی به یک دیدگاه عمل می کند ، یک مسول، طرح و دیدگاهی را عنوان می کند که بسیار موثر است اما درعمل خلاف آن را می بینیم و میان سخن و عمل آن هماهنگی وجود ندارد.
این عضو شورای شهر کرج در آخر گفت: موضوع آلودگی ، موضوعی نیست که فقط یک دستگاه به تنهایی بتواند آن را رفع کند بلکه باید هم اکنون ببینیم درکدام حوزه به خوبی عمل نکرده ایم که دچار چنین مشکل بزرگی شده ایم و باید تأکید کنم و بگویم بهتر است جدی کار کنیم و کم تر حرف بزنیم.

فاطمه اسکندری دیگر عضو شورای شهر گفت: آلودگی کنونی استان البرز ، عوامل زیادی دارد که مهم ترین آن ، مربوط به خودروهای تک سرنشین است و با شروع دور چهارم شورای اسلامی شهرکرج کمیته ای تحت عنوان کمیته محیط زیست تشکیل شده که هدف آن اطلاع رسانی به شهروندان برای آگاهی نسبت به آلودگی و میزان آلایندگی در شهر می باشد.
وی در خصوص میزان کاهش آلودگی هوا گفت: با تذکراتی که بعد از آن منجر به اقدام شده ، قرار بر این است که نمایشگر های هوشمندی در جهت اطلاع رسانی میزان آلایندگی در شهر نصب شود که این امر در جهت فرهنگ سازی بسیار مفید بوده است و در جهت کاهش آلودگی ، بسیار موثر خواهد بود، در بحث آلودگی هوا باید هم افزایی صورت گیرد و همه ارگان ها، همه مسئولین و همه شهروندان با کمک یکدیگر بتوانیم در جهت کاهش این معضل اقدام کنیم.
مجید کاویانی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر کرج نیز به خبرنگار ما گفت: آلودگی هوا مربوط به گذشته است و اقداماتی که در گذشته توسط مدیریت شهری و کشوری صورت گرفته نتیجه حاصل از آن وضعیت کنونی آلودگی هوا می باشد، در این خصوص باید بگویم هم اکنون هیچ برنامه ریزی خاصی در جهت رفع آن صورت نگرفته است چرا که اگر برنامه ریزی بود در بحران به آن پرداخته می شد.
وی ادامه داد: آلودگی هوا، کاملا مشهود است و نیازی به نمایشگر های هوشمند نیست چرا که این نمایشگرها در جهت اطلاع رسانی آلودگی هوایی می باشد که با چشم مشاهده نمی شود و به صورت اطلاع رسانی انجام می گیرد، اما هم اکنون کار از نمایشگر گذشته است و ما در مرز هشدار آلودگی هوا هستیم.این عضو شورای شهر کرج در پایان خاطر نشان کرد: در جهت کاهش این معضل، جلسه ای در ۱۶دی ماه برگزار خواهد شد و از طرفی لایحه ای تحت عنوان هوای پاک به مجلس ارایه گردیده است که امیدوار هستیم تصویب شود و در جهت کاهش آلودگی اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

«تیتریک»

درباره‌ی کمال مهر

همچنین ببینید

بسته حمایتی

نحوه پرداخت «بسته‌های حمایتی» جدید

مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره وعده دولت مبنی بر پرداخت مراحل دوم و سوم "بسته‌های حمایتی" توضیحاتی ارائه کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.