استقبال دانشجویان از مشاور هاشمی با شعار” مرگ بر فتنه گر”/روز معلم جنجالی در دانشگاه آزاد دزفول

0
بازدیدها: 152

به گزارشکمال مهر  به نقل از دزفول امروز،همزمان با روز معلم و بیست و هفتمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد واحد دزفول، مراسمی در سالن شیخ انصاری این دانشگاه در حالی با حضور غلامعلی رجایی؛ معاون فرهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور آیت اله هاشمی برگزار گردید که این مراسم دارای حواشی بسیاری بود و دانشجویان از وی با شعار “مرگ بر فتنه گر” استقبال کردند.

در حالی طبق مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد، این مراسم عمومی و برای حضور دانشجویان آزاد اعلام شده بود و در خوابگاه های دانشجویی تبلیغات این مراسم برای حضور دانشجویان نصب شده بود که در اقدامی سؤال برانگیز از صبح مراسم، حضور دانشجویان به ساختمان شیخ انصاری محل برگزاری این آئین، ممنوع و این نشست از حالت عمومی به خصوصی تبدیل و جلسه با حضور اساتید و کارکنان خاص برگزار شد.

با گذشت ۳۰ دقیقه از زمان تعیین شده برای آغاز مراسم، به دلیل استقبال کم اساتید از این مراسم، مسئولین برگزاری با تعطیلی سایت های اداری دانشکده ها و تعطیلی برخی از کلاسهای درس، کارکنان را مکلف به حضور در این مراسم نمودند، تا صندلیهای خالی این سالن کمتر شود. و با تأخیر ۴۵ دقیقه ای بالاخره ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه این مراسم شروع شد.

در پشت دربهای سالن همایشهای دانشگاه آزاد دزفول قریب ۲۰۰ نفر از دانشجویان تجمع کرده و خواستار حضور در این مراسم بودند که حراست دانشگاه مانع از حضور آنها به سالن همایش می شد.

دانشجویان در حالی تصاویری از عکس امام و رهبری و برگه هایی دستنویسی به همراه داشتند که شعار “مرگ بر فتنه گر”، “حامی فتنه حیا کن، دانشگاه رو رها کن”، ” مرگ بر ضد ولایت فقیه” سر می دادند و دقایقی نیز صدای این دانشجویان معترض به حضور حامی فتنه در این دانشگاه در داخل سالن شنیده می شد.

گفتنی است، در حالی حراست دانشگاه مانع از توزیع و جمع آوری عکس امام و رهبری توسط دانشجویان می شد که در همایشی که روز گذشته در این دانشگاه برگزار گردیده بود، اجازه توزیع تصاویری با محوریت آیت اله هاشمی را داده بودند.

برخی از دانشجویان در محوطه این دانشگاه در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز اعتراض خود را به ممنوعیت حضور دانشجویان به این همایش ابراز و این اقدام مسئولین دانشگاه را خلاف آزادی بیان و آزادی اندیشه ادعایی مسئولین دانشگاه  عنوان می کردند.

برخی از منابع از پیگیری و تماس حراست دانشگاه آزاد به سایر دانشگاه های دزفول برای جلوگیری از حضور دانشجویانشان به این همایش حکایت دارد.

دانشجویان معترض که از حضور آنها در این همایش ممانعت شده بود، منتظر پایان این مراسم و خروج جناب مشاور بودند تا اعتراض خود را به وی اعلام کنند که با تدابیر حراست دانشگاه، آقای رجایی از درب پشتی ساختمان بدون رولارویی با دانشجویان، از محل خارج شد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید