“افزایش دما” و افزایش “آلاینده های جوی” برای “تهران”/ خروج “سامانه بارشی” و پایداری هوا طی روزهای آینده

0
بازدیدها: 152

 

 

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی کمال مهر از سازمان هواشناسی کشور، امروز “دوشنبه 30 دی ماه 92” در جنوب شرق، شرق و بصورت پراکنده در شمال شرق و جنوب بارش برف و باران و گاهی وزش باد تداوم دارد از این رو آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها و اختلال در تردد جاده های کوهستانی در این مناطق دور از انتظار نیست .

براساس این گزارش، از اواخر امروز سامانه بارشی از مرزهای شرقی کشور خارج می شود و دمای هوا بطور نسبی در این مناطق کاهش می یابد و در سایر اکثر کشور تا روز چهار شنبه جو نسبتا آرام خواهد بود که سبب سکون نسبی هوا و افزایش آلاینده های جوی در کلان شهرها و شهرهای صنعتی از جمله تهران خواهد شد.

شایان ذکر است، طی سه شنبه و چهارشنبه در اکثر مناطق کشور افزایش نسبی دما رخ می دهد و چهارشنبه در سواحل شمالی افزایش محسوس دما تا 4 درجه رخ می دهد که در سواحل غربی دریای خزر با وزش باد گرم همراه خواهد بود.

گفتنی است، وضعیت آب و هوای استان “تهران” امروز، کمي ابري تا نيمه ابري، در پاره ای نقاط غبار صبحگاهي و شهر تهران، غبار آلود پیش بینی می شود و استان تهران در بیشینه دمای خود با افزایش نسبت به روز قبل به 11 درجه و در کمترین حالت به 1 درجه بالای صفر خواهد رسید و همچنین دمای شهر تهران در حال حاضر5 درجه بالای صفر است که نسبت به روز های گذشته گرمتر شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید