تارخ انتشار: سه‌شنبه 8 آوریل 2014 - 07:52
کد خبر : 32693
چاپ خبر

اخبار ویژه روزنامه های سه شنبه؛

مادر متدین زیباکلام چه دعایی در حق او می‌کند؟/ چراغ سبز دولت به دو شغله هاي دانشگاه آزاد

به من هم سر ب

کمال مهر؛*کیهانمادر متدین زیباکلام چه دعایی در حق او می‌کند؟

صادق زیباکلام می‌گوید مادر متدینش نگران عاقبت به خیری اوست.

زیباکلام پایان سال 1392 یادداشتی را منتشر کرده و نوشت: بزرگترین آرزوی من برای سال جدید آن است که خداوند به من ایمان و تقوا عنایت بفرماید. این آرزو را مادرم همواره در مورد من داشته است. به هر کس رسیده گفته «صادق» (یعنی من) را دعا کنید که با ایمان و مومن شود. فکر کنم، یعنی مطمئن هستم که ضعف‌ها و سستی‌های اعتقادی زیادی دارم که مادرم این همه نگرانم هست و دعا می‌کند خداوند به من ایمان و تقوا عنایت فرماید و مومن شوم. همین چند روز پیش بهشان تلفن کردم که از ورودشان به مشهد اطمینان پیدا کرده باشم که بحمدالله به سلامت رسیده بودند. قبل از آنکه مجالی پیدا کنم بپرسم پروازتان چطور بود، باز گفتند که اولین حاجتی که از حضرت ثامن‌الائمه(ع) خواستم، التماس برای آن بود که تو باایمان و باتقوا شوی.

وی می‌افزاید: مادر من بیش از آن که نگران این دنیای من باشد، همواره نگران آن دنیای من بوده. همواره به من می‌گوید؛ «مادر این دنیا زودتر از آنچه فکر کنی تمام می‌شود… یک ذره به فکر آخرتت باش.» نمی‌دانم چرا این‌قدر مادرم فکر می‌کند که وضع دین و ایمان من خراب است. بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم که اگر این‌قدر که مادرم نگران آن دنیای من است، یک مقداری هم دغدغه این دنیای مرا می‌داشت، بد نمی‌شد.

صادق زیباکلام ادامه می‌دهد: شاید حق با مادرم باشد و آن دنیای من خراب که چه عرض کنم افتضاح باشد. البته کلاً مادرم دید خیلی منفی نسبت به من دارد. اگر جایی ده‌ها نفر باشند و من هم باشم و اتفاق سوئی بیفتد، مادرم بی‌اختیار به من می‌گویند «کی درست می‌شوی…» مادر من درست برعکس مادران دیگر است. من را یک‌جورهایی ام‌الفساد و مفسد فی‌الارض می‌داند. بعضی وقت‌ها آن‌چنان در مورد من صحبت می‌کند و از مخاطب می‌خواهد برای من دعا کند که اگر مخاطب مرا نشناسد تصور می‌کند که من منگل یا عقب‌مانده هستم، یا معتاد به شیشه و کرک هستم و یا تا سوم راهنمایی بیشتر نتوانسته‌ام درس بخوانم، یا جانی بالفطره هستم و یا سارق و راهزنی بی‌رحم و یا مال مردم‌خور و خلاصه سمبل همه زشتی‌ها و پلیدی‌ها.

وی خاطر نشان کرده است: حتی در مواردی که دیگران از باب احترام یا از باب اعتقاد از من تعریف و تمجید کرده‌اند، ایشان به یک‌باره پاسخ داده‌اند که شما (یعنی تعریف‌کننده) مرا خوب نمی‌شناسد. او فقط ظاهر مرا می‌بیند و نمی‌داند که چه پرونده سنگین و مهیبی در آن دنیا دارم. از تعریف‌کننده می‌خواهد که به جای آن حرف‌ها برایم دعا کند تا شاید ذره‌ای ایمان پیدا کنم و بار معصیتم در آن دنیا اندکی سبک‌تر شود. از دیگر توجهات ایشان در مورد من پرداخت رد مظالم و صدقه است. صدقه را می‌فهمم و دست‌بوسشان هستم که فکر سلامت و رفع بلا از من است؛ اما هیچ‌وقت نفهمیده‌ام که چرا این همه نیاز به رد مظالم دارم؟

زیباکلام نوشت: از رضا‌شاه که دفاع کرده بودم دیگر نورعلی نور شده بود. نه تنها به من گفتند؛ «تن آن مرد (منظورشان مرحوم پدرم هست) را در قبر لرزانده‌ام»، بلکه گفتند: «هم دنیایم را تباه کرده‌ام و هم آخرتم را.» از همه جالب‌تر آن بود که معتقد بودند «اگر خداوند معصیت‌های دیگرم را ببخشد، دفاع از رضاشاه حتی با توبه هم امکان بخشش وجود ندارد.» نمی‌دانم برای دفاعم از رضا شاه چقدر رد مظالم دادند. فقط می‌دانم تا چند هفته‌ای، هر کس مرا می‌دید، می‌پرسید چکار کرده‌ام که مادرم این همه به آدم‌ها التماس می‌کند که برایم دعا کنند. بعضی وقت‌ها دچار مالیخولیا می‌شوم که نکند برخی از هم‌مسجدی‌هایش از دوستان اصول‌گرا هستند که این قدر پرونده‌ام نزدش خراب است.
زیبا‌کلام در پایان می‌نویسد: به هر حال از من خواسته‌اند در آستانه سال جدید توبه کنم و به فکر قیامتم باشم که این دنیا زود می‌گذرد. من هم از همه خوانندگانی که مرا می‌شناسند استدعا می‌کنم که آرزوی من و مادرم را برآورده کنند و دعا کنند که خداوند مرا به راه راست هدایت کند.

به من هم سر بزنید!

خبر دیدار برخی مقامات دولتی با خاتمی اولین‌بار در سایت شخصی خاتمی منتشر شد.

به گزارش جهان‌نیوز، خاتمی و اطرافیانش از مدتی قبل چند سناریو برای بازیابی اعتبار خود طراحی نمودند که از آن جمله می‌توان به سناریوهای دیدار با مراجع، شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، حضور در حرم امام خمینی(ره)، حضور در برنامه‌های خبری و رسانه‌ای و… اشاره کرد اما همه آنها با هوشیاری مردم و مراجع خنثی شد.

در ادامه این پروژه‌های ناکام، اکنون خاتمی کارش به جایی رسیده است که برای بازیابی اعتبار از دست رفته‌اش، دست به دامان دیدار با اعضای دولتی شده که چند هفته پیش انتقادات صریحی نسبت به عدم همراهی آن داشته است. این جملات مربوط به خبر انتقاد آقای خاتمی در جلسه اخیر مجمع روحانیون مبارز است که این روزها در برخی محافل خبری مکررا نقل قول می‌شود. آنجایی  که وی صریحا اعلام می‌دارد که «روحانی حرف من و هاشمی را گوش نمی‌دهد و با کارهایی که می‌کند منجر به عدم موفقیتش خواهد شد و این عدم موفقیت به ما هم لطمه می‌زند». به نظر می‌رسد این مواضع دو پهلو یعنی انتقاد در خفا و تعریف و تمجید بصورت علنی، تبدیل به مشی شخصیتی آقای خاتمی به ویژه پس از فتنه 88 شده است.

گفتنی است انتشار تصویر دیدار وزیر ارشاد با خاتمی، موجب اعتراض شدید نمایندگان مجلس شد.  و در همان حال، روزنامه‌های زنجیره‌ای با آب و تاب به انتشار خبر این دیدار پرداختند که از نیاز شدید خاتمی به مطرح شدن حکایت دارد.

روسیه ناراحتی از غرب درباره اوکراین را در مذاکرات وین تلافی می‌کند؟!

یک مقام ارشد آمریکایی در اواخر وقت جمعه گذشته اعلام کرد که آمریکا اطلاعاتی برای گفتن اینکه قرارداد اعلام شده نفت در برابر کالای روسیه کامل شده ندارد اما نگرانی خود از این اقدام که می‌تواند منجر به احیای تحریم‌های آمریکا شود را اعلام کرده است.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، این مقام ارشد گفت: ما نگرانی‌های خود در رابطه با این قرارداد یا هر قرارداد دیگر را با هر دو طرف به طور روشن بیان کرده‌ایم.

رویترز در هفته جاری میلادی اعلام کرد، ایران و روسیه برای بستن یک قرارداد 20 میلیارد دلاری نفت کار می‌کنند. مقام آمریکایی یاد شده گفت: اگر چنین قراردادی امضا شود، در تضاد با توافق موقت ماه نوامبر (آذر) خواهد بود و به طور بالقوه می‌تواند منجر به شروع تحریم‌ها علیه نهادها و اشخاص مرتبط با آن در تمام تراکنش‌های مالی وابسته شود.

از سوی دیگر خبرگزاری فرانسه در گزارشی خاطرنشان کرد: حوادث اوکراین در هفته‌های اخیر بدترین بحران در روابط شرق و غرب بعد از پایان جنگ سرد است.

«مارک فیتز پاتریک»، کارشناس ارشد اندیشکده «مرکز مطالعات استراتژیک بین‌المللی» با ابراز بدبینی در خصوص مذاکرات هسته‌ای وین گفت: با توجه به حوادث اخیر، بعید است روس‌ها فداکاری کنند و با سایر قدرت‌ها موضع واحدی در قبال مسائل ایران اتخاذ کنند. اکنون ایرانی‌ها دلایل بیشتری دارند که شش قدرت جهان را باز هم منتظر بگذارند.

فرانس پرس افزود: حتی قبل از شروع بحران اوکراین، «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه، مذاکره با ایران را بر سر یک قرارداد کلان در خصوص نفت و ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای آغاز کرده بود. این اقدام، تلاش‌های واشنگتن را برای قطع درآمدهای نفتی ایران که تهران را پای میز مذاکره کشانده است، مختل می‌کند.

آینده تیره و تار شورای همکاری خلیج‌فارس

مدیر برنامه‌های خلیج‌فارس در اندیشکده واشنگتن، افزایش احتمال فروپاشی شورای همکاری خلیج‌فارس را نگران‌کننده دانست.

به گزارش شبکه العالم، «سایمون هندرسون» با اشاره به اختلافات داخلی اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس گفت: در اوایل مارس 2014 عربستان، بحرین و امارات در اعتراض به دخالت قطر در امور داخلی دیگران، سفرای خود را از دوحه فرا خواندند. دلیل اصلی بحران در روابط این کشورها، حمایت قطر از «اخوان‌المسلمین» است؛ البته مسئولان قطری به صورت رسمی به این موضوع اذعان نکرده‌اند. این شکاف علنی این بحث را پیش می‌کشد که «شورای همکاری» به صورت فعلی خود تا چه زمانی وجود خواهد داشت. و اگر تغییری در این شورا روی دهد، آیا نخستین تغییر ترسیم دوباره مرزها خواهد بود؟

وی خاطرنشان کرد: هنگامی که انگلیسی‌ها در اوایل دهه هفتاد قرن گذشته از خلیج‌فارس خارج شدند، دولت امارات را به وجود آوردند. هدف اصلی از این کار این بود که قطر و بحرین نیز جزئی از این اتحادیه (امارات) باشند؛ ولی در نهایت نتوانستند با دیگران درباره برخی شرط‌ها به توافق برسند.

هندرسون با اشاره به اوضاع عربستان به عنوان یکی از اعضای شورای همکاری نوشت: عربستان با بحران جانشین مواجه است. «ملک عبدالله» پادشاه عربستان امسال وارد 91 سالگی می‌شود، و «سلمان» برادر ناتنی او که به عنوان جانشینش تعیین شده، هفتاد و هشت ساله است. هر دو نفر نیز در وضعیت سلامتی مناسبی نیستند. همچنین نگرانی‌هایی درباره سلامت عقلی سلمان وجود دارد. همچنین نگرانی‌هایی در خصوص کاهش صادرات نفت عربستان در آینده به دلیل افزایش مصرف داخلی در این کشور وجود دارد.

هندرسون با اشاره به اختلاف بسیار زیاد درآمد شهروندان عربستانی، تاکید کرد: بیشتر عربستانی‌ها تقریبا در فقر زندگی می‌کنند. علاوه بر این در خصوص میهن‌پرستی قبایل عربستانی در مناطق مرزی این کشور با یمن تردید وجود دارد. شیعیان این کشور که در مناطق ساحل خلیج‌فارس زندگی می‌کنند، گرفتار محرومیت‌های سیاسی و اقتصادی هستند.

هندرسون اظهار داشت: همه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس همچنان به آمریکا تکیه دارند؛ ولی هیچکدام از آنها فکر نمی‌کنند که بتوانند برای همیشه به واشنگتن تکیه کنند. تنها راه منطقی افزایش اتحاد این کشورها است که البته این امر عملی نخواهد شد.
وی همچنین اوضاع بحرین را به خاطر تداوم انقلاب مردم پس از 3 سال نگران‌کننده توصیف کرده است.

اما و اگرهای راه‌اندازی فراکسیون دولتی

در حالی که یک نماینده حامی دولت از پیگیری جدی تشکیل فراکسیون‌‌ حامی دولت در مجلس خبر می‌دهد، احمد توکلی تصریح کرد حامیان تشکیل فراکسیون مذکور به 100 نفر نمی‌رسند.

ابراهیم نکو در گفت‌‌وگو با ایلنا – یکی از خبرگزاری‌هایی که انشعاب در فراکسیون رهروان و ایجاد فراکسیون حامی دولت را پیگیری می‌کند- گفته است: به جد پیگیر تشکیل فراکسیون هستیم و در هفته جاری تصمیم نهایی گرفته می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که علت تاخیر در تشکیل این فراکسیون چه بوده است گفت: پس از جلسه رئیس جمهور با فراکسیون رهروان ولایت و قول کاظم جلالی رئیس فراکسیون مبنی بر همکاری کامل این فراکسیون با دولت، سرعت تشکیل فراکسیون اعتدال کاهش یافت.
نماینده رباط کریم ادامه داد: رفتارهای قبلی فراکسیون رهروان ولایت حکایت از این دارد که همراهی آنها با دولت در مواضع مثبت خوب نبوده است و به همین خاطر تصمیم تشکیل فراکسیون اعتدال مجدانه پیگیری می‌شود.

اما احمد توکلی نماینده تهران در مصاحبه با تسنیم و درباره اخبار مربوط به تشکیل یک فراکسیون نزدیک به دولت در مجلس به نام اعتدال، گفت: فکر نمی‌کنم نمایندگانی که به دنبال ایجاد چنین فراکسیونی هستند، به نتیجه‌ای برسند.

وی تصریح کرد: تعداد اعضای فراکسیون نزدیک به دولت بیش از 100 نفر نمی‌شود و این مسئله برای دولت نیز خوب نیست.

توکلی خاطرنشان کرد: ریزش‌های رهروان به سمت دولت رفته است.

*خراسان

کشف يک تبصره درباره برخي بازنشسته هاي خاص

بر اساس پيگيري هاي يک مقام مسئول، مقرر شده با استفاده از استفساريه هايي که برخي دستگاههاي اجرايي از نهادهاي نظارتي اخذ کرده اند موضوع امکان ارتقاء رتبه کارکنان بازنشسته نهاد رياست جمهوري که در اواخر سال ۱۳۸۷ بازنشسته شده و داراي شرايط برخورداري از رتبه بالاتر بوده اند، با درخواست اين کارکنان مورد بازنگري قرار گرفته و در صورت دارا بودن شرايط مذکور، نسبت به انجام اين ارتقاء اقدامات لازم صورت بگيرد.

 

چراغ سبز دولت به دو شغله هاي دانشگاه آزاد

بر اساس استعلام صورت گرفته توسط برخي دستگاههاي دولتي از مسئولان مهم اجرايي در زمينه استفاده از مديران دانشگاه آزاد در مسئوليت هاي اجرايي، مشخص شده بنا به نظر مسئولان دولتي قانون ممنوعيت تصدي بيش از يک شغل، تنها ناظر به تصدي بيش از يک شغل دولتي است و دانشگاه آزاد يک موسسه خصوصي و غيردولتي محسوب مي شود و استفاده از مديران دانشگاه مشمول چنين محدوديت هايي نيست.

*ایران

جوابیه ایران برای مطلب «جنون آمیز» سی ان ان

خبر اول این که به دنبال مطلب ایران هراسی سایت سی. ان. ان. که فعالیت هسته‌ای ایران را با هولوکاست مقایسه کرده بود، دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل، جوابیه‎ای منتشر و این مطلب را «جنون آمیز» توصیف کرد. به گزارش مهر، حمید بابایی سخنگوی دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل، در پاسخ به مطلب «ریک سانتروم» و «جول روزنبرگ» در سایت سی. ان. ان. با عنوان «درس‎های تاریخ: امریکایی‎ها در هراس از «هولوکاست دوم» در صورت دستیابی ایران به بمب» جوابیه‎ای صادر کرد. بابایی در این جوابیه، مطلب دو سیاستمدار امریکایی که ایران را با آلمان زمان هیتلر مقایسه کرده بودند «جنون آمیز» دانسته که تنها به دنبال ایجاد اختلال در روند مذاکرات هسته‎ای است. وی تأکید کرده که این مطلب از ناآگاهی نویسندگان مقاله درباره مسائل نشأت گرفته است، زیرا ایران در بیش از 250 سال اخیر هیچگاه به خاک همسایگان خود تجاوز نکرده است. سانتروم و روزنبرگ در مقاله خود ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه را نیز با هیتلر مقایسه کرده بودند.

عاملان ترور دادستان زابل اعدام می‌شوند

خبر دیگر این که سه نفر از عوامل ترور دادستان زابل اعدام خواهند شد. محمد مرزیه دادستان عمومی و انقلاب زاهدان از تأیید حکم اعدام عاملان ترور دادستان زابل در دیوان عالی کشور خبر داد و گفت: پس از رسیدگی به پرونده، حکم 3 نفر از عوامل ترور دادستان زابل به اتهام محاربه صادر و این افراد به اعدام محکوم شدند. حکم اعدام این سه محکوم بزودی اجرا خواهد شد. گفتنی است ساعت 7 و 45 دقیقه 15 آبان سال گذشته خودروی موسی نوری دادستان زابل هدف اصابت گلوله قرار گرفت. در این حادثه دادستان زابل به همراه راننده خود به شهادت رسیدند.

کشف و ضبط ۵ قبضه اسلحه جنگی در مرز هویزه

شنیدیم که معاون فرماندار هویزه از کشف و ضبط 5 قبضه اسلحه جنگی کلاشنیکف توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در مرزهای این شهرستان خبر داد. همایون بنی‌نعیم روز گذشته در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت که دو نفر در این ارتباط دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند. وی تصریح کرد: «با توجه به مرزی بودن این منطقه، حساسیت در ایجاد امنیت هر چه بیشتر احساس می‌شود و همه تلاش ما برای ارتقای امنیت و سلامت در زندگی شهروندان است.

سیدمحمد خاتمی موضوع سؤال رسایی از وزیر اطلاعات

با خبر شدیم که سؤال درباره شنود غیر قانونی از دفتر حجت‌الاسلام سید محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین در صحن علنی مجلس پیگیری می‌شود. این موضوع سؤالی است که حمید رسایی پیشتر از حجت‌الاسلام سید محمود علوی، وزیر اطلاعات پرسیده بود. رسایی اعلام کرد که از توضیحات وزیر اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره ادعای شنود غیرقانونی دفتر خاتمی قانع نشده و قرار است این سؤال در صحن علنی مجلس مطرح شود. به گزارش ایرنا رسایی در این باره با بیان اینکه آقای خاتمی ادعا کرده است که مورد شنود غیرقانونی قرار گرفته و گزارش‌هایی هم که از این شنود به مقام‌های نظام ارائه می‌شود، تحریف شده است، ادامه داد: اصل سؤال من از وزیر اطلاعات این است که آیا اساساً در مورد خاتمی، شنود غیرقانونی صورت می‌گیرد یا خیر؟ و آیا اطلاعاتی که از وی وجود دارد، براساس گزارش‌های رسمی است یا شنود؟ و آیا گزارش‌هایی که به مقام‌ها داده می‌شود، تحریف شده است یا خیر؟

آخرین خبر از پرونده قتل معاون وزیر صنایع

خبر رسیده که  متهمان به قتل معاون وزیر صنایع، 9 ماه پس از این اتفاق، محاکمه می‌شوند. قاضی محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران درباره وضعیت پرونده قتل صفدر رحمت آبادی معاون وزیر صنعت به ایسنا گفت: این پرونده به شعبه 74 دادگاه کیفری استان ارجاع شد و این شعبه 15 مرداد 93 را به عنوان وقت رسیدگی تعیین کرده است. معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت 19 آبان 92 در حوالی میدان سبلان به قتل رسید. سخنگوی قوه قضائیه 11 آذر 92 از شناسایی ضاربین معاون وزیر صنعت خبر داد و گفت: در این پرونده دو نفر که زن و شوهر هستند به اتهام مباشرت و معاونت در قتل بازداشت شده‌اند. وی تأکید کرد که قتل معاون وزیر صنعت امنیتی و سیاسی نبوده بلکه موضوع کاملاً شخصی بوده است.

سیدمهدی طباطبایی: برای تیم ظریف، نذر کردم

یک خبر دیگر این که حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت و گویی به نصایحش به رئیس جمهوری اشاره کرده است. طباطبایی در گفت‌وگو با سایت «نامه نیوز» با انتقاد از شیوه انتقاد برخی که نقدشان حالت انتقام دارد و نقد انتقامی می‌کنند، گفت: در دیدار با آقای روحانی در اوایل فعالیتشان خواستم تا اصالت دینی و انقلابی را تا آخر حفظ کنند و اگر نقدی بر فعالیت ایشان داشتیم، به ایشان نامه می‌دهیم. من ایشان را از قدیم می‌شناسم و امیدوارم با همان روحیه‌ای که از ایشان سراغ دارم به کار خود ادامه بدهند. من آقای روحانی را مرد قدرتمندی می‌دانم. وی درباره محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت یازدهم تصریح کرد: دعا می‌کنم خدا آنچه مصالح نظام ماست بر زبان ایشان جاری کند و با توجه به اینکه عده‌ای مغرض هستند که می‌خواهند ایشان موفق نشود، روز شروع مذاکرات برای این گروه یک گوسفند قربانی کردم.

سه خبر بد برای مطبوعات در بهار سال فرهنگ

مطلع شدیم که «روزنامه خبر تعطیل شد و روزنامه‌های تهران امروز و تابناک هم در آستانه تعطیلی هستند.» خبر آنلاین در گزارش خود از تعطیلی این روزنامه‌ها در سال‌جاری نوشت: «همزمانی این سه خبر در سالی که به نام فرهنگ می‌شناسیم و قرار است بر این حوزه تمرکز بیشتری داشته باشیم حتماً خبر تلخی است و تلخی افزون‌تر این که کشتی هر سه روزنامه به خاطر مشکلات مالی به گل نشسته است. وزارت ارشاد اعلام کرده تعطیلی روزنامه خبر به دلیل ناتوانی در تأمین هزینه‌ها بوده. گردانندگان تهران امروز هم گفته‌اند «دست شان به نخیلی که خرمای کاغذ دارد نمی‌رسد.» روزنامه تابناک نیز حال و روز مشابهی دارد.

نقد پخش چندباره مداحی محمودکریمی از تلویزیون

دست آخر این که سایت خبری الف با انتشار یادداشتی پخش چندباره مداحی محمود کریمی از سیما را سؤال برانگیز دانست و نوشت: «روز چهارشنبه ۱۴فروردین‌ماه مصادف با شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها رسانه ملی مکراراً از شبکه‌های مختلف سیما اجرای مرثیه سرایی آقای محمود کریمی را در بیت رهبری که یک روز قبل انجام شده بود، پخش کرد. به نظر می‌رسد هدف از این کار، خنثی‌سازی ماجرای پرونده تیراندازی در اتوبان، مربوط به آقای کریمی بوده است. یا لااقل این اتهام متوجه صدا و سیما می‌شود.»وی افزود: «خرج کردن آبروی بالاترین رکن نظام و رسانه ملی برای تطهیر یک فرد در ماجرایی به این اهمیت و با این همه شبهه براساس چه مصلحتی انجام می‌شود؟ گمان نمی‌رود که حتی آقای کریمی با آن سوابق مثبت در رواج محبت اهل بیت و اسلام و دفاع از نظام هم اگر تأمل کند راضی به این امر باشد.»

*جام جم

سفر رئیس‌جمهور به قم منتفی شد
با وجود آن‌که پیش از این برخی منابع اعلام کرده بودند، حسن روحانی قرار است آخر هفته برای دیدار با مراجع راهی قم شود، استاندار قم از منتفی شدن این سفر خبر داد. در همین حال گفته می‌شود که سفر استانی آتی رئیس‌جمهور به سیستان و بلوچستان است و استاندار این استان نیز تائید کرده که برنامه‌ریزی برای این سفر هفته آینده نهایی می‌شود.

چک بابک زنجانی برای اردیبهشت‌ماه

آخرین خبرها از پرونده بابک زنجانی حاکی از آن است که وی برای پرداخت بدهی‌اش تعهد کرده و چکی هم داده که تاریخ سررسید آن ماه اردیبهشت‌ است.

حسین‌دهدشتی، عضو کمیته مشترک کمیسیون‌های انرژی و اصل 90 مجلس برای پیگیری پرونده بابک زنجانی به فارس گفته است که روز یکشنبه طی رایزنی‌هایی مقرر شد که جلساتی با کمیسیون اصل 90 برگزار کنیم، البته جلسات مربوط به این پرونده هم با کمیسیون اصل 90 و هم با قوه قضاییه برگزار خواهد شد.

حضور یک مشاور حقوقی در تیم مذاکره‌کننده

دور تازه مذاکرات هسته‌ای در حالی آغاز شده که گفته می‌شود امیرحسین زمانی‌نیا، از اعضای سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان به عنوان رئیس یک گروه مشاوره حقوقی به تیم مذاکره‌کننده اضافه شده تا در وین بر حسب مورد به مذاکره‌کنندگان کمک کند. به گزارش سایت انتخاب، یک منبع نزدیک به مذاکره‌کنندگان گفته که ماهیت بسیار پیچیده و فنی مذاکرات جاری دلیل این انتصاب بوده است.

ادعای تازه درباره دسترسی به درآمدهای توافق ژنو

روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» در گزارشی به نقل از مقامات و دیپلمات‌های غربی نوشته است مشکلات مختلف موجب شده تا ایران نتواند به تمام درآمدهای نفتی آزادشده بر اساس توافق ژنو دست یابد. به گزارش فارس به نقل از این روزنامه، یکی از دلایلی که موجب شده ایران در دسترسی به این مبالغ با دشواری مواجه شود، هراس بانک‌ها از نقض تحریم‌های سفت و سخت آمریکاست، بخصوص آن‌که توافق ژنو موقت بوده و خروجی نهایی مذاکرات هنوز به طور قطعی مشخص نیست.

تائید حکم اعدام عاملان ترور دادستان زابل

محمد مرزیه، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان از تائید حکم اعدام عاملان ترور دادستان زابل در دیوان عالی کشور خبر داد. آن‌گونه که مهر منتشر کرده، وی گفته است که حکم مجازات سه محکوم به اعدام بزودی اجرا می‌شود و به اتهام دیگر متهمان این پرونده نیز در دادگاه رسیدگی خواهد شد. دادستان زابل حدود پنج ماه پیش از سوی عده‌ای تروریست به شهادت رسید.

تفسیر منندز از لبخند دیپلمات‌های ایرانی

رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا که پیشنهادش برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران با مخالفت کاخ سفید ناکام ماند، دیروز در کنفرانس سالانه نشریه صهیونیستی جروزالم پست در نیویورک مدعی شد: راستی آزمایی ایران با برچیدن زیرساخت‌های هسته‌ای این کشور باید آغاز شود. به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، او ادامه داده است: اصلا اشتباه نکنید، زمانی که ایرانی‌ها دارند به مذاکره‌کنندگان ما پشت میز مذاکره لبخند می‌زنند، آنها پشت صحنه دارند نقشه می‌کشند. از این رو وقت آن رسیده حرف‌های ایران را محک بزنیم.

بازداشت ضارب شهید خلیلی پیش از فرار

مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی پلیس تهران اعلام کرد: ضارب شهید علی خلیلی که درصدد خروج غیرقانونی از مرزهای شرقی کشور بود، بازداشت شد.

ضارب شهید خلیلی پیش از این در سال 90 دستگیر شد، اما به علت مجروحیت خلیلی، دادگاه دیه جراحت برای ضارب صادر کرد، اما اکنون با توجه به شهادتش، موضوع تغییر کرده و پزشکی قانونی باید اعلام کند که فوت وی بر اثر جرح است یا خیر که در صورت تائید، جرح به قتل تبدیل می‌شود. طلبه شهید علی خلیلی، جانباز ناهی از منکر تیرماه 1390 به واسطه امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار گرفت و دو هفته قبل درگذشت.

عارف برای انتخابات مجلس راهبرد تدوین می‌کند

محمد‌رضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان که از وی به‌عنوان سرلیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان برای رقابت‌‌های انتخاباتی مجلس دهم نام برده می‌شود، گفته است: در حال تدوین راهبردهای شرکت در انتخابات مجلس هستیم، زیرا باید انتخابات مجلس با عزم ملی برگزار شود. به گزارش فارس، او در دیدار جمعی از مدیران و اعضای مجمع استانداران دولت اصلاحات، تاکید کرده است: ما به دنبال مشارکت جدی در انتخابات مجلس هستیم. وی این را هم گفته که در حال بررسی زمان انتشار روزنامه امید ایرانیان هستیم.

اساتید دانشگاه، جانشین فرهاد رهبر را انتخاب می‌کنند

در حالی‌که حکم ریاست فرهاد رهبر بر دانشگاه تهران در اسفند 92 تمدید نشد، موضوع تعیین جایگزین او در سال 93 هنوز هم خبرساز است. در تازه‌ترین واکنش‌ها، عبدالحسین فریدون، مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم از دخالت نکردن این وزارتخانه در تعیین رئیس جدید دانشگاه تهران خبر داده است. به گفته او، وزارت علوم، وظیفه تعیین رئیس دانشگاه تهران را به‌طور کامل به این دانشگاه واگذار کرد و وزیر علوم صرفا حکم ریاست را ابلاغ می‌کند. به گزارش فرارو، وی اضافه کرده است: تعیین رئیس دانشگاه تهران تا اردیبهشت ماه به طول می‌انجامد.

*قدس

تخریب باغ در تهران توسط یک بانک

جهان: یک باغ دیگر توسط یکی از بانکها که مالک و مجری پروژه ای است در زعفرانیه شمیران تخریب شد. تخریب این باغ توسط بانک مذکور در حالی است که رئیس بانک مرکزی اخیرا بر ممنوعیت شرکت داری بانک ها تاکید کرده است. همچنین بر اساس قانون،‌ قطع درختان این باغ مجرمانه است.

ضارب شهید خلیلی روانه زندان شد

فردا: ضارب شهید علی خلیلی در خانه‌اش در منطقه تهرانپارس شناسایی و از سوی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی دستگیر شد. متهم با قبول اتهامش، گفت: قصد داشتم خودم را تسلیم پلیس کنم و هیچ برنامه‌ای برای فرار از کشور نداشتم. وقتی از مرگ مرحوم خلیلی مطلع شدم ترسیده و چند روزی را متواری بودم.

ادعای وال‌استریت ژورنال

قدس آنلاین: روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد: ایران تاکنون نتوانسته است به بخش اعظم درآمدهای نفتی بلوکه شده خود در خارج از مرزهای این کشور که طبق توافق ژنو قرار بود آن را دریافت کند، دست پیدا کند.

تأیید حکم اعدام عاملان ترور دادستان زابل
مهر: دادستان عمومی و انقلاب زاهدان از تأیید حکم اعدام عاملان ترور دادستان زابل در دیوان عالی کشور خبر داد. محمد مرزیه افزود: حکم مجازات سه محکوم به اعدام به زودی اجرا می‌شود.

ساخت 5 بازی رایانه‌ای علیه فتنه

فرارو: پنج بازی رایانه‌ای با مضامین مبارزه با «فتنه‌گران» منتشر و روانه بازار شد. این بازی‌ها توسط افرادی خودجوش ساخته شده و موسسه هنرهای ناب اسلامی هم آنها را منتشر کرده است. «فتنه را بگیر»، «بازگشت مختار»، «سقوط موسوی»، «شلیک به مرتد» و «جدال با فتنه‌گران» نام این بازی هاست.

اطلاعیه عجیب بوئینگ

باشگاه خبرنگاران: در اطلاعیه شرکت بویینگ و جنرال الکتریک آمده این دو شرکت آماده سرویس‌دهی به محصولات خود که پیش از سال 1979 به ایران فروخته شده‌اند، هستند، حال آنکه این هواپیماها یا کاملاً از رده خارج شده‌اند یا قابل تعمیر نیستند.

بگذاریم دیگران نیز حرف بزنند

ایرنا: علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار نوروزی با کارکنان این وزارتخانه گفت: باید تحمل نقد و سخن مخالف را داشته باشیم. وی افزود: باید بگذاریم دیگران نیز حرف خود را بزنند و ما نقش پدری را به خوبی ایفا کنیم.

کامنت بسته شده است.

 • آخرین اخبار
 • واکنش آذری جهرمی به سورپرایز شنبه و یکشنبه روحانی | علت تبریک روحانی مشخص شد؟
  عملیات رهگیری پهپادهای آمریکایی زیر نظر کدام مقام بلندپایه ارتش بود؟
  تدبیر جدید سپاه و بسیج برای برخورد با اراذل و اوباش
  نحوه خرید و توزیع سیم‌کارتهای‌ دانش‌آموزی اعلام شد
  خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت
  از بانک صادرات ایران وام بدون قسط بگیرید
  مصطفی ادیب، مامور تشکیل کابینه لبنان شد/ نخست وزیر جدید لبنان کیست؟
  پهپادهای مجهز به موشک سپاه و ارتش آماده حمله مرگبار به دشمن /موشک «تاپ اتک» ارمغان فطرس برای تانک‌های مهاجم
  ورود به مازندران در روز های تاسوعا و عاشورا ممنون شد
  جزئیات طرح پیش‌فروش جدید ایران‌خودرو
  عملکرد فراتر از حد انتظار انویدیا در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۰
  گوگل با ابزاری جدید، خواندن و نوشتن خط هیروگلیف مصری را به کاربران آموزش می‌دهد.
  رونمایی از موشک بالستیک «شهید قاسم سلیمانی» و موشک کروز «ابومهدی المهندس»، بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان داشت.
  اتمام اعتبار مجوز همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی برای این شرکت چینی دردسرساز شد
  وضعیت کلان‌شهر تهران در ابتلا به کرونا
  فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران: امسال سخت‌ترین پاییز را تجربه خواهیم کرد
  هند از مشارکت هواوی و ZTE در توسعه شبکه ۵G جلوگیری می‌کند
  تاریخ معرفی و عرضه آیفون ۱۲ اپل توسط جان پراسر فاش شد
  فیسبوک بزرگترین گروه طرفداران افراطی ترامپ با ۲۰۰ هزار عضو را حذف کرد
  سرگیجه کنکور
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...