خانه / اقتصادی / تهرانی ها معادل 15 استان کشور بنزین مصرف می کنند

تهرانی ها معادل 15 استان کشور بنزین مصرف می کنند

 

به گزارش گروه اقتصادی کمال مهرمرتضي عابديني مدير شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه تهران گفت: اين مقدار بنزين که 10 ميليون ليتر آن به کلانشهر تهران اختصاص دارد، از طريق 263 واحد جايگاه عرضه فرآورده هاي نفتي توزيع مي شود.

وی افزود: با توجه به نزديک شدن به روزهاي پاياني سال، پيش بيني مي شود توزيع بنزين در کلانشهر تهران به 15 تا 16 ميليون ليتر در روز برسد.

***رشد 7 درصدي توزيع بنزين در مقايسه با پارسال

وي رشد توزيع بنزين استان تهران را در مقايسه با پارسال هفت درصد اعلام و اظهار کرد: اين رشد نگران کننده است و شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران با افزايش مجاري عرضه سوخت، تبليغات محيطي جايگاه ها و اطلاع رساني از طريق رسانه ملي تلاش کرده است براي مصرف بهينه بنزين گام بردارد.

عابديني افزايش جايگاه هاي عرضه گاز طبيعي فشرده (سي ان جي) را از ديگر اقدام هاي اين منطقه براي کاهش مصرف بنزين برشمرد و گفت: هم اينک 167 جايگاه عرضه سي ان جي در استان تهران فعال است که دو ميليون و 400 هزار مترمکعب سي ان جي را توزيع مي کند.

***روزانه 40 ميليون ليتر فرآورده نفتي در استان تهران توزيع مي شود

وي همچنين مجموع توزيع روزانه انواع فرآورده نفتي در استان تهران را 40 ميليون ليتر اعلام کرد.
مديرشرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه تهران مقدار توزيع بنزين پاک در تهران را 8 تا 9 ميليون ليتر در روز اعلام کرد و گفت: اين مقدار بنزين در جايگاه هاي مناطق 22 گانه شهر تهران توزيع مي شود.

***اطمينان به مسافران نوروزي

عابديني درباره تقاضاي مصرف بنزين در نوروز سال 1393 نيز گفت: به هموطنان اطمينان مي دهيم که ذخيره سازي مطلوبي در اين زمينه انجام شده است و سوخت مورد نياز در تعطيلات نوروزي، بدون وقفه تامين مي شود.

انتهای پیام/

درباره‌ی کمال مهر

همچنین ببینید

قیمت طلای ۱۸ عیار به ۳۶۷ هزار تومان رسید + جدول

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد به ۳۶۷ هزار تومان رسید و همچنین هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱.۳۱۷ دلار معامله شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.