خانه / اخبار اصلی / مشاوره ایران به عراق در آزادی “آمرلی” و “سلیمان بیگ” /نقش “اصحاب حق” معتقد به رهبری آیت الله خامنه ای در شکست حصر آمرلی

مشاوره ایران به عراق در آزادی “آمرلی” و “سلیمان بیگ” /نقش “اصحاب حق” معتقد به رهبری آیت الله خامنه ای در شکست حصر آمرلی

به گزارش سرويس بين‌‌المللکمال مهر، خبرگزاری رویترز در گزارشی از آمرلی نوشت: نیروهای پیشمرگه کرد و نیروهای ارتش عراق روز دوشنبه در آمرلی رژه رفتند. این نیروها روز گذشته محاصره دو ماهه این شهر شمالی عراق توسط داعش را  شکستند. مشاهده چنین صحنه هایی در آمرلی و منطقه «سلیمان بیک» در اطراف آن، نشان دهنده کار گروهی میان نیروهای کرد، نیروهای ارتش عراق و نیروهای مردمی بود و از نقش ایران در مشاوره مستقیم به مبارزات این نیروها علیه داعش خبر می داد.
شکست سریع حلقه محاصره نیروهای داعش علیه شهر آمرلی -که 15 هزار نفر جمعیت دارد و بیشتر ساکنان آن را ترکمان های شیعه تشکیل می دهند- روز یکشنبه و همزمان با حمله ناگهانی نیروهای کرد، نیروهای مردمی و نیروهای ارتش عراق رخ داد.
نیروهای مردمی و مبارزان کرد روز دوشنبه وارد منطقه “سلیمان بیک” که نزدیک شهر آمرلی قرار دارد شدند.
نیروهای پیشمرگه، پرچم خود را بر فراز یکی از ساختمان های این منطقه برافراشتند. مبارزان “اصحاب حق” نیز شعار “یا حسین” را سر می دادند.

گروه “اصحاب حق” به نقل از خبرگزاری رویترز از سوی ایران حمایت می‌شود. این گروه آیت الله خامنه ای را  رهبر معنوی خود می‌داند. شبه‌نظامیان “اصحاب حق” از قرار در آزادی سیلمان بیک نیز نقش موثری داشته‌اند. 

 
**نفوذ ایران**
نفوذ ایران در سلیمان بیک، آشکار است. نیروهای “اصحاب حق” مورد حمایت ایران قرار دارند.
یک فرمانده نیروهای پیشمرگه در سلیمان بیگ تایید کرد نقشی که ایرانی ها در مشاوره برای حمله به مواضع داعش انجام دادند نقشی مهم بود. وی گفت: ایرانی ها در این جریان نقش داشتند.
وی افزود: آنها نیروهای شیعه را آموزش می دادند.
یک عضو ارشد حزب «اتحادیه میهنی کردستان» در این باره به خبرگزاری رویترز گفت ارتش عراق، کردها و مشاوران ایران دارای مراکز عملیات مشترکی هستند.
شکست “داعش” در امرلی و سلیمان بیک، یک پیروزی عمده برای دولت، نیروهای امنیتی و مردمی این کشور پس از چند هفته درگیری شمرده می شود.
انتهای پیام/

درباره‌ی واحدخبر

همچنین ببینید

بسته حمایتی

نحوه پرداخت «بسته‌های حمایتی» جدید

مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره وعده دولت مبنی بر پرداخت مراحل دوم و سوم "بسته‌های حمایتی" توضیحاتی ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.