ادعای وزیر ارشاد شأن ژورنالیستی دارد/ فجایع اخیر فرهنگی به این زودی‌ها برطرف نمی‌شود

"محمدجواد جزینی" نویسنده گفت: ادعای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر ارائه پیشنهاد نویسندگان در حوزه فرهنگ به وی شأن ژورنالیستی دارد.

محمد جواد جزینی نویسنده در گفتگو با خبرنگار ادبیات باشگاه خبرنگاران گفت: حذف ممیزی و برکناری کسانیکه در سیاست‌های محدود کننده دولت در دوره‌های قبل دخیل بودند دراین سال‌ها به عنوان خواسته نویسندگان در فضای کشور مطرح شد.

وی افزود: ادعای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ارائه پیشنهاد نویسندگان در حوزه فرهنگ به وی شأن ژورنالیستی دارد اگر علاقه‌مند به شنیدن پیشنهاد نویسندگان است به صدای نویسندگان گوش کند. مقاله‌ها و یادداشت‌های نویسندگان در روزنامه‌ها را مطالعه کند.

این نویسنده ادامه داد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید درباره این‌که به کدامیک از مطالبات نویسندگان رسیدگی کرده است پاسخگو باشد.

جزینی تصریح کرد: نمونه‌هایی چون چند صدایی در جشنواره شعر فجر را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داشتیم و این مسئله نشان دهنده انتظار درست نویسندگان از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

این نویسنده اظهار داشت: امیدواریم ظرفیت کارهایی چون چند صدایی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتفاق بیفتد و شاهد بازگشت این وزارتخانه به وضعیت گذشته خود باشیم در 8 سال اخیر فجایعی در زمینه فرهنگ رخ داد که به این زودی‌ها برطرف نمی‌شود.

انتهای‌پیام/ اس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید