لهستان با برد ایران منتظر وضعیت برزیل، برای صعود شد

0
به گزارش خبرنگار ورزشی کمال مهر؛ در هفته ششم رقابت‌های لیگ جهانی ملی‌پوشان ایران 2 شکست سنگین را در تهران به لهستانی‌ها تحمیل و صعود خود را به دور نهایی این مسابقات قطعی کردند. اما در مقابل لهستانی‌ها برای صعود به مرحله نهایی هنوز امید خود را از دست نداده و در صدد کسب بالاترین امتیاز در خانه از تیم ملی کشورمان هستند و در دیدار نخست که در لهستان مقابل ایران انجام دادند موفق شدند تیم ملی کشورمان را با نتیجه 3 بر یک شکست دهند و 3 امتیاز با ارزش کسب کنند.
حال باید دید تیم ملی ایران در دومین دیدار خود در هفته هفتم که آخرین دیدار از مرحله مقدماتی نیز به حساب می آید موفق می شود باخت شب گذشته خود مقابل لهستان را جبران کند تا صدر جدول گروه خود را حفظ کند و با برد مرحله مقدماتی لیگ جهانی والیبال را به پایان برساند یا خیر.
*ترکیب آغاز کننده ایران در آخرین مسابقه دیدار مقابل لهستان
آخرین دیدار تیم های ایران و لهستان در چارچوب رقابتهای لیگ جهانی والیبال امروز در سالن ارگوآرنا برگزار می شود.
طبق نظر کواچ سرمربی تیم ملی ایران، ترکیب اصلی تیم کشورمان را در این دیدار سعید معروف، فرهاد قائمی، فرهاد ظریف، امیر غفور، سید محمد موسوی عراقی، عادل غلامی و مجتبی میرزاجانپور تشکیل می دهند.
ملی پوشان کشورمان در این دیدار با پیراهن های سفید مقابل قرمزپوشان لهستان وارد زمین خواهند شد.
تیم ملی والیبال کشورمان تا پایان هفته ششم بیست و پنجمین دوره مسابقات لیگ جهانی با کسب 19 امتیاز جایگاه صدر جدول رده بندی گروه A  را به خود اختصاص داده است.
*بازی ساعت 22:45 به وقت ایران آغاز شد.
رامین مهمانپرست سفیر ایران در کشور لهستان و سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه با حضور در محل ورودی مجموعه ورزشی ارگوآرنا با ملی پوشان کشورمان صحبت و برای آن ها آرزوی موفقیت کرد. وی پس از شروع بازی ایران و لهستان در جمع تماشاگران حاضر و تیم ملی کشورمان را تشویق کرد.

امروز تعداد تماشاگران ایرانی حاضر در سالن نسبت به روز گذشته به مراتب بیشتر بود و تعداد آن ها به حدود 200 نفر می رسید.

“ولادیمیر چوک”از کشور صربستان به عنوان نماینده فدراسیونجهانی والیبال این بازی را نظارت کرد.رونالدو چولاکیان از آرژانتین به عنوان داور اول ،دنیس سسپدز از جمهوری دومینیکن به عنوان داور دوم و پاول بورکیویچ از لهستان به عنوان داور رزرو قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند.

ترکیب آغاز کننده تیم ایران در این دیدار را سعید معروف, فرهاد قائمی، فرهاد ظریف، امیر غفور، محمدموسوی، عادل غلامی و مجتبی میرزاجانپور تشکیل دادند. آن ها امروز با پیراهن های سفید به مصاف حریف رفتند.

ترکیب اصلی تیم لهستان را نیز پیُوتر نُواکُفسکی، میخال وینیارسکی، دیوید کونارسکی،کارُول کلوس، فابین دژیزگا، ایگنکژاک کرزیستاف، رافال بوشک، تشکیل دادند. از نکات قابل توجه ترکیب تیم لهستان این است که آن ها در این بازی هم مانند روز گذشته در ارنج اصلی خود از 2 لیبرو استفاده کردند.

ترکیب تیم لهستان ر این دیدار نسبت به بازی قبل با تغییرات زیادی همراه بود.

قرمز پوشان تیم لهستان زود تر از ملی پوشان کشورمان وارد زمین شده و تمرینات کششی خود را انجام دادند.

**ست اول / لهستان طوفانی شروع کرد و برد

بازی با سرویس تیم لهستان آغاز شد و اولین امتیاز پس از چند رفت و برگشت به نفع آن ها رقم خورد.

ملی پوشان لهستان که تا یک قدمی ماندن و یا حذف از لیگ جهانی بودند در این دیدار شروعی طوفانی داشتند اما ملی پوشان کشورمان به آنها اجازه امتیازآوری بیش از حد و بالا بردن اختلاف امتیازات را ندادند.

لهستانی ها پس از بازی روز گذشته که امیر غفور برای نخستین بار به عنوان یار فیکس در زمین حاضر شد به خوبی وی را آنالیز و از کار انداخته بودند.

وقت استراحت فنی اول این ست با نتیجه 8 بر 5 به نفع تیم لهستان به پایان رسید.

فرهاد قائمی با عبور از 2 دفاع توانست امتیاز 6 را برای ایران به دست آورد. کواچ در امتیاز 12 بر 6 با گرفتن وقت استراحت و صحبت با شاگردانش خواست تا روحیه جنگندگی آنها را تقویت کند.

بازیکنان تیم ایران در این ست در توپ گیری داخل میدان تا حدودی ضعیف عمل کردند این در حالی است که لهستانی ها با بهره گیری از نقاظ ضعف فنی ایران بر پوئن های خود افزودند. آنها امیدوار بودند که با کسب برد در این دیدار یک گام دیگر تا صعود به مرحله نهایی فاصله دارند.

دفاع 2 نفره “سعید معروف” و ” محمد موسوی عراقی” امتیاز 11 را برای تیم ایران به دست آورد.

وقت استراحت فنی ست دوم این دیدار با نتیجه 16 بر 12 به نفع تیم لهستان به پایان رسید.

انگیزه شاگردان آنتیگا فرانسوی برای صعود به مرحله نهایی تا حدی بود که آن ها فاصله امتیازی خود را با تیم ملی کشورمان تا حد قابل توجهی بالابردند و کمتر اجازه امتیازآوری به سفیدپوشان ایران دادند. این امر در حالی بود که با توجه به آن که خیال بازیکنان ایرانی از صعود به مرحله نهایی راحت بود تا حدودی بی انگیزه کار را دنبال کردند.

کواچ در امتیاز 15 بر 22 اقدام به گرفتن دومین وقت اضافه کرد شواهد امر حاکی از آن بود که صحبتهای وی با شاگردانش نتیجه بخش بود به طوری که آنتیگا همتای کواچ در امتیاز 20بر 22 اقدام به گرفتن وقت استراحت کرد.

ملی پوشان کشورمان به خوبی توانستند در این ست، سرعت روند امتیازآوری حریف را کاهش دهند و امتیازات از دست رفته را جبران کنند.

در پوئن 22 بر 23 آرمین تشکری به جای عادل غلامی برای زدن سرویس وارد زمین شد. فریادهای ایران ایران تماشاگران و هواداران ایرانی، در طول بازی در سالن مسابقه طنین انداز می شد.

در امتیاز 23 بر 23 وقتی که تیم ایران مقابل حریف امتیاز برابر به دست آورد. اشتباهات داوران باعث شد تا امتیاز به جا برای تیم ایران محسوب شود.

علی رغم تلاش های زیاد بازیکنان ملی پوشان کشورمان نتیجه این بازی در ست نخست با امتیاز 25 بر 23 به نفع تیم لهستان به پایان رسید.

**ست دوم/ لهستان یک امتیاز دیگر از ایران گرفت

ست دوم این دیدار در حالی آغاز شد که مجتبی میرازجانپور با کسب 5 امتیاز در ست نخست عنوان امتیازآورترین بازیکن تیم ایران را به خود اختصاص داد. در مقابل نیز پیُوتر نُواکُفسکی هم با 5 امتیاز امتیازآورترین بازیکن لهستانی ها معرفی شد.

این ست با سرویس سعید معروف آغاز و همانند ست گذشته اولین امتیاز برای تیم لهستان رقم خورد. بازی پایاپای و نزدیک 2 تیم در حالی بود که امتیازات به ترتیب میان تیم ها افزایش می یافت.

وقت استراحت فنی اول این ست با نتیجه 8 بر 6 به نفع تیم میزبان رقم خورد.

لهستانی ها سعی کردند تا از کوچکترین فرصت به دست آمده در طول بازی برای کسب حتی یک پوئن استفاده کنند برای آنها در این دیدار از دست دادن امتیاز به مثابهحذف از لیگ جهانی بود.

تیم ایران در دریافت و سرویس ناموفق عمل کرد و لهستانی ها با بهره گیری از این نقطه ضعف با زدن سرویس های هدفمند خود، امتیازاتشان را افزایش دادند.

وقت استراحت فنی دوم این ست هم با نتیجه 16 بر 13 به نفع تیم لهستان ثبت شد.

اسپک فرهاد قائمی از میان دستان 2 دفاع حریف به زمین لهستان برخورد کرده و امتیاز 14 برای تیم ایران به دست آمد.

کواچ در پوئن 19 بر 14 از مجتبی میرزاجانپور به جای میلاد عبادی پور در زمین استفاده کرد. آرمین تشکری در ادامه این ست به جای عادل غلامی وارد زمین شد.

مشکل در دفاع عقب زمین تیم ایرانباعث شد تا لهستانی های میزبان در این ست به خوبی به نفع خود از این ضعف بهره برداری کنند.

ست دوم دیدار تیم های ایران و لهستان با نتیجه 25 بر 20 به نفع قرمزپوشان میزبان رقم خورد.

فاصله استراحت ست های اول و دوم امروز هم 10 دقیقه طول کشید.

**ست سوم / لهستانی ها پیروز میدان شدند

ست سوم بازی ایران و لهستان در حالی آغاز شد که در پایان ست گذشته مجتبی میرزا جانپور در مجموع توانسته بود با کسب 8 امتیاز عنوان پوئن آورترین بازیکن ایران را به خود اختصاص دهد و رافال بوشک از لهستان با کسب 12 امتیاز در تیم لهستان به عنوان امتیازآورترین بازیکن معرفی شد.

این ست با سرویس بازیکنان لهستان آغاز و باز هم آنها موفق به کسب نخستین امتیاز شدند. بازیکنان تیم لهستان که به سختی توانسته بودند شکستهای خود مقابل تیم ایران را جبران کنند نمی خواستند در این ست نتیجه را واگذار و کار را به ست های بعدی بکشانند در مقابل هم شاگردان کواچ نمی خواستند مرحله مقدماتی را با باخت به پایان برسانند با توجه به این مساله امتیازات پایاپای دنبال می شد.

دفاع روی تور تیم لهستان امروز مستحکم و غیرقابل نفوذ عمل کرد به طوری که عبور از آن ها برای گرفتن امتیاز کار بسیار سختی بود.

وقت استراحت فنی نخست این ست با نتیجه 8 بر 5 همانند 2 ست گذشته به نفع تیم لهستان رقم خورد.

شاگردانآنتیگا که برای صعود به مرحله نهایی چشم امید به بازی های خانگی مقابل تیم ایران دوخته بودند در این دیدار با تمام قدرت حاضر شدند.

امیر غفور توانست امتیاز 10 را برای تیم ایران به طور مستقیم از سرویس به دست آورد.اسپک محکم محمد موسوی تیم ملی کشورمان را 12 امتیازی کرد.

وقت استراحت فنی دوم این ست با نتیجه 16 بر 13 به نفع تیم لهستان رقم خورد.

قرمز پوشان لهستان به هیچ قیمتی نمی خواستند بردهای 2 ست گذشته خود را با از دادن ست سوم زیر سوال ببرند به همین دلیل در حمله و دفاع بی نقص ظاهر شدند و پوئن های خود را تا حد قابل توجهی ارتقا دادند.

ست سوم این دیدار با نتیجه 25 بر 17 به سود لهستان تمام شد تا این تیم در مجموع با نتیجه 3 بر صفر ایران را شکست دهد و امیدهایش برای صعود به مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/
بر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.