یاهو منبع ویروس است

0
بازدیدها: 125
کمال مهر: دو شرکت نرم افزاری آمریکایی متخصص در برنامه های ضد ویروسی اعلام کرده اند که موتور جستجوی «یاهو» منبع آلوده شدن هزاران دستگاه رایانه به ویروس است.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشت: بر اساس بررسی دو شرکت آمریکایی «فوکس آی تی» (Fox IT) و «سورفرایت» (Surfright) که در نرم افزارها و برنامه های ضد ویروسی تخصص دارند، برخی اعلامیه های منتشر شده در موتور جستجوی یاهو در اروپا، عامل انتشار ویروس های خطرناک اینترنتی بوده و هزاران کاربر را دچار مشکل کرده اند.

پیشتر شرکت فوکس آی تی گفته بود که با کلیک کردن کاربران روی برخی آگهی های به نمایش درآمده در یاهو، دستگاه رایانه کاربر مبتلا به کدهای نا امنی می شود که از نقاط ضعف برنامه «جاوا» استفاده می کند و کامپیوتر را آلوده می کند.

بر اساس هشدار فوکس آی تی، ویروس های یاهو به حدود 300 هزار دستگاه رایانه تنها در مدت یک ساعت ارسال شده و 27 هزار کامپیوتر را با اخلال مواجه کرده است. اکثر قربانیان ویروس های یاهو را کاربران رومانی، انگلستان و فرانسه تشکیل می دهند.

پیش از این هم کارشناسان بارها درباره نا امن بودن موتور جستجوی یاهو و همچنین وجود حفره هایی برای جاسوسی از ایمیل های یاهو هشدار داده بودند.

خبرگزاری ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید