خانه / اخبار اصلی / زیباری: ایران هیچ نیرویی را به عراق اعزام نکرده است/ وزیر خارجه کانادا ایران را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم کرد

زیباری: ایران هیچ نیرویی را به عراق اعزام نکرده است/ وزیر خارجه کانادا ایران را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم کرد

به گزارش کمال مهر به نقل از خبرگزاری کویت، “هوشیار زیباری” وزیر خارجه عراق روز چهارشنبه  در نشست خبری مشترک با “جان بیرد” همتای کانادایی خود در بغداد، هرگونه حضور نیروهای ایرانی در عراق را رد کرد و گفت بغداد برای مبارزه با گروه‌های تروریستی، نیازی به حضور نیروهای خارجی ندارد.
 زیباری گفت: “هیچ نیروی شبه‌نظامی ایرانی به عراق اعزام نشده است. عراق نیازی به این امر ندارد. ایران همسایه‌ای مهم برای عراق است، که ثبات آن کشور، ثبات عراق است.”
در ادامه این نشست، بیرد که دولت متبوعش به اتخاذ مواضع ضدایرانی مشهور است، بار دیگر تهران را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم کرد و گفت کانادا و عراق دیدگاهی متفاوت در مورد ایران دارند.
وی همچنین از عراق در مبارزه با گروه تروریستی “داعش” حمایت کرد و  گفت هدف از سفر وی به بغداد، تأکید بر تعهد کانادا بر “ثبات، امنیت و شکوفایی عراق” است.
انتهای پیام/

درباره‌ی واحدخبر

همچنین ببینید

بسته حمایتی

نحوه پرداخت «بسته‌های حمایتی» جدید

مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره وعده دولت مبنی بر پرداخت مراحل دوم و سوم "بسته‌های حمایتی" توضیحاتی ارائه کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.