خانه / سیاسی / بین الملل / نقشه جدید قلمرو خلافت داعش

نقشه جدید قلمرو خلافت داعش

به گزارش کمال مهر ، پایگاه خبری عراقی «المسلة» نوشت: تکفیری‌های داعش بر روی پایگاه‌های اینترنتی وابسته به خود، نقشه‌ای موهوم از قلمرو خلافت خودخوانده خود منتشر کرده‌اند و امارتها و استانهای تابع آن را مشخص کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، در این نقشه برخی کشورهای عربی، آفریقایی، اروپایی و آسیایی نیز وجود دارند که نشان می‌دهد تکفیری‌هایی که در باتلاق سوریه و عراق گرفتار شده‌اند و پیشروی‌های آنها متوقف شده، گمان می‌کنند می‌توانند قلمروی خود را گسترش دهند.

نقشه جدید قلمرو خلافت خودخوانده داعش

داعش از طریق پایگاه‌های اینترنتی وابسته به خود اعلام کرده که می‌خواهد در مرحله آتی، عراق، شام، حجاز، یمن، خرسان، کردستان، بلاد قفقاز، آناتولی، اروپا، اندلس، سرزمین کنانه، حبشه و مغرب را تحت سیطره و خلافت خود در آورد. در این نقشه در مناطقی که تکفیری‌ها می‌خواهند اشغال کنند به رنگ پرچم داعش در آمده است.

در توضیح این نقشه که موسوم به نقشه «خلافت اسلامی» شده، آمده است که قلمرو خلافت خودخوانده تکفیری‌ها شامل چندین ولایت می‌شود که هر ولایت نیز شامل چند امارت خواهد بود که عبارتند از.

ولایت عراق شامل عراق و کویت

ولایت شام شامل سوریه، لبنان، فلسطین، اردن و سینا

ولایت حجاز شامل عربستان سعودی، امارات، قطر، بحرین و کشور پادشاهی عمان

ولایت یمن

ولایت خرسان شامل ایران، افغانستان و ازبکستان

از سوی دیگر «صبرة القاسمی» از سرکرده‌های سابق جهادی درباره رشد روز افزون طرفداران داعش در لیبی و افزایش فعالیت‌های آنها هشدار می‌دهد و می گوید تاکنون 10 هزار فرد مسلح این کشور به عضویت داعش درآمده‌اند و تهدیدی برای امنیت مصر به شمار می‌روند.

منبع: فارس

درباره‌ی واحدخبر

همچنین ببینید

دعوت ترامپ از پسربچه‌ای که قربانی همنامی با او شد

دونالد ترامپ از پسربچه‌ای که به دلیل همنامی با او در مدرسه مورد آزار همکلاسی‌های خود قرار می‌گیرد دعوت کرد در سخنرانی سالانه‌اش حضور یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.