تارخ انتشار: دوشنبه 7 آوریل 2014 - 08:32
کد خبر : 32494
چاپ خبر

اخبار ویژه روزنامه های دوشنبه؛

عدم تناسب گرانی‌های دولتی و فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها/پرداخت فوق العاده ديپلماتيک به ماموران آموزش و پرورش

هم‌آوایی چند باره با حلقه انحرافی ین بار بر سر ریچارد فرای،پيشنهاد مجازات جديد براي کارمندان اهل روانگردان،لذت بردن ظریف از کلاه قرمزی و «قند پهلو»،جنگ روانی علیه ایران در واشنگتن پست،انتقال 14 زندانی از باکو به تهران،بازداشت عوامل مزاحمت برای نماینده مجلس از جمله خبر ویژه های برخی روزنامه های،روز دوشنبه هستند که میتوانید اینجا بخوانید

کمال مهر؛

*کیهان

هم‌آوایی چند باره با حلقه انحرافی ین بار بر سر ریچارد فرای

روزنامه دولتی ایران در ادامه رفتار ضدفرهنگی حلقه انحرافی، از یک مستشرق آمریکایی مخالف نظام اسلامی تمجید کرد و خواستار دفن وی در اصفهان شد.ریچارد فرای مستشرق آمریکایی مرتبط با سازمان جاسوسی سیا می‌باشد که از سال 89 توسط حلقه انحرافی ترویج شد و از وی برای سخنرانی در همایش ایرانیان خارج کشور دعوت به عمل آمد. بعدا نیز با پادرمیانی میراث فرهنگی و در ادعایی بلاوجه اعلام شد که خانه‌ای در اصفهان به نامبرده تعلق می‌گیرد. فرای پیش از این دست و دلبازی! خواستار دفنش در اصفهان پس از مرگ شده بود. وی اوایل فروردین امسال در 94 سالگی درگذشت.

فرای که از وی به عنوان یکی از تئوریسین‌های مکتب ایرانی (مدعای حلقه انحرافی) نام برده می‌شود، سال 89 در مصاحبه با شبکه سی ان‌ان و در پاسخ به این سؤال که «ایرانی که شما از آن صحبت می‌کنید زیر سلطه ملاها و آیت‌الله‌ها قرار دارد»، می‌گوید: مردم خوب و مردم بد در همه جای جهان وجود دارند و حکومت مذهبی در ایران نیز از بین می‌رود و همه چیز تغییر می‌کند. این آمد و شد حکومت‌ها در گذشته نیز بارها وجود داشته است.فرای در دهه 70 نیز سفری به ایران داشت و با برخی محافل ارتباط گرفت که بعدها از سوی وزارت اطلاعات درباره جاسوسی نامبرده ضمن این سفر هشدار داده شد.با وجود معارضه علنی فرای با نظام اسلامی و ارتباط آشکار وی با حلقه انحرافی، روزنامه ایران روز شنبه در مطالبی مفصل از نامبرده تمجید کرد و نوشت «کنار زاینده‌رود چشم‌انتظار ریچارد ایراندوست است و علاقه‌مندان وی امیدوارند وی در اصفهان دفن شود و این کار ادای دینی نسبت به وی باشد»!

یادآور می‌شود در حوزه دانشگاه نیز وزارت علوم دولت یازدهم رفتاری مشابه رفتار حلقه انحرافی داشته و از جمله برخی رؤسای دانشگاه‌ها نظیر رئیس دانشگاه تهران را که مدنظر حلقه انحرافی برای حذف بودند، حذف کرده است.

مطهری: توقیف مطبوعات منتقد به صلاح دولت نیست

یک عضو هیئت نظارت بر مطبوعات ضمن مخالفت با توقیف نشریه 9 دی، این کار را ضربه به دولت دانست.علی مطهری در مصاحبه با رجانیوز گفت: «من با توقیف هفته‌نامه 9 دی مخالف بودم ولی خب طبق نظر دوستان و بر اساس تعداد آرای اکثریت این حکم صادر شد. من معتقدم که در شرایط فعلی این اقدام اصلاً به صلاح نیست و دولت هم از این مسئله ضربه می‌بیند و متهم به برخورد با منتقدین و مخالفت با آزادی بیان می‌شود.»وی با بیان اینکه «کلاً معتقدم دولت نباید نسبت به انتقادات حساسیت نشان بدهد» اضافه کرد: «در دولت گذشته ما مخالف سرسخت بودیم و خیلی حرف‌ها می‌زدیم. البته آن موقع هم دولت دوبار از من شکایت کرد ولی کلاً تحمل آنها بد نبود؛ در مجموع خوب بود. خب این دولت هم منتقدینی و مخالفینی دارد. باید بگذاریم حرف‌هایشان را بزنند و جلوی آنها را نگیریم.»

این عضو هیأت نظارت بر مطبوعات با متفاوت دانستن مسئله توقیف روزنامه بهار توسط این هیأت، گفت: «من در ماجرای روزنامه بهار موافق توقیف بودم چون مسئله اعتقادی بود.»علی مطهری اظهار داشت: دولت نباید خیلی نسبت به این مسائل و اظهارنظرهای افراد حساس باشد و باید نسبت به انتقادات و با منتقدین مراعات کند. نباید به سرعت این افراد را متهم به توهین و نشر اکاذیب و اینگونه عناوین کرد؛ چرا که این مفاهیم می‌توانند براحتی بسیاری از انتقادات را نیز شامل شوند. باید به گونه‌ای رفتار کنیم که آزادی بیان محدود نشود.یادآور می‌شود هیئت نظارت بر مطبوعات به ریاست وزیر ارشاد که نماینده چند دستگاه دولتی دیگر نیز در آن حضور دارند فعالیت می‌کند و طی چند ماه اخیر دو نشریه منتقد دولت از جمله یالثارات را توقیف کرده است.

گلایه چند باره عارف از نحوه حذف وی در انتخابات

محمدرضا عارف برای چندمین‌بار از روند حذف خود در انتخابات ریاست‌جمهوری توسط اصلاح‌طلبان گلایه کرد.وی در مصاحبه با خبر آن‌لاین گفته است: فکر می‌کنم از روندی که اتفاق افتاد باید برای آینده درس بگیریم. معمولا در داخل یک جبهه بحث اجماع را داریم که ساز و کار اجماع باید مشخص باشد. اگر بناست بین یک تعداد نامزد در درون یک جبهه یک نفر مشخص بشود، رابطه این فرد با بقیه نامزدها چیست؟ این فرد چه مسئولیتی در قبال دیگران دارد؟ وقتی هم بین دو جبهه ائتلاف می‌شود روالی دارد. ما که نمی‌خواهیم واژه ائتلاف را خلق کنیم. این واژه شناخته شده است. وقتی دو حزب با هم ائتلاف می‌کنند، رویکرد آنها مشخص است. معلوم است که هدف از ائتلاف چیست و سهم هر یک از آنها برای رسیدن به قدرت چیست. این مسائل شفاف است و طرفداران آنها هم می‌دانند. ما هیچ چیز مکتوب و حتی شفاهی هم نداشتیم.

عارف ضمن سیاسی خواندن برخی شعارها در جریان تبلیغات انتخاباتی‌اش مبنی بر کناره‌گیری و ائتلاف با روحانی، به مسائل پس از انتخابات پرداخت و گفت: با آقای روحانی قبل از انقلاب رفیق بودیم و کاش مشورت بیشتری [درباره کابینه] می‌شد. البته مشاور را هم خود انسان انتخاب می‌کند و نمی‌توان تحمیل کرد. من انتظارم را مطرح کردم بدون آن که هیچ گله‌ای داشته باشم. در خصوص سخنان آقای نوبخت باید عرض کنم اولا هر وزیر وقتی که انتخاب می‌شود باید منویات دولت را دنبال کند نه منویات جریانی که به آن وابسته است. ما در ایران که جریان حزبی نداریم. در مورد وزیر محترمی که ایشان اشاره کردند، از مردادماه که دولت رای اعتماد گرفت تا زمانی که آقای نوبخت این مسئله را مطرح کردند، فقط یک بار ایشان با من ملاقات داشتند. یعنی اوائل شهریور با ایشان ملاقات داشتم و تا امروز نه تماس تلفنی با هم داشتیم و نه جلسه حضوری.

یعنی تا زمانی که آقای نوبخت این مسئله را مطرح کردند یعنی ظرف شش ماه (از نیمه شهریور تا نیمه اسفندماه) هیچ ارتباط تلفنی و حضوری نداشتیم و البته توقعی هم ندارم. این که مطرح بشود که ایشان دیدگاه‌ها و منویات ما را در دولت مطرح می‌کنند، به هیچ وجه اینگونه نیست.عارف در پاسخ این سؤال که «آقای روحانی هرگز نگفته‌اند که اصلاح‌طلب هستند بلکه خود را فراجناحی می‌دانند. عملکرد دولت و رفتار آقای روحانی در 6 ماه گذشته چقدر با مشی و مرام اصلاح‌طلبانه همخوانی داشته است؟» اظهار داشت: در سؤال شما به نوعی پاسخ هم بود. دولت، دولت اصلاح‌طلبان نیست که توقع داشته باشیم که رفتار، منش، کردار و عملش در چارچوب اصلاح‌طلبان باشد.اصلاح‌طلبان هم مرامنامه و مانیفست مدون و مصوبی ندارند. جبهه‌هایی که در کشور ما وجود دارند بیشتر قراردادی است.

وی درباره راه انداختن بنیاد به جای فعالیت حزبی گفت: شرایط در مقطع 84 برای تشکیل حزب مساعد نبود. جمع‌بندی ما این شد که یک بنیاد فعال در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و علمی را ایجاد کنیم. ما در مرامنامه نوشتیم که ظرف 10 سال اول فعالیت سیاسی حزبی نخواهد کرد. آگاهانه این را نوشتیم تا این تشکل در کشور نهادینه شود و یک جایگاه خوبی را پیدا کند. بحث این بود که بعد از 10 سال که این تشکل نهادینه شد آن وقت مجمع این بنیاد تصمیم‌گیری کند که یک حزب بشود و یا یک حزب مقتدر فراگیری را شناسایی کند و از آن حمایت کند. با این رویکرد بنیاد امید ایرانیان شکل گرفت.

او همچنین درباره انتخابات سال 94 مجلس گفت: در رابطه با پروژه انتخابات مجلس آینده ما خیلی جدی هستیم. جدی‌تر از آن چیزی که برخی فکر می‌کنند. دوباره باز می‌گردم به رفتارهای جریانات سیاسی. اصولاً ما دقیقه «نودی» هستیم. یعنی یک انتخابات مجلس برگزار می‌شود و ما یک نفس راحت می‌کشیم و می‌رویم تا یک سال و نیم بعد که انتخابات ریاست جمهوری است. بعد آن هم برگزار شد می‌رویم تا انتخابات بعدی. بر این باورم که باید با برنامه شرکت کنیم.

عدم تناسب گرانی‌های دولتی و فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها

دولت در زمینه گران کردن تعرفه‌ها با چراغ خاموش عمل می‌کند و در عین حال در زمینه اطلاع‌رسانی در زمینه چگونگی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به ویژه ثبت‌نام از متقاضیان یارانه با ضعف تدبیر مواجه است که خود به سردرگمی و بازار شایعات دامن می‌زند.در حالی که مسئولان دولتی می‌گویند فاز دوم هدفمندسازی را از اردیبهشت‌ماه آغاز خواهند کرد تعرفه‌های مربوط به برق، گاز، نفت سفید و کوره، ال‌پی‌جی و تلفن تا سقف 25 درصد گران شده و در برخی از تعرفه‌ها این گران کردن برای دومین‌بار طی چندماه اخیر صورت گرفته است. در عین حال مشخص نیست سقف این گران کردن‌ها چه قدر است و دستگاه‌های ذی‌ربط در دولت قصد دارند چند بار و تا چه سقفی به امر «گران کردن تعرفه‌ها» فارغ از بقیه اجزا و ابعاد جبرانی و ترمیمی هدفمندی بپردازند. به تعبیر دیگر، طرح هدفمندسازی یارانه‌ها یک کلیت به هم پیوسته است که طی آن باید در کنار واقعی کردن قیمت حامل‌های انرژی فشار وارده به اقشار آسیب‌پذیر جبران شود و ضمن اینکه این «واقعی‌سازی قیمت» باید شفاف و دارای سقف باشد، باید همزمان و متناسب با اقدامات جبرانی صورت گیرد؛ برخلاف روندی که طی 3-4 ماه گذشته به شکل چراغ خاموش اجرا می‌شود اما موضوع پرداخت یارانه‌ها همچنان در محاق ابهام است.

دولت هرچند گران‌سازی تعرفه‌ها را از آذر 92 شروع کرده اما قرار است تازه ثبت‌نام متقاضیان یارانه و دریافت اطلاعات اولیه را از پس فردا یعنی 20 فروردین به مدت 10 روز آغاز کند. مسئولان دولتی هنوز ملاک مشخصی ارائه نکرده‌اند که چه کسانی با چه ملاکی می‌توانند به عنوان متقاضی یارانه  ثبت‌نام کنند و چه کسانی طبق کدام ملاک، واجد شرایط نیستند. مقامات دولتی در این باره صرفاً از تعابیری نظیر «افراد نیازمند» استفاده کرده‌اند که لفظ مبهم و کشداری است و معلوم نمی‌کند چه افرادی مستحق دریافت یارانه هستند و چه کسانی از نگاه دولت نیازمند تلقی نمی‌شوند؟

از سوی دیگر اکبر ایزدی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در اظهارنظری اعلام کرده که اقشار مختلف مردم به 5 گروه درآمدی از زیر 600 هزار تومان تا بیش از 2/5 میلیون تومان تقسیم شده‌اند و در زمان ثبت‌نام باید معلوم کنند که جزو کدام گروه هستند. در عین حال روشن است داشتن یک درآمد مثلاً 600 هزار تومانی یا 2/5 میلیون تومانی در روستاها واجد یک ارزش است، در شهرهای کوچک یک معنای دیگر و در شهرهای بزرگ به ویژه پایتخت ارزش و اعتبار سومی دارد. در این باره نرگس محمدی مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفته است: در مرحله فعلی ثبت‌نامی، 5 گروه درآمدی تفکیک و تعیین شده اما مشخص نیست که چه سقف درآمدی برای متقاضیان دریافت یارانه نقدی مطرح است.

موضوع بعدی خوشه‌بندی دهک‌های درآمدی است. نوع رفتار اواخر سال گذشته دولت در ارائه سبدکالا به افراد نیازمند که حرف و حدیث‌های فراوانی را موجب شد، در این زمینه قابل تأمل می‌باشد و موضوعی مانند پرداخت ماهانه یارانه‌ها، امر به مراتب گسترده‌ای است.با همه این موارد، اصل هدفمندی یارانه از منطقی قوی در زمینه اصلاح الگوی مصرف، توزیع عادلانه یارانه‌ها و رساندن آن به اقشار واقعاً نیازمند برخوردار است و باید امیدوار بود با تدبیر دولت به سرانجامی مطلوب و مورد نظر بینجامد.

*خراسان

پرداخت فوق العاده ديپلماتيک به ماموران آموزش و پرورش

بر اساس پيشنهاد چندي پيش وزارت آموزش و پرورش که توسط کارشناسان دولت نيز مورد تاييد قرار گرفته است، مقرر شده با توجه به اينکه بر اساس مقررات قانوني «پرداخت فوق العاده خاص به مأموران ثابت نمايندگي هاي دولت شاغل در کشورهاي داراي شرايط ويژه فوق العاده» اعم از کارکنان وزارت امور خارجه است، کارکنان وزارت آموزش و پرورش در کشورهاي مذکور نيز شامل اين مصوبه شوند.

 

پيشنهاد مجازات جديد براي کارمندان اهل روانگردان

بر اساس پيشنهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر به مسئولان ارشد دولتي که موافقت هاي اوليه را نيز کسب کرده، مقرر شده به علت تفاوت عيني و حقوقي مواد مخدر و مواد روانگردان، قانون رسيدگي به تخلفات اداري از اين حيث مورد بررسي مجدد قرار گرفته و پيشنهادهاي مذکور براي اصلاح بخش هايي چون بندهاي «۲۲ و ۲۳» ماده ۸ اين قانون از حيث درج يا انضمام مواد روانگردان در دستور کار قرار بگيرد تا مجازات هاي ذکر شده در اين قانون درباره اين مستخدمان نيز قابليت اجرا داشته باشد.

*ایران

لذت بردن ظریف از کلاه قرمزی و «قند پهلو»

خبر اول این که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه که به داشتن چهره‌ای متبسم معروف است با استقبال از برنامه‌های طنز تلویزیون گفت: من زیاد می‌خندم، اما هر وقت مردم خوشحال بودند، آسان‌تر خندیده‌ام.به گزارش ایرنا ظریف در حاشیه نخستین جلسه هیأت دولت در سال‌جاری در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: «از تماشای برنامه طنز قندپهلو یا زمانی که خانواده کلاه قرمزی تماشا می‌کنند؛ به خاطر واقعه خوشایندی از عمق دل خندیده‌ام.» وی افزود: قندپهلو را دیده‌ام و هر کاری که مردم را خوشحال کند، می‌پسندم؛ حتی اگر قرار باشد با من شوخی کنند و از امثال بنده هزینه شود.

احتمال بازگشت سریع‌القلم به مرکز تحقیقات استراتژیک

خبر دیگر این که شنیده‌ها حکایت از آن دارد که احتمالاً دکتر محمود سریع القلم با درخواست تعدادی از اعضای مرکز تحقیقات استراتژیک به این مرکز بازگردد.خبرگزاری فارس با انتشار این خبر به انتقال علی یونسی از معاونت فقهی حقوقی این مرکز به پژوهشکده تحقیقات استراتژیک دینی در قم اشاره کرد و به نقل از علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره علت رفتن سریع‌القلم و یونسی از مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: «این افراد کار دیگری داشتند که از مرکز تحقیقات رفتند.»

افزایش متقاضیان انگلیسی سفرهای توریستی به ایران

شنیدیم که در حالی که تنها 24 توریست انگلیسی در سال گذشته به ایران آمده بودند، از آغاز سال 2014 تا کنون بیش از 50 توریست انگلیسی برای سفر به ایران اعلام آمادگی کرده‌اند. روزنامه دیلی تلگراف بریتانیا با انتشار گزارشی، از افزایش قابل ملاحظه ثبت نام سفرهای توریستی شهروندان بریتانیایی به ایران در 6 ماه گذشته خبر داده است.

جنگ روانی علیه ایران در واشنگتن پست

با خبر شدیم که واشنگتن پست در گزارشی که می‌تواند پروژه جدید جنگ روانی علیه ایران باشد، نوشت: ماه گذشته، نیویورک تایمز گزارش داد که تصاویر ماهواره‌ای از ایران نشان می‌دهد این کشور در حال ساخت نمونه‌ای از روی ناو نیمیتز امریکا است که با سوخت هسته‌ای
کار می‌کند.به گزارش «انتخاب»، در ادامه گزارش این روزنامه امریکایی آمده است: «چرا ایران باید چنین کاری کند؟ تحلیلگران می‌گویند که این ناو به عنوان تبلیغات یا هدفی تمرینی منفجر خواهد شد.»این در حالی است که رسانه‌های ایرانی این فرضیه را رد کرده و گزارش دادند که این ناو متعلق به یک فیلم در مورد حمله ناو وینسنز به هواپیمای مسافربری ایران است.

*جمهوری اسلامی

* دبيركل سازمان ملل، بعد از آنكه متوجه شد نمي‌تواند جلوي نسل‌كشي توسط قدرت‌هاي استعماري و دولت‌هاي دست نشانده آنها را بگيرد، چاره كار را در پناه بردن به شعار و انتشار پيام ديده است. مركز اطلاع‌رساني سازمان ملل اعلام كرد “بان كي مون” در پيامي به مناسبت بيستمين سالگرد نسل‌كشي در رواندا (18 فروردين ماه) خواستار جلوگيري از نسل‌كشي در سراسر جهان شد. دبيركل سازمان ملل در پيام خود گفت: “ما همواره 800 هزار مردم بي‌گناهي كه به گونه‌اي وحشيانه قتل عام شدند را به ياد مي‌آوريم و به شجاعت و انعطاف پذيري بازماندگان احترام مي‌گذاريم.” وي كه براي شركت در مراسم بيستمين سالگرد اين قتل عام اعلام آمادگي كرده در اين پيام افزوده است: “اينجانب مردم و دولت رواندا را براي ادامه ترويج روحيه فراگير مورد نياز براي التيام و آشتي، همچنين تعميق احترام به حقوق بشر ترغيب مي‌نمايم.” دبيركل سازمان ملل درحالي چنين پيامي را منتشر كرد كه در آفريقاي مركزي و ميانمار، نسل‌كشي جريان دارد و سازمان ملل اقدامي براي جلوگيري از آن انجام نمي‌دهد.

* در سال اقتصاد و فرهنگ، روزنامه ايران در تاريخ 16 فروردين مصاحبه‌اي از يك بازيگر مرد سينما ترتيب داد كه نخستين و اصلي‌ترين وظيفه فيلم را سرگرم كنندگي آن اعلان مي‌كند. او گفته است “اگر فيلم قرار است آموزنده باشد، مقوله‌اي جدا دارد. اين روزها خوشبختانه يا متأسفانه فيلم‌هاي ما در مسير آموزنده اجتماعي حركت مي‌كند.” اين بازيگر سينما كه گاه در نشريات زرد و نارنجي عنوان سوپراستار را هم يدك مي‌كشد مي‌گويد به دنيا كه آمدم خوشگل بودم! او در مورد همدلي‌اش در كنسرت‌هاي مختلط مي‌گويد كه اگر قرار مي‌شد از اجراي كنسرت بانوان به همراه مردان مخالفت شود تصميم به منتفي كردن آن گرفته بوديم. ورود او به سينماي تجاري ايران به كمك يك بازيگر فيلم‌هاي بدنام فارسي صورت گرفته است.

*قدس
انتقال 14 زندانی از باکو به تهران

فارس:14 نفر از اتباع ایرانی محبوس در زندانهای جمهوری آذربایجان در اجرای موافقتنامه انتقال محکومان بین تهران و باکو، روز گذشته به کشورمان منتقل شدند.

ادعا نکردم در شهرداری تخلف نیست

فرارو: محمدباقر قالیباف شهردار تهران در مراسم تودیع و معارفه معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: هیچ وقت ادعا نکردم که در شهرداری تهران تخلف نیست، چنین ادعایی، ادعای عاقلانه‌ای هم نیست؛ اما همیشه این ادعا را داشتم که به نسبت بقیه دستگاه ها، سلامت سازی، سلامت کاری و کاهش تخلفات را در شهرداری طی کردیم.

پدر مالک ویکی لیکس در ایران

تسنیم: جان‌شپتون رئیس حزب ویکی‌لیکس استرالیا و پدر ژولیان آسانژ روز شنبه وارد تهران شده و قصد دارد همراه با کاروان زائران صلح سوریه به دمشق سفر کند.

استاندار: افزایش‌کرایه‌ها قانونی نیست

خبرآنلاین: سید حسین هاشمی استاندار تهران گفت: کرایه‌ها تا اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها افزایش ندارد و تمام اخبار منتشر شده مبنی بر اعلام نرخ جدید از اول اردیبهشت را رد می‌کنم. از چند روز گذشته نیز برخی تاکسی ها در تهران بدون دریافت مجوز اقدام به افزایش خودسرانه کرایه کرده بودند.

تجمع دانشجویان مقابل سفارت یونان

تسنیم: محمدسعید سرافراز دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران از تجمع دانشجویان مقابل سفارت یونان در اعتراض به تصویب قطعنامه ضدایرانی در پارلمان اروپا در روز سه‌شنبه خبر داد.

وقتی توهم بالا می زند

جهان: طه العبیدی، از کاندیداهای فهرست العربیه با ادعایی عجیب در یکی از بنرهای تبلیغاتی خود نوشته است: «به خداوند متعال سوگند یاد می‌کنم که با دستور پیامبر اکرم(ص) خود را نامزد کرده‌ام».

نگرانی از بهبود روابط حماس – ایران

قدس آنلاین: بتازگی مقامهای رژیم صهیونیستی ازسرگیری و بهبود روابط جنبش حماس با حزب‌ا… لبنان و ایران را خبری بد و تحولی نگران‌کننده برای این رژیم خوانده اند.

بازداشت عوامل مزاحمت برای نماینده مجلس

ایرنا: سرهنگ عبدالحسین پوررفیعی فرمانده انتظامی شهرستان تفت درباره ایجاد مزاحمت چند تن از اراذل برای نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس در یکی از جاده های روستایی تفت گفت: یگان انتظامی این شهرستان به محض دریافت خبر ایجاد مزاحمت عده‌ای برای آقای محمد صالح جوکار در جاده روستای بیداخوید تفت، بسرعت در محل حاضر شدند. وی افزود: مأموران موفق شدند هفت نفر از عوامل این واقعه را دستگیر کنند که پرونده آنها به مقامهای قضایی ارجاع شد.

پاسخی بگذارید »

 • آخرین اخبار
 • واکنش آذری جهرمی به سورپرایز شنبه و یکشنبه روحانی | علت تبریک روحانی مشخص شد؟
  عملیات رهگیری پهپادهای آمریکایی زیر نظر کدام مقام بلندپایه ارتش بود؟
  تدبیر جدید سپاه و بسیج برای برخورد با اراذل و اوباش
  نحوه خرید و توزیع سیم‌کارتهای‌ دانش‌آموزی اعلام شد
  خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت
  از بانک صادرات ایران وام بدون قسط بگیرید
  مصطفی ادیب، مامور تشکیل کابینه لبنان شد/ نخست وزیر جدید لبنان کیست؟
  پهپادهای مجهز به موشک سپاه و ارتش آماده حمله مرگبار به دشمن /موشک «تاپ اتک» ارمغان فطرس برای تانک‌های مهاجم
  ورود به مازندران در روز های تاسوعا و عاشورا ممنون شد
  جزئیات طرح پیش‌فروش جدید ایران‌خودرو
  عملکرد فراتر از حد انتظار انویدیا در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۰
  گوگل با ابزاری جدید، خواندن و نوشتن خط هیروگلیف مصری را به کاربران آموزش می‌دهد.
  رونمایی از موشک بالستیک «شهید قاسم سلیمانی» و موشک کروز «ابومهدی المهندس»، بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان داشت.
  اتمام اعتبار مجوز همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی برای این شرکت چینی دردسرساز شد
  وضعیت کلان‌شهر تهران در ابتلا به کرونا
  فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران: امسال سخت‌ترین پاییز را تجربه خواهیم کرد
  هند از مشارکت هواوی و ZTE در توسعه شبکه ۵G جلوگیری می‌کند
  تاریخ معرفی و عرضه آیفون ۱۲ اپل توسط جان پراسر فاش شد
  فیسبوک بزرگترین گروه طرفداران افراطی ترامپ با ۲۰۰ هزار عضو را حذف کرد
  سرگیجه کنکور
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...