مشکلات کارگران کارخانه‌های استان البرز رصد می‌شود

0
بازدیدها: 164

 

به گزارش کمال مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری البرز، پرویز کوثری بر شناسایی و رفع مشکلات واحدهای کارگری تأکید کرد و افزود: خودکفایی کشور در با فعالیت‌های مسئولانه کارگران و تعامل مثبت و سازنده مدیران واحدهای تولیدی رقم می‌خورد.

وی ادامه داد: در این راستا کارگران و کارفرمایان نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت کشور بر عهده دارند و باید بیش از پیش به مسائل آنان توجه شود.

*اشتغالزایی از اولویت‌های دولت است

این مسئول با بیان اینکه اشتغالزایی از جمله اولویت برنامه‌های دولت به شمار می‌رود، یادآور شد: کمیسیون کارگری با رویکرد حل مشکلات محیط‌های کارگری به دنبال حفظ ثبات و تعامل در زمینه اشتغال است و باید با رویکردی منطقی و هماهنگی بین کارگر و کارفرما مشکلات این بخش را برطرف کرد.

کوثری همچنین به بررسی مشکلات واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: فرایند کار باید به نحوی برنامه‌ریزی شود تا لیست واحدهای مشکل‌دار بالای 50 نفر کارگر و ارائه آنها به ادارات کل صنایع و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرمانداری‌های تابعه، مشکلات این قشر شناسایی و برای حل مسائل آنان تدابیر لازم اخذ شود.

وی افزود: بر اساس تصویب‌نامه هیئت وزیران شهرک‌های صنعتی سیمین دشت و هشتگرد به عنوان شهرک‌های صنعتی غیردولتی شناخته شده و تابع مقررات حاکم بر شهرک‌های صنعتی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید