خانه / پرونده / جمعیت / نظر مراجع تقلید درباره سیاست‌های افزایش جمعیت کشور/ لغو قانون کنترل جمعیت

نظر مراجع تقلید درباره سیاست‌های افزایش جمعیت کشور/ لغو قانون کنترل جمعیت

به نقل از تسنیم، حضرات آیات، نوری‌همدانی، مکارم شیرازی و علوی گرگانی در پی استفتائی مبنی بر اینکه آیا ادامه سیاست‌های کاهش جمعیت قبلی با وجود سیاست‌های جدید در خصوص افزایش جمعیت جایز است؟ و اینکه تعلل و تأخیر در انجام اقدامات اصلاحی چه حکمی دارد؟ نظرات خود را مطرح کردند که این نظرات به شرح زیر است:

آیت‌الله‌العظمی مکارم‌شیرازی
1. ادامه سیاست قبلی شرعاً جایز نیست.
2. باید پرسنل وزرات بهداشت از آن خودداری کنند.

آیت‌الله‌العظمی نوری‌ همدانی
1. در فرض سوال تعلل و تاخیر جایز نیست.
2. لازم است که یک تصمیم همگانی صورت بگیرد و اطاعت از مقام‌ معظم رهبری واجب است. 1. کمک‌های حکومت اسلامی در راه ایجاد کار و اشتغال برای جوانان و حل موضوع مسکن و تامین احتیاجات 2. فرهنگ‌سازی نسبت به مردم برای تسهیلات امر ازدواج و حذف تشریفات و تقلیل مهریه 3. ترغیب به تولید نسل و اعطای مزایا برای فرزندهایی که بوجود می‌آید با اولویت‌هایی در تعداد.

آیت‌الله‌العظمی علوی گرگانی
1. لازم است که تمامی افرادی که در این زمینه کمترین فعالیتی دارند نسبت به وظائف خویش در جهت تشویق و ترغیب مردم و مراجعان آنها به کثرت جمعیت اقدام نمایند.
2. تعلل و تاخیر در این کار ضمانت‌آور است.
3. باید بدانند که حقوق دریافتی آنها شبه‌دار خواهد بود.

انتهای پیام/

درباره‌ی واحدخبر

همچنین ببینید

وجود 13 نوع وسیله جلوگیری از بارداری در ایران/هر خانواده صهیونیستی باید 4 فرزند داشته باشد/هر زن آمریکایی که 7 فرزند بیاورد قهرمان ملی نام می‌گیرد

متخصص زنان و زایمان گفت: غربی‌ها با سیاست، 13 نوع وسیله جلوگیری از بارداری را در اختیار مردم ایران گذاشتند در حالیکه ‏هر خانواده صهیونیست باید 4 فرزند داشته ‏باشد و هر زن آمریکایی که 7 فرزند داشته باشد بعنوان ‏قهرمان ملی می‌شناسند. ‏

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.