خانه / اخبار اصلی / تغییر نرخ حامل‌های انرژی نمی‌تواند “خودرو” را گران کند/ خودروسازان قبلاً افزایش قیمت داده‌اند

تغییر نرخ حامل‌های انرژی نمی‌تواند “خودرو” را گران کند/ خودروسازان قبلاً افزایش قیمت داده‌اند

کمال مهر:علی علیلو رییس کمیته تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی مجلس شورای اسلامی ، در خصوص قیمت خودرو در فاز دوم هدفمندی اظهار داشت: طی سالیان اخیر خودروسازان بهای این محصول را به شکل بی‌رویه‌ای افزایش داده‌اند.
وی افزود: این افزایش قیمت خارج از قدرت خرید مردم بوده، بنابراین در مرحله دوم اجرای این قانون خودروسازان حق افزایش قیمت خودرو را ندارند.
علیلو با اشاره به اینکه خودروسازان پیشاپیش قیمت‌ها را بالا برده‌اند تصریح کرد: با توجه به اینکه قبلاً قیمت خودرو به صورت نابه‌جا افزایش یافت، بنابراین افزایش نرخ حامل‌های انرژی نباید تأثیری در هزینه تمام شده خودرو بگذارد.

وی اضافه کرد: اگر به بهانه تغییر نرخ حامل‌های انرژی قیمت خودرو برای چندمین بار افزایش یابد در واقع در حق مردم بی‌انصافی شده است.

رییس کمیته تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی مجلس با بیان اینکه تمرکز بر تثبیت قیمت خودرو کاری است که خودروسازان باید انجام دهند گفت: تنوع شیوه‌های فروش و عرضه خودرو برای حفظ بازار با توجه به قدرت خرید مردم الزامی برای خودروسازان است.

به گفته وی، قیمت‌های کنونی خودرو واقعی نیست و خودروسازان نه تنها حق افزایش قیمت را ندارند بلکه کاهش قیمت نیز نباید دور از ذهن باشد.

انتهای پیام/

درباره‌ی کمال مهر

همچنین ببینید

بسته حمایتی

نحوه پرداخت «بسته‌های حمایتی» جدید

مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره وعده دولت مبنی بر پرداخت مراحل دوم و سوم "بسته‌های حمایتی" توضیحاتی ارائه کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.