خنده دارترین ترس های دنیا +عکس

0

 

به گزارش گروه خواندنی های کمال مهر،ترس یکی از مواردی است که بسیاری از انسان ها را به چالش می کشاند. در میان همه ترس هایی وجود دارد و انسان ها نترس در دنیا پیدا نمی شوند اما ترس دارای بخش های مختلف است، به طوری که می توان آن را به ترس های عادی و البته ترس های خاص که بیشتر به نام فوبیا آن ها را می شناسیم تقسیم کرد. در میان فوبیاها تعدای بسیار خنده دار و عجیب هستند که در ادامه این مطلب نگاهی به این ترس های خنده و عجیب خواهیم داشت:

*ترس از سیر

“Alliumphobia” نام علمی ترسی است که به افراد خاص اطلاق می شود. این افراد معمولا بیشتر از هر چیزی از سیر ترس دارند. خوردن سیر برای این افراد می تواند بسیار خطرناک و حتی باعث مرگ آن ها بر اثر ترس شود. البته به غیر از انسان های خاص تنها خون آشام و پشه ها به سیر حساسیت دارند و همین باعث عجیب و خنده دار بودن این ترس می شود.

*ترس از رفتن به مدرسه

یکی از ترس های جالب که شاید خیلی از بچه ها در اولین روز مدرسه داشته باشند “Didaskaleinophobia” است. این ترس مانع از به مدرسه رفتن می شود. گاهی اوقات این ترس ها نشان دهنده کمبودهای ذهنی یا برخی مشکلات روانی در کودکان است اما همیشه اینگونه نیست و در پاره ای از موارد دور شدن از خانواده این ترس را به وجود می آورد.  این بچه ها باید قبل از رسیدن فصل مدرسه آموزش دیده شوند.

*ترس از شنیدن خبرخوب

همه انسان ها شنیدن خبر خوب را دوست دارند و برای آن لحظه شماری می کنند اما افرادی که به “euphobia” مبتلا شده باشند نمی توانند خبرهای خوب را بشنوند زیرا از آن واهمه دارند و باعث آشفته شدن حال آن ها خواهد شد. برای این افراد خبر خوب یعنی سمی بسیار قوی و معمولا از آن فرار می کنند اما بادرمان های روانشناسی تا حدی قابل کنترل است.

*ترس از کلمه ها بلند

اگر دقت داشته باشید نوشتن کلمه های بلند بسیار سخت است و یک کلمه بلند می تواند اشتباهات بسیاری را نیز به همراه داشته باشد از این رو همه ما ترس خاصی از کلمه های بلند داریم که به آن “Hippopotomonstrosesquipedaliophobia” گفته می شود. سعی نکنید که این کلمه را بخوانید چون احتمال دارد ترس از کلمه های بلند در شما هم وجود داشته باشد و خواندن این کلمه رو با اعصاب و روان شما بازی کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.