خانه / اجتماعی / طرحی که موجب کاهش 50 درصدی طلاق در یزد شد

طرحی که موجب کاهش 50 درصدی طلاق در یزد شد

کمال مهرمجید رضازاده، معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی کشور   گفت: مشاوره و ارائه آموزشهای مهارتهای زندگی و سلامت جنسی در خانواده، فرزندپروری و آموزش مسائل اقتصاد به زوجین می‌تواند نقش مهمی را در کاهش طلاق ایفا نماید.

وی ادامه داد: با امضای تفاهم نامه در سازمان بهزیستی و قوه قضائیه دستورالعملی صادر شد که به وسیله آن بتوانیم طرح پیشگیری از طلاق را به سطح منطقی در کشور برسانیم.

رضازاده افزود: این برنامه مداخلاتی در استان یزد انجام شده و تونسته تا 57 درصد در کاهش طلاق تاثیر گذاشته باشد.

وی تصریح کرد: برای اجرای این طرح 1200 مرکز دولتی و غیر دولتی مشاوره در سطح کشور در نظر گرفته شده که از آن میان 120 مرکز مشاوره تخصصی به افرادی که متقاضی طلاق می‌باشند خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد همچنین اگر خانواده‌ای بی‌بضاعت باشد به او یارانه برای مشاوره پرداخت می‌شود.

رضازاده خاطر نشان کرد: در حال حاضر سازمان بهزیستی کشور رویکرد مداخلات پیشگیرانه خود را از ازدواج فرد آغاز کرده و در حین زندگی آن را ادامه خواهند داد تا بتوانند به این وسیله گامی مهم در جهت کاهش طلاق بردارد.

انتهای پیام/

درباره‌ی کمال مهر

همچنین ببینید

محدودیت های ترافیکی راهپیمایی ۲۲ بهمن در کرج اعلام شد

رییس پلیس راهور البرز، گفت: به منظور تامین امنیت ترافیکی و تسهیل در تردد شهروندان استان در روز ۲۲ بهمن تمهیدات ویژه ترافیکی وهماهنگی لازم با نهادهای خدماتی، سازمان های امدادی و نیروی انتظامی انجام شده و برای برگزاری مراسم یوم الله آمادگی کامل داریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.