تارخ انتشار: سه‌شنبه 4 مارس 2014 - 07:31
کد خبر : 26317
چاپ خبر

دست برتر ارتش سوریه در نبرد اطلاعاتی با تروریست‌ها؛

نبرد اطلاعاتی که 175 تکفیری را در 3 ثانیه به درک واصل کرد

موفقیت‌های ارتش سوریه در برخورد با گروه‌های تکفیری در حالی رخ می‌دهد که براساس گزارش‌ها از آغاز درگیری‌ها تاکنون ارتش موفق شده بیش از 13 هزار تروریست را به هلاکت برساند و شکست سنگینی را متحمل جریان ضد دولتی که از حمایت بین المللی هم برخوردار است وارد آورد

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی کمال مهر؛ از آنچه در سوریه رخ می‌دهد با نام‌های مختلفی یاد می‌شود، بحران، جنگ داخلی، جنگ وارداتی، جنگ نیابتی آمریکا و روسیه، جنگ قدرت عربستان در منطقه و …

بحران سوریه را هر چه نام بگذاریم علل مختلفی دست به دست هم داده‌اند و مسئله سوریه را به یک بحران بین‌المللی تبدیل کرده‌اند.

آغاز تنش‌ها در سوریه با حضور جریان‌های مخالف دولت این کشور آغاز شد و با حضور جریان‌های تکفیری و سایر مزدوران اجیر شده از داخل و خارج رو به وخامت نهاد.

در این میان گروه‌های تروریستی که میدان عرض اندام را فراهم می‌دیدند از اقصی نقاط جهان راه سوریه را در پیش گرفتند که هر یک بنابر آنچه در مخیله می‌پروراندند، سهمی از این خوان گسترده برند.

در آغاز این بحران اکثر مخالفان فعال در سوریه را مزدوران افغان، پاکستان، تونس و در کل کسانی که با حمایت‌های مالی عربستان، قطر و ترکیه تشکیل می‌دادند، اما با طولانی شدن و گستره دامنه این بحران و ادامه حمایت‌های آمریکا و شرکای منطقه‌ای این کشور از تروریست‌ها، گروه‌های تروریستی از اروپا و اروپای شرقی نیز وارد کارزار شدند.

در مقابل ارتش سوریه از ابتدای تحولات ثابت‌قدم و با اقتدار از مردم و کشور در برابر هجوم تروریست‌های تا بن دندان مسلح شده توسط آمریکا و عربستان ایستادگی کرد و خود را به عنوان نقطه قوت این ماجرا مطرح ساخت.

گرچه در آغاز سیر اتفاقات به واسطه هجوم ناگهانی و همه ‌جانبه گروه‌های تروریستی به سمتی می‌رفت که این شائبه را در اذهان ایجاد می‌کرد که دولت سوریه و ارتش این کشور در مقابله با این حملات عقب خواهند نشست، اما ارتش سوریه توانست با اتخاذ راهکارهای جدید از جمله ایجاد بسیج عمومی در مناطق پاکسازی شده و حفظ آن مناطق، توازن نسبی در کشور ایجاد کند.

در این میان رویکرد جدید ارتش سوریه در مواجهه با گروه‌های تروریستی نشان می‌دهد ارتش توانسته تا حدود زیادی به اوضاع مسلط شود، دستگاه اطلاعاتی ارتش این کشور با سازماندهی مناسب به تدریج سازمان تشکیلاتی تروریست‌ها را شناسایی و منهدم کند.

نبرد اطلاعاتی

در این راستا یکی از راهکارهایی که ارتش در پیش گرفته است روی آوردن به نبرد اطلاعاتی است، نبردی که طی آن عملیاتی شامل اقدامات اطلاعاتی و نفوذ در گروه‌های تروریستی مورد حمایت غرب و آمریکا جهت زدن ضربه نهایی صورت می‌گیرد و یکی از مهمترین عوامل پیروزی‌های اخیر ارتش محسوب می‌شود.

به گزارش الحدث نیوز در جدیدترین عملیات، ارتش سوریه موفق شد عملیات کمین نظامی دیگری را ضدگروه‌های تروریستی در منطقه العطیبه نزدیک القلمون انجام دهد.

آن‌طور که “الحدث نیوز” می‌نویسد درباره جزئیات مربوط به عملیات اخیر ارتش خبرهای بسیار کمی منتشر شده است؛ در این عملیات که در شرق سوریه با موفقیت انجام گرفت ارتش سوریه موفق شد 175 تن از تروریست‌های مسلح را هلاکت برساند.

به گفته منابع نظامی ارتش با شناسایی گذرگاه‌هایی که تروریست‌ها برای رفت و آمد از آن بهره می‌بردند اقدام به بمب‌گذاری این مناطق کرده بود.

الحدث با بیان این موضوع می‌افزاید؛ تروریست‌هایی که در این عملیات به هلاکت رسیدند قصد داشتند به سمت مرز اردن رفته و پس از تجدید قوا مجددا به سوریه بازگردند.

منابع خبری سوریه در این باره می‌گویند؛ به واسطه شنود و رهگیری تماس تروریست‌ها ارتش توانست از زمان حرکت و نحوه انتقال این نیروها از “منطقه العتیبه” با خبر شده و عملیات خود را در مسدود کردن راه تروریست‌ها آغاز کند، این موفقیت ارتش سوریه در مبارزه علیه تروریست‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که بنا به گفته خبرگزاری سانا چند روز قبل نیز، ارتش با شناسایی محل عبور این گروه‌های تروریستی و نصب یک کمین که براساس گزارش‌های اطلاعاتی دقیق، طراحی شده بود 20 تن دیگر از این تروریست‌ها را به هلاکت رساند.

آخرین تحولات نظامی

از طرفی گزارش‌های روزانه خبرگزاری رسمی سوریه “سانا” در مورد آخرین تحولات این کشور نشان می‌دهد نیروهای ارتش موفق شدند برخی مناطق نزدیک به “یبرود”  در مرز لبنان را تصرف کرده و شمار زیادی از تروریست‌ها را از پای در آوردند.

سانا روز یکشنبه نوشت: یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند “بلندی‌های الکویتی” و برخی مناطق اطراف “یبرود” را طی سلسله عملیاتی متمرکز به تصرف درآورده و ده‌ها نفر از تروریست‌ها را در این مناطق و همچنین در “دوما”، “عدرا البلد” و “داریا” در حومه دمشق و دیگر مناطق سوریه به هلاکت برسانند.

سانا افزود: نیروهای ارتش سوریه در یک عملیات دیگر موفق شدند، یک گروه مسلح را بطور کامل از بین ببرند و در عملیاتی دیگر در “یبرود”  نیز 30 تروریست را به هلاکت رسانده و ده‌ها نفر را زخمی کردند.

یک مقام نظامی سوری نیز در خصوص عملیات ارتش گفت: برخی مناطق شهر “داریا” شاهد درگیری‌های پراکنده‌ای بود که در جریان آن شماری از تروریست‌ها کشته شده و هم زمان ارتش سوریه به مقر تروریست‌ها در منطقه “الزبدانی” حمله کرده و شماری از آنان را کشته یا زخمی کرد.

وی افزود: ده‌ها نفر از نیروهای گروه تروریستی “جبهه النصره” در “عدرا البلد” در درگیری با نیروهای ارتش کشته یا زخمی شدند.

سانا نوشت: نیروهای ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها در محله‌ها، روستاها و مناطق مختلف “حلب” نیز حمله کرده و ضربات کشنده‌ای به آنان وارد کرده و همچنین نیروهای ارتش در “دیر الزور” به یک گروه مسلح سوار بر یک قایق در رود فرات حمله کرده و شماری از آنان را به هلاکت رسانده و شماری دیگر را زخمی کردند. در شهر “حماة” نیز برخی از یگان‌های ارتش سوریه با گروه‌های تروریستی درگیر شدند و شماری از آنان را زخمی کردند.

در “حمص” نیز یگان‌های دیگر ارتش به تروریست‌ها حمله کرده و بر اثر این حملات ده‌ها نفر از آنها کشته یا زخمی کردند. سانا نوشت: هشت شهروند سوری بر اثر حملات تروریستی به وسیله گلوله‌های خمپاره در مناطق مختلف دمشق و “ریف” دمشق زخمی شدند. دیروز نیز پنج شهروند سوری بر اثر اصابت گلوله خمپاره به بیمارستان پلیس در “حرستا” در “ریف” دمشق زخمی شدند.

تروریست‌ها پس از آنکه ارتش سوریه ضربات کشنده‌ای به آنها در مناطق مختلف وارد کرد، دست به حملات کورکورانه خمپاره‌ای ضد شهروندان سوری می‌زنند که تنها در روز جمعه 18 شهروند سوری در منطقه ” باب شرقی” که بیشترشان زن و کودک بودند، بر اثر یک حمله خمپاره‌ای زخمی شدند.

موفقیت‌های ارتش سوریه در برخورد با گروه‌های تکفیری در حالی رخ می‌دهد که براساس گزارش‌های جریان‌های تکفیری جهادی، از آغاز درگیر‌ی‌ها تاکنون ارتش این کشور توانسته بیش از 13 هزار تن از تروریست‌ها را به هلاکت برساند.

“دیده‌بان حقوق بشر سوریه” که در واقع پایگاه خبری وابسته به معارضان است، رقم دقیق تروریست‌های کشته شده را تاکنون 13 هزار و 236 تن از زمان آغاز جنگ در سوریه عنوان کرد.

با توجه به آنچه ذکر گردید ارتش سوریه که در ماه‌های اخیر توانسته در عرصه نظامی و در تقابل‌ با تروریست‌ها موفق عمل کند و آن‌ها را عقب براند، در عرصه نبرد اطلاعاتی نیز موفق ظاهر شود و به وسیله نفوذ در میان گروه‌های تروریستی از طرفی باعث ایجاد تفرقه در میان آنها شود و از طرفی با طراحی و برنامه‌ریزی دقیق بتواند آنها را از مسیر اصلی منحرف ساخته و به دام بیاندازد و از این طریق ضربات جبران ناپذیری به گروه‌های تروریستی وارد سازد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

 • آخرین اخبار
 • واکنش آذری جهرمی به سورپرایز شنبه و یکشنبه روحانی | علت تبریک روحانی مشخص شد؟
  عملیات رهگیری پهپادهای آمریکایی زیر نظر کدام مقام بلندپایه ارتش بود؟
  تدبیر جدید سپاه و بسیج برای برخورد با اراذل و اوباش
  نحوه خرید و توزیع سیم‌کارتهای‌ دانش‌آموزی اعلام شد
  خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت
  از بانک صادرات ایران وام بدون قسط بگیرید
  مصطفی ادیب، مامور تشکیل کابینه لبنان شد/ نخست وزیر جدید لبنان کیست؟
  پهپادهای مجهز به موشک سپاه و ارتش آماده حمله مرگبار به دشمن /موشک «تاپ اتک» ارمغان فطرس برای تانک‌های مهاجم
  ورود به مازندران در روز های تاسوعا و عاشورا ممنون شد
  جزئیات طرح پیش‌فروش جدید ایران‌خودرو
  عملکرد فراتر از حد انتظار انویدیا در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۰
  گوگل با ابزاری جدید، خواندن و نوشتن خط هیروگلیف مصری را به کاربران آموزش می‌دهد.
  رونمایی از موشک بالستیک «شهید قاسم سلیمانی» و موشک کروز «ابومهدی المهندس»، بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان داشت.
  اتمام اعتبار مجوز همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی برای این شرکت چینی دردسرساز شد
  وضعیت کلان‌شهر تهران در ابتلا به کرونا
  فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران: امسال سخت‌ترین پاییز را تجربه خواهیم کرد
  هند از مشارکت هواوی و ZTE در توسعه شبکه ۵G جلوگیری می‌کند
  تاریخ معرفی و عرضه آیفون ۱۲ اپل توسط جان پراسر فاش شد
  فیسبوک بزرگترین گروه طرفداران افراطی ترامپ با ۲۰۰ هزار عضو را حذف کرد
  سرگیجه کنکور
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...