ظرفیت های وسیعی درحوزه صنعت البرز وجود دارد

0

به گزارش خبرگزاریکمال مهر از البرزبه نقل از روابط عمومی اتاق البرز، حسین طوسی در دومین نشست توسعه تعامل صنعت و دانشگاه اظهار کرد: اتاق بازرگانی البرز بعنوان یک واسطه میان نهاد صنعت و دانشگاه می کوشد تا نقش بسزایی در رفع مشکلات و نزدیکتر کردن این دو نهاد داشته باشد.

وی افزود: تاکنون سمینارها و همایش های مختلفی در راستای تقویت و پیوند صنعت و دانشگاه برگزار شده است اما گام های کاربردی برداشته نشده است.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز در رابطه با پتانسیل های استان در حوزه صنعت ابراز کرد: در استان البرز ظرفیت های بسیار وسیعی در حوزه صنعت وجود دارد به این دلیل که صنایع برجسته و مطرحی در استان فعالیت می کنند.

وی ادامه داد:برای استفاده از این ظرفیت ها باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا ضمن استفاده بهینه، بتوان به سمت و سوی ارتباط عملی و کاربردی بین صنعت و دانشگاه حرکت کرد.

طوسی درباره اینکه دانشگاه و صنعت را نباید به یک رشته محصور کرد،گفت: دانشگاه و صنعت مرز نمی شناسند اما نیاز استان البرز در این برهه از زمان بیشتر رو به متخصصین حوزه صنعت است.

وی افزود: صنعتگران و دانشگاهیان جدا از یکدیگر نیستند و اکثر صنعتگران از دل دانشگاه رشد کرده اند اما متاسفانه بیگانگی و فاصله ای میان این دو ایجاد شده که می خواهیم با همکاری یکدیگر دیوارها را از میان برداریم.

رئیس اتاق بازرگانی البرز خاطر نشان کرد: کاربینی قبل از کار آفرینی میتواند گام موثری در توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه باشد و اساتید دانشگاه ها و اعضای هیات علمی از نزدیک از روش کار و تولید کارخانجات و واحدهای تولیدی بازدید کنند.

وی افزود: صنعت به لحاظ علمی نیازمند حمایت است و تنها راه نجات اقتصاد کشور توجه به  تولید دانش محور است.

انتهای پیام/ ق

منبع:خبرگزاری تسنیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.