بازیکنان دو رگه ایرانی به تیم ملی ایران می‌آیند؟

0

به گزارش خبرنگار ورزشی کمال مهر و در آستانه عقد قرارداد دوباره با کارلوس کی‌روش و اعتقاد وی به بازیکنان دورگه که درلیگهای اروپایی بازی می‌کنند، گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران به بررسی وضعیت بازیکنان دورگه ایرانی در لیگهای اروپایی و آمریکایی پرداخته است.

شروین رجبعلی فردی: 
متولد 17 می‌ 1991 و هافبک هرتابرلین است وی معمولا در تیم دوم که در لیگ منطقه‌ای آلمان حضور دارد به میدان می‌رود. شروین فوتبال خود را از تیم لیچترفیلد آغاز کرد و سپس به هرتابرلین منتقل شده وی در سال 2008 توانست در سه بازی تیم اصلی در لیگ اروپا به میدان برود، ولی در فصل 2009 – 2010 تنها یک بازی در لیگ اروپا سهم وی بود.

در فصل 2010 – 2011 در نیم فصل از تیم هرتابرلین به صورت قرضی جدا شد و به تیم آلمانیا آخن پیوست و 2 گل هم مقابل پادربودن و اگزبورگ به ثمر رساند، وی بعد از سقوط آلمانیا آخن به دسته پایین‌تر دوباره به هرتابرلین بازگشت در سال 2013 هانزاروستک رفت و در 30 بازی 2 گل به ثمر رساند.

کیان سلطان‌پور 
مهاجم تیم دوم دورتموند متولد 23 جولای 1989 است که با 1/90 متر قد در بوندسلیگا 3 آلمان حضور دارد وی در تیم یونیون برلین در سال 2008 به لیگ منطقه‌ای آلمان گام گذاشت و برای این تیم در 94 بازی 54 گل به ثمر رساند.

وی دوباره به تیم دوم دورتموند منتقل شد و مقابل تیمهای دوم بوخوم و کلن 3 گل به ثمر رساند، سلطان‌پور را گلزنی را خوب می‌داند و خودش هم تمایل دارد که برای تیم ملی ایران بازی کند، وی در سال 2013 سه بازی در باشگاه فوتبال زاربروکن کرده است.

آرام خلیلی 
بازیکن کردستانی متولد 28 جولی 1989 در بوکان که در حال حاضر به صورت قرضی درتیم نوتودن در دسته اول نروژ بازی می‌کند. وی در سال 2009 به تیم آ اک استارک در لیگ برتر نروژ در هفت بازی به میدان رفت و به تیم لیلستروم گل زد آرام در لیگ برتر سوئد در تیم گایس به میدان رفت و در بازی این تیم 2 گل به ثمر رساند، وی در سال 2011 به تیم بودا گلیمت در دسته اول نروژ منتقل شد و فصل خوبی را با 12 گل در 30 بازی پشت سر گذاشت. وی پس از یوهانسون با 13 گل بهترین گلزن تیمش بود.

در سال 2012 او در بودا کلیمت در 17 بازی 3 گل به ثمر رساند که دو گل آن به تیم نوتودن بود که موجب شد مورد توجه این تیم قرار بگیرد.

آرش طالبی‌نژاد  
متولد 1981 در بندر عباس ساکن نروژ است وی در تیم زیر 21 سالهای نروژ هفت بازی انجام داده و 3 گل به ثمر رسانده است در سال 2002 در تیم آ اسولنا فوتبال خودش را شروع کرد و در سال 2005 به تیم تروموسوی نروژ رفت و در سال 2007 به تیم بروماپوزکارنا در دسته اول سوئد قرارداد بست و برای این تیم 5 گل به ثمر رساند.

نیکولا هاتفی‌مفرد 
با قد 1/83 و وزن 78 کیلوگرم اندام متناسبی برای دروازه‌بانی دارد. وی متولد 1991 در بلژیک است و در سال 2007 به تیم بروسلس رفت، وی در سال 2009 مورد توجه سران شارلووا قرار گرفت، نیکولا در 7 بازی در لیگ برتر بلژیک برای این تیم به میدان رفت و 19 گل دریافت کرد.

دانیل نوروزی  
متولد 3 ژانویه 1993 ژانویه در دانمارک یک فوتبالیست حرفه‌ای که به عنوان یک بال چپ برای بروندبی در مسابقات قهرمانی دانمارک بازی می‌کند وی 30 بازی برای تیم ملی دانمارک و 2 بازی برای تیم فوتبال زیر 20 ساله‌های دانمارک انجام داده است.

علی منوچهری  
بازیکن ایرانی – اتریشی- شیلیایی است، وی از پدر ایرانی و مادری شیلیایی دارد و خودش متولد اتریش است، منوچهری هنگامی که سه سال داشت پدرش در گذشت و به همراه مادرش به شیلی رفت منوچهری در باشگاههای کوکیبویونیرو – بوانته اسپانیا – دیپورس آنتوفاگاستا – سانتیاگو مورنینگ – نیوبلنسه و دپورس کونسپسیون بازی کرده وی در سال 2006 به تیم ملی زیر 23 ساله‌های شیلی دعوت شده است.

حال باید دید اگر کی‌روش دوباره سکان هدایت تیم ملی ایران به بدست گیرد از این بازیکنان دورگه مثل دژاگه، قوچان‌نژاد، دانیال داوری و بیت‌آشور استفاده می‌کند یا خیر؟

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.