خانه / سیاسی / بین الملل / داعش بیش از 600 زن ایزدی را اسیر کرد

داعش بیش از 600 زن ایزدی را اسیر کرد


به گزارش سرويس بين‌‌الملل کمال مهر به نقل از روزنامه الحیات: “فیان دخیل” نماینده جامعه ایزدی‌ها در پارلمان عراق روز چهارشنبه با اشاره به اینکه بیش از 600 زن ایزدی در مکانی نامعلوم بازداشت شده‌اند، از طرف‌های بین‌المللی خواست تلاش خود را برای کمک به این افراد در کوهستان سنجار به کار بگیرند.
وی در ادامه با بیان اینکه اطلاعاتی در دست است که بر بازداشت بیش از 600 زن ایزدی در مکانی نامعلوم از سوی داعش تاکید دارد، افزود: در بین این زنان کودکان دختر و پیرزنان دیده می‌شود.
“دخیل” در بخش دیگری از مصاحبه خود از تمامی طرف‌های بین‌المللی به ویژه آمریکا، یونامی و سازمان‌های حقوق بشری خواست که به سرنوشت زنان اسیر شده ایزدی توجه کنند.
وی با اشاره به اینکه نمی‌توان از محل اقامت آنها خبری به دست آورد، گفت: این آن چیزی است که موجب نگرانی می‌شود که شاید عناصر مسلح زنان ایزدی را کشته و یا در داخل موصل و یا خارج از مرزهای کشور فروخته و یا به آنها هتک حرمت کرده‌اند.
نماینده جامعه ایزدی‌ها در پارلمان عراق همچنین تاکید کرد: بیش از 70 هزار تن از آوارگان در کوهستان سنجار به سر برده که نزدیک به 30 هزار تن از آنها توانسته‌اند به استان دهوک، زاخو و اربیل بروند.
انتهای پیام/

 

درباره‌ی واحدخبر

همچنین ببینید

فعال شدن سامانه موشکی «اس۳۰۰» ساخت روسیه در سوریه

منابع خبری صهیونیستی از فعال شدن سامانه موشکی «اس۳۰۰» ساخت روسیه در سوریه خبر داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.