اجرای برنامه‌های فرهنگی برای ترویج فرهنگ وقف در دستور کار قرار گیرد

0
بازدیدها: 161

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر وثوقیاظهار داشت: دین مبین اسلام برای تمام امور زندگی بشر دارای برنامه و راهکار جامع و کامل است و عمل به تعالیم الهی، انسان را به مقصد نهایی و دست‌یابی به تعالی و سعادت هدایت می‌کند.

وی تصریح کرد: حدود و احکام اسلامی ابعاد مختلف زندگی بشر را در برگرفته و حتی برای جزیی‌ترین امور روزمره نیز دین اسلام برنامه دارد.

خطیب جمعه شهرستان نظرآباد فرهنگ وقف را یکی از مهمترین تعالیم دینی توصیف کرد و گفت: برخی اوقات مشاهده می‌شود که در جامع اسلامی مشکلاتی به ویژه در حوزه اقتصادی ایجاد شده و دولت‌ها و مسئولان برای رفع آنها برنامه‌ریزی و تلاش زیادی انجام داده و مجبور می‌شوند که هزینه هنگفتی را در این مسیر از بودجه بیت‌المال صرف کنند.

وثوقی گفت: این در حالی است که اگر تعالیم، حدود و احکام دینی را به طور کامل اجرا کنیم، بسیاری از این مشکلات برطرف می‌شود که یکی از مهمترین آنها فرهنگ وقف است.

وی اظهار داشت: اجرای صحیح فرهنگ وقف موجب می‌شود که بخش مهمی از مشکلات و نیازهای افراد مستمند و محروم برآورده شده و نیازهای مالی آنها از طریق وقف تامین شود.

امام جمعه نظرآباد با اشاره به روحیه ولایی مردم مومن این شهرستان گفت: خوشبختانه شاهد هستیم که مردم نظرآباد توجه خوبی به وقف

دارند، اما باید این فرهنگ با آگاه‌سازی بیشتر مردم نسبت به برکات آن، توسعه بیشتری داشته باشد.

وثوقی تاکید کرد: تحقق این مهم نیازمند کار فرهنگی مناسب و داشتن برنامه‌ریزی صحیح بوده و باید از طریق فرهنگ‌سازی مردم را با برکات وقف بیش از گذشته آشنا سازیم.

وی بیان داشت: در این زمینه مسئولیت اصلی بر عهده متولیان امور فرهنگی و همچنین رسانه‌ها است و نیاز است که رسانه‌های ما در ترویج فرهنگ وقف تلاش بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند.

 

 

 

 

فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید