خانه / اخبار اصلی / قطع غیرقانونی 2000 اصله درخت باغ سیب مهرشهر +تصاویر

قطع غیرقانونی 2000 اصله درخت باغ سیب مهرشهر +تصاویر

به گزارش «کمال مهر» ؛ در ابتدای سال گذشته همزمان با روز طبیعت ، خبر ؛آتش و تبر؛ همدم درختان باغ سیب مهرشهر ! در خروجی کمال مهر قرار گرفت که بیش از 300 درخت بطور کامل نابود شده بودند.+ (تصاویر مربوطه 1 و 2 )

اکنون بعد از گذشت یکسال  سایه شوم قطع درختان  باغ سیب مهرشهر سنگینی خود را به حد اعلاء رسانده است و در روزهای اخیر شاهد قطع تعداد دو هزار اصله درخت مثمر و میوه به صورت غیرمجاز بودیم که این اقدام حدود چهار هکتار از این باغ را در بر می گیرد.

هدف از قطع درختان معلوم نیست/ پرونده در دستگاه قضایی در حال پیگیری است

عباس زارع مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج در این خصوص گفت: قطع این تعداد درخت جای نگرانی دارد و تهدیدی برای کلانشهر کرج است، و تصریح کرد: هنوز مشخص نشده است که هدف اصلی از انجام این اقدام چه بوده است.

این مسئول اظهار داشت: در حال حاضر پرونده این اقدام در شعبه 27 دادیاری و کلانتری 22 مهرشهر در جریان و در حال رسیدگی است و گزارشهای لازم در زمینه قطع درختان به دادستانی ارسال شده است.

 

باغ بصورت صحیح مدیریت نمی شود و در حال  نابودی است

زارع ادامه داد: در واقع نوع مدیریتی که در حال حاضر در باغ سیب مهرشهر اعمال می شود، مدیریتی مبنی بر بهبود وضعیت باغ سیب نیست و متاسفانه به تدریج درختان در حال خشک شدن هستند.و در این زمینه باید کار کارشناسی تخصصی و اساسی انجام شود و احیای باغ در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی به این مهم که درختان موجود زنده هستند و باید در راستای سلامتی و احیای آنها اهتمام ویژه داشت، خاطرنشان کرد: با توجه به شناخت دقیق از وضعیت باغ و اینکه اگر این باغ به دستگاه های متولی کار واگذار نشود، تا چند سال آینده این باغ به صورت کامل خشک می شود و دیگر اثری از آن در شهر باقی نخواهد ماند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج در ادامه با اشاره به اینکه قطعا وضعیت پوشش گیاهی باغ در وضعیت فعلی با چند سال گذشته قابل مقایسه نیست، بیان داشت: برخوردهای احساسی برای چنین اراضی نه تنها کمکی به حفظ باغ نمی کند، بلکه موجب لطمه خوردن پوشش گیاهی باغ خواهد شد.

وی به این مهم که درختان موجود زنده هستند و باید در راستای سلامتی و احیای آنها اهتمام ویژه داشت، خاطرنشان کرد: با توجه به شناخت دقیق از وضعیت باغ و اینکه اگر این باغ به دستگاه های متولی کار واگذار نشود، تا چند سال آینده این باغ به صورت کامل خشک می شود و دیگر اثری از آن در شهر باقی نخواهد ماند.

لازم به ذکر است که باغ سیب در مهرشهر یکی از باغات بزرگ کرج و ریه تنفسی این شهر است. در مجموع در باغ سیب 70 هزار اصله درخت وجود داشت که طی یک ماه گذشته حدود دو هزار اصله درخت که عمدتا مثمر و میوه بودند، قطع شده است.

انتهای پیام/

درباره‌ی واحدخبر

همچنین ببینید

پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند.

۱۱ نظر

 1. تعقيب: تجمع اعتراض آمیز مردم مهرشهر در مقابل باغ سیب/ باغ سیب را احیا کنید+تصاویر | وبسایت خبری تحیلی کمال مهر

 2. تعقيب: تجمع اعتراض آمیز مردم مهرشهر بخاطر قطع 2000اصله درخت در مقابل باغ سیب + تصاویر | وبسایت خبری تحیلی کمال مهر

 3. تعقيب: تجمع اعتراض آمیز مردم مهرشهر/ مردم قانع نشدند، نماینده مردم مهرشهر دعوت به ایجاد حلقه انسانی کرد + تصاویر | وبسایت خبری تحیلی کمال مهر

 4. تعقيب: تجمع اعتراض آمیز مردم مهرشهر/ مردم قانع نشدند، نماینده مردم مهرشهر دعوت به ایجاد حلقه انسانی کرد + تصاویر | وبسایت خبری تحیلی کمال مهر

 5. تعقيب: تجمع اعتراض آمیز مردم مهرشهر/ مردم قانع نشدند، باغ باید ثبت ملی شود + تصاویر | وبسایت خبری تحیلی کمال مهر

 6. تعقيب: بذل و بخشش«باغ سیب مهرشهر» بین دوستگاه دولتی | وبسایت خبری تحیلی کمال مهر

 7. تعقيب: باغ سیب مهرشهر؛ ریه های سرطانی کلانشهر کرج | وبسایت خبری تحیلی کمال مهر

 8. تعقيب: باغ سیب مهرشهر؛ ریه های سرطانی کلانشهر کرج – وجیزه

 9. تعقيب: خبرهای «تلخ و شیرین» مهرشهر در سال۹۳ | وبسایت خبری تحیلی کمال مهر

 10. تعقيب: Justin Morgan Had a Horse free downloads

 11. تعقيب: تراژدی قطع درختان باغ سیب مهرشهر تکرار شد+تصاویر | وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.