کیفیت تحسین برانگیز “نانو داروی ضد سرطان” تولید ایران/ ۱۵۰ پروژه “نانو دارو” در انتظار ثبت

0
بازدیدها: 151
در حال حاضر ۱۳ نانو دارو در کشور تولید شده که یکی از مهم‌ترین این دسته داروها، نانو داروی ضد سرطانی تولید ایران است که بیش از ۲ سال است برای بیماران سرطانی تجویز می‌شود و نتایج بسیار خوبی داشته است.

 سید مهدی رضایت رئیس کمیته نانو فناوری سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: حدود ۶ تا ۷ سال است که در سازمان غذا و دارو کمیته نانو فناوری به منظور حمایت و نظارت تخصصی در حوزه فرآورده‌های نانو دارویی ایجاد شده است. 
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۵۰ پرونده در حوزه فرآورده‌های نانو دارویی به این کمیته برای تقاضای ثبت محصول ارسال شده، افزود: تاکنون ۱۳ نانو دارو در کشور تولید شده و در دسترس بیماران قرار گرفته است در این بین یکی از مهم‌ترین محصولات تولید “نانو داروی ضد سرطان” تولید ایران است که در مقایسه با منطقه، ایران اولین تولید کننده این نانو دارو است.
رضایت خاطر نشان کرد: بیش از ۲ سال است که این دارو توسط متخصصان انکولوژیست برای بیماران سرطانی تجویز می‌شود و نتایج بسیار خوبی در بیماران داشته است.
 باید توجه داشت، که این دارو با ارز بری بسیار زیادی که برای کشور داشت هم اکنون با تولید آن در کشور این نانو دارو با پوشش بیمه‌ای حدود ۴۰ هزار تومان برای بیمار هزینه دارد. 
انتهای پیام/
مطالب مرتبط :

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید