تارخ انتشار: چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
کد خبر : 208513
چاپ خبر

امیر حاج رضایی مطرح کرد؛

کمک بزرگ اعتبارِ کی‌روش در دنیا به ایران/ حریفان تدارکاتی امیدوار کننده در انتظار تیم ملی

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: مسیری که کی روش برای تیم ملی در نظر گرفته تا با برگزاری دیدارهای تدارکاتی به جام جهانی برویم کاملا هوشمندانه و روشنگرانه بوده است

گروه ورزشی «کمال مهر»انتخاب رقبای تدارکاتی برای تیم ملی یکی از مهمترین دغدغه های کارلوس کی روش و مسئولان فدراسیون فوتبال است که ظرف روزها و هفته های بعد از قرعه کشی جام جهانی مورد بحث بود و حالا با نگاهی کلی به نحوه انتخاب تیم ها و تاریخ های برگزاری آنها می توان دریافت که کی روش حساب ویژه ای روی دیدار اول با مراکش باز کرده و بازی با حریفان خوب افریقایی را در اولویت قرار داده است. (اخیرا لیستی از حریفان تدارکاتی ایران منتشر شده که گفته می شود مورد تائید تاج نیز هست(اینجا))

سرمربی پرتغالی تیم ملی در اظهارنظری در ارتباط با دیدارهای تیم ملی در گروه خود عنوان کرده بود بازی اول ایران برابر مراکش حکم فینال را دارد. او پیش از جام جهانی قبل و درباره بازی اول با نیجریه هم گفته بود تیم ملی نباید به این حریف ببازد و نتیجه هم مساوی شد. او این بار رسماً اعلام کرده باید مراکش را شکست داد تا به صعود امیدوار شد.

امیر حاج رضایی در گفت و گو با مشرق، درباره موضوعات مربوط به دیدارهای تدارکاتی تیم، تأثیرگذاری کی روش در فراهم شدن شرایط برای انجام این دیدارها و ریکاوری ملی پوشان لابلای برگزاری مسابقات لیگ برتر حرف زد.

متن صحبت های وی در ادامه می آید:

*خدا کند مسابقه ای لغو نشود

ابتدا باید آرزو کرد مسابقات تدارکاتی که برای تیم ملی در نظر گرفته شده لغو نشوند. فرض بر اینکه این مسابقات برگزار شود فکر می کنم کی روش مسیر خوبی را پیش بینی کرده است.

*کی روش فینال درستی را پیش بینی کرد

اولا مراکش تیم فوق العاده خوبی است و برخلاف ما که یک لژیونر در 5 لیگ معتبر اروپا نداریم آنها دارند و بیشتر از یک نفر هم دارند. بن عطیه در یوونتوس، اشرف حکیمی در رئال مادرید و دیگران. تیمی در شمال آفریقا که همواره تیم خیلی خوبی بوده و کی روش به درستی این بازی را برای ما فینال تصور می کند.

*کی روش قبل از همه به فکر خودش است

مهمترین استراتژی کی روش این است که با تیم ملی ایران کار مهمی در سطح بین المللی انجام بدهد و این در درجه اول برای حیثیت صنفی خودش مهم است. او اگر بتواند تیم ایران را به مرحله دوم ببرد هم یک رزومه درخشانی برای خودش ساخته، هم خواستارانش زیادتر می شوند. هر مربی که روی نیمکت تیمی می نشیند، به خودش بیش از همه چیز اهمیت می دهد. بعد اگر افتخاری را بدست بیاورد آن را با تیمی که با آن کار می کند قسمت می کند و می گوید من برای این تیم زحمت کشیدم و در نتیجه او حقوقش را می گیرد. این جهان حرفه ای است و ایرادی هم نمی توان به آن گرفت. اگر واقعا این مسیر طراحی شده طی شود ما را برای رویارویی با هر سه حریفی که خطرناک هستند مسلح تر و آماده تر می کند.

*با فرضیه کی روش، مسیر درستی پیش بینی شده

اگر فرض بر این باشد که ما در بازی اول سه امتیاز بگیریم و دل بسته به این باشیم که در روز نخست اسپانیا و پرتغال مساوی کنند. بعد ما یک امتیاز از یکی از دو تیم اسپانیا یا پرتغال بگیریم و راهی برای بالا رفتن پیدا کنیم، تفکر کی روش برای انتخاب تیم های تدارکاتی جواب داده است. من در وهله اول دوست دارم مسابقات در نظر گرفته شده برای تیم ملی برگزار شده و لغو نشود چون انتخاب حریفان آفریقایی خیلی روشنگرانه و درست بوده است. من مسیر را صحیح می بینم ولو اینکه در طی این مسیر چه اتفاقاتی می افتد کسی نمی تواند پیش بینی کند.

*آفریقایی ها هم نیاز به شبیه سازی دارند

تیم های آفریقایی حاضر در جام جهانی مانند مصر بیشتر از مربیان اروپایی برخوردارند و آنها هم نیاز دارند با حریفانی که در گروه شان هستند شبیه سازی کنند. آنها هم مانند ما به این مهم نیاز دارند ولی شرایط ما کمی با آنها فرق می کند. آنها راحت تر می توانند حریفان شان را انتخاب کنند ولی به دلایل غیرورزشی این برای ما سخت تر است. اما شاید اعتبار آقای کی روش در جهان فوتبال کمک کند که این معضل کاهش پیدا کند.

*اگر بی عدالتی فوتبال به سود ما شود!

انتظار من از جامعه رسانه ای این است که مردم را متوقع نکنند. آنچه که واقعیت است به مردم منتقل شود. به طور کلی فوتبال بازی عدالت نیست. به دفعات دیده ایم تیمی که برتر بوده باخته! فوتبال بازی درام است ولی هزاران اتفاق در آن رخ می دهد و این واقعیت تلخی است که برای بهترین و بدترین تیم های دنیا اتفاق می افتد. چه کسی تصور می کرد رئال درخشان پارسال در فصل جاری به تیم های پایین جدول لالیگا ببازد؟ این فوتبال است و امیدوارم که آن درام به سود ما رقم بخورد. اینها ورای مسایل فنی و تدارکات، که البته در جای خودش اهمیت دارد تأثیرات خیلی زیادی دارند.

*مدیریت در فوتبال ایران مشکل دار است

در جوانی در کلاس های مربیگری شرکت می کردم. مدرسین خارجی می آمدند و یک نکته مهم از آن دوران هنوز در ذهنم باقیست. اینکه فوتبال از سه بخش مدیریت، سرمایه گذاری و برنامه ریزی تشکیل می شود. هر تیمی باید سه فاکتور را داشته باشد. چون یک مدیر بد آن سرمایه و برنامه را هم خراب می کند یا برعکسش مدیر خوب بدون برنامه و پول کاری نمی تواند بکند. این در فوتبال مدرن جهان وجود دارد و در کشورهایی مانند ما که مدیریت بی ثبات است و خیلی مسایل و مشکلات وجود دارد که هر روزه ما شاهدش هستیم.

*کی روش فدراسیون را رهبری می کند

می توانم بگویم که در واقع آقای کی روش بودند که فدراسیون را در این سالها رهبری می کردند و توانستند کار را پیش ببرند. ایشان خیلی اوقات حتی از حوزه کاری شان خارج شدند. جا دارد این سئوال را مطرح کنیم. فکر کنیم گواردیولا بهترین مربی جهان است اگر او را به ایران بیاوریم او رئیس می شود یا مرئوس؟ این بد است که او را رئیس بدانیم و این خیلی بد است! به هر حال با سوابقی که کی روش داشته و جاهایی که کار کرده اگر نقدی هم به او وارد است ولی نمی توان کتمان کرد که مربی بزرگی است و توانست سررشته امور را در دست گرفته و پیش ببرد. البته دستمزدهای خیلی عالی و خیلی خوبی هم گرفته اند. مصداقش حضور 7 ساله ایشان در ایران است.

*مربی قبلاز  هر چیز به پولش فکر می کند

فکر می کنید چرا اسکوچیچ به تیم خونه به خونه رفت؟ جواب این پرسش همان پول است. در همه دنیا این رویه است و اسکوچیچ هم کار اشتباهی نکرده است. چون به فکر آینده و جیبش بوده است. بگوویچ 15 سال است در ایران مربیگری می کند. هر کسی برای زندگی خودش اگر جای بهتری پیدا کند که رفاه بهتری داشته باشد و بتواند برای دوران پیری خودش اندوخته ای داشته باشد عاقلانه رفتار می کند. از بیان این موضوع می خواستم به این نقطه برسم که مربیان هم اول به درآمدشان فکر می کنند بعد که می آیند شعارهای ملی میهنی با توجه به شرایط اقلیمی که در آنجا کار می کنند را سر می دهند ولی به محض اینکه پولشان به تعویق بیفتد آن زمان چهره واقعی شان را خواهید دید و متعاقبا تأکید می کنم که آنجا هم حق دارند چون قرارداد بسته شده و باید پولشان را بگیرند. به موقع هم بگیرند.

*همدلی مربیان لیگ را به فال نیک می گیریم

کی روش در زمینه مربیگری و کار فنی نمره قبولی دارد و نمی توان منکر این موضوع شد و باید قبل از پرداختن به موضوع ریکاوری بازیکنانی ملی پوش در خلال برگزاری مسابقات لیگ، باید به همراهی مربیان لیگی با کی روش از جمله برانکو و شفر که خودشان مربیان بزرگی هستند و بازیکنانشان را در اختیار تیم ملی قرار می دهند اشاره کرد. این اتفاق خوبی است که می توان آن را به فال نیک گرفت. باید این همدلی به شکلی بوجود بیاید که تیم ملی به دور بالاتر صعود کند و این اتفاق رخ بدهد و بازی های خوبی را در جام جهانی شاهد باشیم.

پاسخی بگذارید »

 • آخرین اخبار
 • جدید ترین نوع زورگیری بدون درگیری + فیلم
  یک همسرخوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
  “خواب مرگ”، بدترین نوع خواب/ روزه داران هنگام غروب آفتاب نخوابند
  مجری و مدیحه سرای صدا وسیما درگذشت
  تاثیر شگرف ماساژ نقاط فشار برای تسکین سردرد
  جاده چالوس جمعه یکطرفه می شود
  هجوم سرخابی‌ها به اینستاگرام الدحیل و السد!
  مهاجم استقلال خواهان روشن شدن وضعیتش
  تصمیم ستاره استقلال برای جدایی؟
  شاهکار بزرگ ارتش سوریه/قدم بعدی کجاست؟
  اولین حکم افشانی شهردار جدید تهران؛ قالیباف از حراست رفت
  شغل دور از انتظار یکی از داوران جام جهانی +عکس
  حدیث قابل تامل در دیدار رهبری با کارگزاران نظام +عکس
  خواص شگفت انگیز درمانی «باقالا» که لک‌های پوستی را از بین می‌برد
  دروغ‌های هفده‌گانه جاسوس آمریکایی که وزیر شد
  تماشایی‌ترین گل‌ها در تاریخ فوتبال که تکرار نمی‌شوند +فیلم
  با خوردن یک عدد تخم مرغ در بدن چه اتفاقی در بدنتان می‌افتد؟
  سر و کله بن‌سلمان پیدا شد؟
  برای مقابله با تحریم ها برای پسرم دامداری راه اندازی کردم/ کفش، فرش و پارچه ایرانی جزو بهترین محصولات تولیدی داخل هستند
  ۹ عضو بدنتان که زودتر پیر می‌شوند!
  کتابی که همه باید بخوانند
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net