خانه / اخبار اصلی / مردم نگران “سهمیه بنزین” 400 تومانی نباشند/سهمیه 400 تومانی ابطال نمی شود

مردم نگران “سهمیه بنزین” 400 تومانی نباشند/سهمیه 400 تومانی ابطال نمی شود

حسین هاشمی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی کمال مهر در خصوص شلوغی برخی از جایگاههای سوخت اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد به دلیل نبود آگاهی از سهیمه بنزین 400 تومانی به جایگاهها  بیش از حد مراجعه  کرده اند.

وی تصریح کرد: مردم نباید نگران سهمیه 400 تومان خود باشند چرا که این سهمیه در کارت سوخت آنها ابطال نمی شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: در صورت اعلام نشدن سهیه بنزین خودروهای شخصی افراد می تواند از بنزین 400 تومان و  700 تومانی استفاده کنند و این سهمیه بدون محدودیت در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

وی گفت: برای حمایت از خدمات حمل و نقل عمومی و جلوگیری از افزایش کرایه‌ها سهمیه اردیبهشت ماه خودروهای عمومی تاکسی، وانت‌بار، آژانس و سایر خودروهای عمومی همانند ماه‌های قبل بدون تغییر سهمیه و قیمت از اول اردیبهشت اعمال می‌شود و این سهمیه‌ها تا زمان اجرای فاز دوم اعتبار دارد که با آغاز فاز دوم سهمیه‌های جدید اعمال می‌شود.

معاون ستاد حمل و نقل سوخت کشور اظهار داشت: طبق جلساتی که با ستاد هدفمندسازی یارانه و مسولان وزارتخانه داشتیم به نکته نظرات خوبی دست پیدا کردیم . با توجه به اجرای فاز نخست هدفمندسازی یارانه ما تجربیات خوبی در اجرای این موضوع داشتیم و به نظر بنده پتانسیل خوبی برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه فراهم است و افزایش قیمت به صورت شیب ملایم خواهد بود.

هاشمی در خصوص سهمیه اردیبهشت خودروهای شخصی تاکید کرد:  فعلاً این خودروها تا آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها می‌توانند از ذخیره بنزین 400 تومانی ماه‌های قبل و بنزین‌ نیمه یارانه‌ای 700 تومانی استفاده نمایند و طی روزهای آینده قیمت و سهمیه خودروهای شخصی طبق مصوبات ستاد هدفمندی یارانه‌ها اعلام  می شود.

انتهای پیام/

درباره‌ی کمال مهر

همچنین ببینید

بسته حمایتی

نحوه پرداخت «بسته‌های حمایتی» جدید

مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره وعده دولت مبنی بر پرداخت مراحل دوم و سوم "بسته‌های حمایتی" توضیحاتی ارائه کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.